MARRIOTT INTERNATIONAL: wprowadza Marriott Hotel na Chorwację

Sieć Marriott International podpisała umowę na otwarcie pierwszego hotelu pod swoją flagową marką Marriott Hotels w Chorwacji. Zlokalizowany na półwyspie Istria w kurorcie Opatija hotel ze 187 pokojami otwarty ma zostać w drugiej połowie 2024 r.

Właścicielem hotelu będzie spółka Riva’s Hotels & Resorts należąca do najbogatszego Węgra, według magazynu „Forbes”, Lorinca Meszarosa. Wartość inwestycji szacowana jest, w przeliczeniu, na 240 mln zł. – Wprowadzenie marki Marriott Hotels do Chorwacji wzmacnia naszą obecność w tym kraju, gdzie obecnie mamy cztery obiekty w głównych miastach [dwa Sheratony – w Zagrzebiu i Dubrowniku, Westin w Zagrzebiu, Le Meridien w Splicie – red.] i kolejny planowany w tym roku [AC by Marriott w Splicie – red.].

Bardzo się cieszymy ze współpracy z Riva's Hotels & Resorts, dzięki czemu możemy zadebiutować z Marriott Hotels w tej fantastycznej nadmorskiej lokalizacji na półwyspie Istria, kontynuując nasz wzrost w tym regionie – mówi Pankaj Birla, area vice president Eastern Europe w Marriott International. Częścią projektu jest też siedem willi, każda z dwiema sypialniami. W hotelu znajdzie się pięć restauracji i barów, dwa baseny: zewnętrzny i wewnętrzny, SPA, fitness oraz 430 m kw. przestrzeni konferencyjnej. Charakterystyczne dla marki lobby Greatroom ma stanowić centrum towarzyskie dla gości i lokalnych mieszkańców. •


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *