W kwietniu rusza Montownia w Gdańsku ze 114 loftami hotelowymi   INWESTYCJE

W wielofunkcyjnej inwestycji DOKI na terenach postoczniowych w Gdańsku w zabytkowej hali montażowni U-Bootów otwarta ma zostać w kwietniu część hotelowa Montownia ze 114 loftami inwestycyjnymi obsługiwanymi przez profesjonalnego operatora oraz strefą konferencyjną i największym w Trójmieście food hallem z 20 restauracjami. Inwestycja realizowana jest przez spółkę Euro Styl z Grupy Dom Development.

Montownia powstaje w budynku z lat 30. XX wieku, w którym dawniej montowano silniki do łodzi podwodnych. Obiekt ma być sercem DOKÓW. Budynek, który jest pod ochroną konserwatora zabytków, został pieczołowicie odrestaurowany. Będzie w nim można zobaczyć wiele oryginalnych artefaktów, m.in. brukową nawierzchnię z zabytkowymi torami kolejowymi, kabinę operatora suwnicy czy zabytkową ceglaną elewację z lat 1936-1938.

„Unikatowa architektura budynku pozwoliła zaprojektować w nim nowoczesne, miejskie funkcje. Synergia przestronnych loftów, przestrzeni konferencyjnej i oryginalny koncept ulokowanego na parterze ogromnego food hallu z 20 restauracjami z kuchniami z całego świata, stworzy wyjątkowe miejsce na mapie Gdańska” – deklaruje inwestor. „W Montowni znajdzie się 114 loftów. Powierzchnia typowego apartamentu jest dwukrotnie większa od standardowego pokoju hotelowego, a ich wysokość wynosi 5 metrów. W połączeniu z komfortowymi antresolami sypialnianymi umożliwia to wygodne pomieszczenie w nich nawet sześciu osób. Każdy posiada aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem, zapewniający niezależność. Apartamenty wyposażone są w kontrolę dostępu, można je otworzyć za pomocą karty lub aplikacji w telefonie”.

– W pełni wyposażone lofty hotelowe w Montowni są sprzedawane inwestorom indywidualnym jako lokale użytkowe z osobną księgą wieczystą, a ich nabywcy mają możliwość odliczenia 23 procent podatku VAT. To unikatowa oferta w skali kraju – zabytkowy obiekt, wyjątkowa lokalizacja w centrum Gdańska i profesjonalny operator z grupy Dom Development, który zadba o maksymalizację zysków– podkreśla Magdalena Reńska, dyrektor zarządzająca i członek zarządu w spółce Euro Styl.

Montownia swoją działalność rozpocznie z początkiem kwietnia, a system rezerwacji uruchomiony zostanie kilka tygodni wcześniej. Wnętrza będą połączeniem industrialnego stylu z nowoczesnością. Rewitalizacja budynku pozwoliła odsłonić jego oryginalny, galeryjny układ. Przeszklony strop między parterem a kolejnymi piętrami, ukazuje sięgającą aż do świetlika dachowego zieloną, roślinną ścianę. Przestrzenie wspólne wzbogaci ambitna sztuka, m.in. wielkogabarytowe pejzaże oraz „Ławica Stworzeń” - 17 olbrzymich obiektów świetlnych o długości do 9 metrów między kondygnacjami – jedne i drugie są autorstwa uznanego gdańskiego artysty Tomasza Krupińskiego. Ściany loftów zdobić będa z kolei wielkoformatowe zdjęcia w stoczniowym klimacie, których autorem jest znany dokumentalista Michał Szlaga.

- Montownia Lofts & Experience to znacznie więcej niż hotel. To miejsce pełne niezwykłych detali, które sprawiają, że obiekt jest niemal galerią sztuki. Tutaj twórczość artystyczna, design i loftowy styl przenikają się tworząc nietuzinkową całość. To miejsce daje wiele powodów, dla których warto tu być – mówi Tomasz Albrycht, dyrektor działu apartamentów serwisowanych.

Rewitalizacja historycznego budynku do nowych funkcji zaowocowała już przyznaniem Montowni nagrody w prestiżowym konkursie European Property Awards 2021-2022 w kategorii Commercial Redevelopment/Renovation oraz w Art in Architecture Festival 2022 – w tym przypadku doceniono wkomponowanie twórczości artystycznej w przestrzeń architektoniczną oraz inicjatywę dewelopera, który wszedł rolę mecenasa sztuki.

Montownia  jest integralną częścią powstającej na  postoczniowych terenach, tuż przy Europejskim Centrum Solidarności, blisko dworca Gdańsk Główny inwestycji DOKI. Znajdzie się tam również mieszkaniowy kwartał zabudowy – DOKI Living, w którym zaprojektowano ponad 1 tys. apartamentów, a na parterach lokale usługowe. Pierwszy budynek został już oddany do użytku, a właściciele drugiego odbiorą klucze do mieszkań w czerwcu. Dwa kolejne są w budowie i w ofercie sprzedaży.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *