Wenaasgruppen sprzedała wszystkie hotele Radisson w Rosji   TRANSAKCJE

Norweska grupa Wenaasgruppen, która w Polsce jest właścicielem hoteli Radisson Collection i Radisson Blu Sobieski w Warszawie, sprzedała 10 hoteli w Rosji, w tym 9 pod markami sieci Radisson, za 200 mln euro (49 tys. euro za pokój) rosyjskiej firmie Cosmos Hotel Group należącej do holdingu Sistema Group.

Park Inn by Radisson, Pribaltiyskaya St Petersburg. Fot. Radisson

Transakcja obejmuje sześć hoteli w Petersburgu (Park Inn by Radisson Pribaltiyskaya z 1184 pokojami, Park Inn by Radisson Pulkovskaya z 842 pokojami, Park Inn by Radisson Nevsky z 269 , Park Inn by Radisson Pulkovo z 200, Radisson Blu Royal ze 164 i 348-pokojowy Olympia Garden Hotel), dwa w Moskwie (391-pokojowy Radisson Blu Sheremetyevo Airport i 258-pokojowy Park Inn by Radisson Sheremetyevo) oraz Park Inn by Radisson w Murmańsku z 262 pokojami i Jekaterynburgu ze 160. Łącznie oferują one 4078 pokoi, co podwoi stan posiadania sieci Cosmos Hotel Group, która prowadzi ok. 20 hoteli w Rosji pod własną marką Cosmos, ale jak dotąd żadnego w Petersburgu, Murmańsku i Jekaterynburgu. W 2021 r. przychody hoteli Wenaasgruppen w Rosji wyniosły łącznie 4,3 mld rubli (ok. 250 mln zł), a w 2019 roku przed pandemią 6,2 mld rubli (ok. 350 mln zł).

Jak poinformowała rosyjska agencja informacyjna Interfax, 200-milionowa kwota obejmuje 10-procentową tzw. dobrowolną wpłatę do rosyjskiego budżetu, którą obecnie muszą płacić zagraniczne podmioty chcące sprzedać swoje aktywa w Rosji.

Wenaasgruppen posiada teraz 18 hoteli z 7,7 tys. pokoi, a 12 hoteli działa pod markami Radissona, w tym dwa w Polsce.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *