Pierwszy w Polsce hotel sieci Barcelo szykuje się do otwarcia   INWESTYCJE

Już niebawem pierwszych gości przyjmie 151-pokojowy hotel sieci Barceló zlokalizowany w Elektrowni Powiśle w Warszawie. Jego wizytówką ma stać się SkyBar w stylu iberyjskim z basenem na dachu.

Budynek hotelu, zlokalizowanego przy zbiegu ul. Zajęczej i Wybrzeża Kościuszkowskiego zaprojektowała pracownia APA Wojciechowskich, która odpowiada za projekt rewitalizacji Elektrowni Powiśle.

-Budynek hotelu sieci Barceló domyka całą przestrzeń kompleksu Elektrowni Powiśle od strony Wisły i ulicy Zajęczej, tworząc spójną koncepcję architektoniczną i funkcjonalną z pozostałymi przestrzeniami, jakie w ostatnich latach mieliśmy przyjemność realizować. Jednocześnie jest to również symboliczne zakończenie kompleksowych prac budowlanych w całym kompleksie. Od tego momentu rozpoczynamy nowy rozdział w realizacji naszego projektu, który zyskał już ostateczny kształt i charakter, ale który jednocześnie będzie tętnił życiem i jeszcze nie raz zaskoczy atrakcjami mieszkańców stolicy – mówi Victoria Yakubenko z funduszu Tristan Capital Partners, który jest inwestorem obiektu.

Elektrownia Powiśle to projekt typu mixed use, gdzie historia i innowacja przenikają się, tworząc zrównoważone środowisko dla najemców, gości i lokalnej społeczności. Na terenie Elektrowni powstały obiekty handlowo-kulturalno-usługowe, biurowe, mieszkalne oraz hotel. Budowa projektu ruszyła w 2016 r. i zakończyła się na początku 2023 r. Projekt zyskuje światowe uznanie, zdobywając nagrody zarówno w polskich, jak i w międzynarodowych konkursach. W 2020 roku Elektrownia otrzymała nagrodę „Best Mixed-Use Development” podczas International Property Awards, natomiast w 2021 roku została nagrodzona podczas MIPIM Awards 2021, czyli odpowiednikowi „Oscarów” w branży nieruchomości, nagrodą główną w tej samej kategorii.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *