Hotel Sztuki w Nowym Porcie

W gdańskim Nowym Porcie przy pomocy funduszy unijnych może powstać Hotel Sztuki, park i przystań żeglarska. Tak zakłada jeden z projektów rewitalizacji jednej z bardziej zaniedbanych dzielnic Gdańska.

W Biurze Rozwoju Gdańska rozstrzygnięto konkurs na wstępną koncepcję zagospodarowania parku miejskiego, który powstanie na terenie zlikwidowanej bazy paliwowej, zbudowanej na obszarze dawnego Szańca Zachodniego.

W jego bezpośrednim sąsiedztwie ma powstać przystań dla żeglarzy, a w dawnej olejarni hotel i tereny sportowe. W budynku starej łaźni miejskiej miałby powstać Hotel Sztuki, w którym artyści z kraju i zagranicy przygotowywaliby szereg projektów artystycznych wychodzących w przestrzeń dzielnicy. W zabytkowych kamienicach przewidziano w projekcie miejsce na puby i kawiarnie w otoczeniu urokliwych uliczek i deptaków. Część funduszy unijnych jest przeznaczona na projekty rewitalizacyjne. 

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *