Największy w Tarnowie hotel Tarnovia zmienił właściciela   INWESTYCJE

Grupa Cristal Park, która posiada już trzy hotele w Tarnowie i okolicach, kupiła największy w mieście hotel Tarnovia ze 111 pokojami. Otwarty w w połowie lat 70. hotel uchodził do początku lat 90. za najlepszy w mieście. Teraz nowi inwestorzy chcą przywrócić mu dawny blask, m.in. podnosząc kategorię na 4 gwiazdki.

Pierwszy hotel w mieście. Z artystyczną mozaiką ceramiczną "Generał Bem pod Aleppo"

Tarnovia, należąca wówczas do Orbisu, otwarta została w tym samym czasie, gdy Tarnów w 1975 r. po reformie administracyjnej stał się stolicą województwa i był to pierwszy hotel w mieście. W 1997 r. został sprzedany spółce, której udziałowcami byli m. in. jego pracownicy, a ostatecznie udziały zostały skupione przez kilku akcjonariuszy. Teraz nowi inwestorzy zapowiadają zmiany w hotelu. Pierwszym celem będzie przede wszystkim uzyskanie kategorii czterech gwiazdek. Takie działanie sprawi, że obiekt nie będzie już konkurował z naszym hotelem Cristal. Park. Chcemy także, aby goście zauważyli, że wzornictwo oraz gościnność z lat 70. były dobre dla hoteli. Będziemy podążać w tym kierunku, aby przywrócić dawny blask tego niezwykłego miejsca podkreśla Anna Kisała, nowa prezes zarządu.

Tarnovia dzisiaj

Kolejnym punktem w strategii przywracania blasku hotelowi Tarnovia jest stworzenie na nowo restauracji o symbolicznej nazwie Mozaika'75. To odwołanie do artystycznego fragmentu elewacji przedstawiającej generała Bema pod Aleppo w formie mozaiki ceramicznej autorstwa warszawskiego artysty Kazimierza Gąsiorowskiego. Restauracja nie tylko będzie nawiązywała do historii miasta, ale także do tego, czym jest dzisiaj: mozaiką historii, mozaiką kultury, a także mozaiką smaków i aromatów. Chcemy stworzyć miejsce lifestylowe, przestrzeń do swobodnych rozmów, wymiany doświadczeń wśród osób z różnych środowisk i w różnym wieku deklaruje Witold Kisała, wiceprezes spółki. Hotel Tarnovia odzyska dawny blask i znów będzie miejscem dla tarnowian oraz przyjezdnych pełnym blasku, ciepła, smaku i koloru. Jestem przekonany, że uda nam się wprowadzić zmiany.

Zakup hotelu Tarnovia przez inwestorów z grupy Cristal Park, jak stwierdzają, jest jednym z kroków, który ma przygotować tarnowskie hotele do nowych wyzwań, jak i trudnej rzeczywistości, w której przedsiębiorcy z branży muszą walczyć o każdego gościa. Najpoważniejszym wyzwaniem w najbliższych latach dla tarnowskich hotelarzy będzie inwestycja grupy Arche w budowę hotelu w którym planowane jest uruchomienie 220 pokoi obok ruin Młynu Szancera. To przedsięwzięcie podwoi skategoryzowaną bazę noclegową w Tarnowie,  „co wcale nie będzie dobre dla lokalnego biznesu, szczególnie, że miasto pod względem atrakcji dla turystów jest dalekie od ideału a średnioroczne obłożenie w lokalnych hotelach jest poniżej 30 proc.” Do grupy Cristal Park oprócz hoteli o tej samej nazwie Tarnowie z 91 i Dąbrowie Tarnowskiej z 15 pokojami należy też 5-gwiazdkowy Dwór Prezydencki Boutique Hotel & SPA w Zgłobicach pod Tarnowem z 12 pokojami.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *