Termy w Bukowinie

Pomysł wybudowania w Bukowinie Tatrzańskiej kompleksu wodnego zrodził się w latach dziewięćdziesiątych, kiedy wykonywane w okolicach miejscowości Klin odwierty potwierdziły obecność bogatych zasobów wód geotermalnych.

W 2001 roku powstała spółka Bukowińskie
Towarzystwo Geotermalne, która po dokładnej analizie obiektów tego typu w Europie zdecydowała zlecić wykonanie projektu firmom niemieckim i austriackim. Projektantem generalnym jest pracujący w Wiedniu Polak Józef Wyrostek. Budowa powinna się rozpocząć jeszcze w tym roku. Planowany okres budowy to 18-24 miesięcy, zaś przybliżony koszt inwestycji oscyluje w granicach 50 mln zł.


Na powierzchni 4 ha powstanie hotel, 12 basenów (6 wewnętrznych
i 6 zewnętrznych), w których temperatura wody utrzymywać się będzie w granicach 29-36 stopni, zjeżdżalnie dla dzieci, sauny, klub fitness i centrum SPA. Terma bukowińska będzie ośrodkiem mogącym pomieścić około tysiąca osób. Bukowińskie termy będą zarówno ośrodkiem uzdrowiskowym, rehabilitacyjnym, hotelowym, jak i centrum rozrywki dla całych
rodzin.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *