Wiktoria Spyrka z technikum w Nowym Targu Mistrzynią Umiejętności Hotelarskich   POD PATRONATEM HOTELARZA

Wiktoria Spyrka, uczennica IV klasy Zespołu Szkół Ekonomicznych Technikum nr 2  w Nowym Targu, zwyciężyła w finale I edycji Olimpiady Umiejętności Hotelarskich organizowanej przez SGH, zostając Mistrzynią Umiejętności Hotelarskich. Etap centralny olimpiady odbył się od 29 do 31 marca – część teoretyczna w Szkole Głównej Handlowej, a zawody praktyczne w hotelu ibis Reduta na Ochocie.

Drugie miejsce zajęła Katarzyna Topolska z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. J. Vetterów w Lublinie, a trzecie Anita Krawiec z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie. Tuz za podium znaleźli się Ksenia Szewczenko i Michał Jabłoński, obydwoje z Zespołu Szkół Gastronomicznych we Wrocławiu.

W etapie szkolnym, który odbył się 15 października wzięło udział ok. 2,3 tys. uczniów ze 134 szkół ponadpodstawowych.  Do etapu okręgowego, który odbył się 13 grudnia w dziesięciu szkołach przeszło po dwóch uczniów, którzy uzyskali najwyższą punktację z każdej szkoły. Do etapu centralnego zakwalifikowało się 35 uczniów z najwyższą punktacją w zawodach okręgowych, a do części praktycznej 16. Finaliści w etapie praktycznym mieli zadania w czterech konkurencjach dotyczących obsługi gościa w języku angielskim na różnych stanowiskach. Z wygraną, poza zwolnieniem z przystąpienia do części pisemnej egzaminu zawodowego, łączyły się też atrakcyjne nagrody jak m.in. rejs promem do Szwecji, laptop czy płatna praktyka w hotelach grupy Orbis.

Patronat Honorowy nad Olimpiadą objęli Ministerstwo Sportu i Turystyki, IGHP i POT, partnerami byli Orbis i Konsorcjum Szkół Ho-Ga-Tur, a patronem medialnym „Hotelarz”.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *