CBA zatrzymuje osoby zamieszane w nielegalne przejęcie hoteli   INWESTYCJE

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 17 osób działających w branży obrotu nieruchomościami, a także przeszukali firmy i ich miejsca zamieszkania w Łódzkiem i na Mazowszu. Kwota przestępstwa ma wynosić ponad 200 milionów złotych, a dotyczyć m.in. przejęcia dwóch hoteli – na Mazurach i w Kazimierzu Dolnym. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, wśród zatrzymanych są osoby związane z jedną z łódzkich spółek hotelowych.

fot. Adobe Stock

Jak pisze "Dziennik Łódzki", wśród zatrzymanych są bracia Adam K. i Michał K. znani w branży obrotu nieruchomościami w Łodzi, a jak wynika z informacji "Hotelarza" związani także z jedną z polskich, prężnie rozwijających się ostatnio spółek hotelowych.

Zarzuty wobec zatrzymanych, którzy działali w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, dotyczą między innymi wyłudzenia ponad 70 milionów złotych dotacji z Państwowej Agencji Rozwoju Przemysłu oraz przejęcia dwóch hoteli – na Mazurach i w Kazimierzu Dolnym o wartości niemal 73 mln zł

Jak ustalili funkcjonariusze CBA proceder przestępczy, prowadzony w latach 2012 – 2021, polegał na wyprowadzaniu majątku ze spółek kapitałowych, a także wprowadzaniu do obrotu nieruchomości i środków pochodzących z przestępstw przy wykorzystaniu grupy spółek powiązanych ze sobą kapitałowo i osobowo, w tym spółek zagranicznych. Kwota środków pieniężnych będących przedmiotem przestępstwa to ponad 200 mln zł. W proceder był zaangażowany notariusz, który współpracował z grupą przestępczą.

Krzysztof Bukowiecki, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Łodzi przekazał, że z ustaleń śledztwa wynika, że przedmiotem działalności grupy były czynności polegające na pozyskiwaniu w bezprawny sposób pieniędzy, nieruchomości, praw majątkowych i innego mienia od szeregu podmiotów poprzez przejmowanie kontroli nad podmiotami, którym groziła upadłość, następnie wprowadzanie do ich zarządów osób uczestniczących w grupie przestępczej, co było przedstawiane jako warunek dokapitalizowania tych podmiotów.

Sześć osób spośród zatrzymanych zostało aresztowanych tymczasowo. Wobec pozostałych prokurator zastosował dozór policji, zakaz opuszczania kraju i poręczenia majątkowe.


Komentarze

 • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
 • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

11 komentarzy do “CBA zatrzymuje osoby zamieszane w nielegalne przejęcie hoteli

 1. Komuna bis. Jak ktoś robi duży biznes to mu dopasują przestępstwo i zlikwidują. Państwo nie lubi konkurencji.

 2. Bracia Kawczynscy z firmy CFI Hotels Group od lat lamia wszystkie mozliwe przepisy budowlane, sanitarne, ppoz, pracownicze – oszukiwanie pracownikow, fikcyjne umowy o dzielo, podwojne umowy najnizsza krajowa a reszta na zlecenie zeby nie placic zusu. W pandemii oszukali wszystkich pracownikow i przestali placic pensje. Jak ktos sie upomnial to zwalniali dyscyplinarnie. Bracia poszli siedziec ale zostala na wolnosci ich rodzina, na ktora wszystko jest zapisane i pracownicy centrali, ktorzy sie z ich dzislaniem utozsamiaja. O tej firmie powinien zostac nakrecony reportaz.

 3. Każdy kto pracował w CFI, wie doskonale o Pani Agnieszce G Głównemu Dyrektorowi Zarządzającemu, która najwiecej wie o ciemnych stronach tej Spółki. Osobiście uczestniczyła w zwalnianiu osób mało wygodnych…
  Ufamy, że również zapłaci za swoje łamanie prawa w wielu przestrzeniach!
  Były Pracownik

  • Pragnę dodać jeszcze , że paniusia Agnieszka G. miała fałszywe dokumenty na kupno swojego domu ( zrobione na polecenie Adama K. ) Kupiła sobie mały biały domek na wylocie za M1 w stronę Brzezin i jeździ suka i się wozi !!!! Nigdy nie była szczera i zawsze cwaniara !!!!

 4. Bracia Adam i Michal K. powinni juz dawno trafic do wiezienia. „firma” cfi hotels group to zorganizowana grupa przestepcza zarzadzana m. in. przez Agnieszke Gr… yk, ktora aktywnie uczestniczy w lamaniu prawa i okradaniu Pracownikow. W trakcie przygotowania jest pozew zbiorowy od okradzionych Pracownikpe oraz reportaz tv. Agnieszka bedziesz (z) Gwiazda 😂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *