Koniec bonu turystycznego Kto zarobił najwięcej?

Autor: Piotr Stawiński

31 marca zakończył się program Polski Bon Turystyczny, wprowadzony w sierpniu 2020 r. przez rząd jako wsparcie dla dotkniętej pandemią branży hotelarsko-turystycznej. Łącznie aktywowano ponad 88 proc. z ok. 4,5 mln bonów, co zasiliło branżę kwotą blisko 3,17 mld zł. Najwięcej zarobił na nim park rozrywki Energylandia, a z branży noclegowej Hotele Gołębiewski, sieć obiektów Holiday Park & Resort, Sun & Snow i Orbis.

Świadczenie w wysokości 500 zł na każde dziecko i 1 tys. zł na dzieci z niepełnosprawnościami przysługiwało wszystkim uprawnionym do pobierania świadczenia 500+. Początkowo program miał obowiązywać do 31 marca 2022 r., potem wydłużony został o pół roku, a ostatecznie do końca marca tego roku.

Elektronicznym bonem można było płacić za usługi hotelarskie, jednodniowe wycieczki, wejścia do parków rozrywki i atrakcji turystycznych bez konieczności noclegu, za imprezy turystyczne łączące minimum dwie z tych usług, a także za zorganizowany wypoczynek dzieci i młodzieży jak obozy, kolonie czy zielone szkoły. Płatność bonami przyjmowało ok. 28 tys. podmiotów.

Blisko 57 proc . z bon ów na usługi ho telarskie

– Po zniesieniu obostrzeń, w maju i czerwcu 2021 r., nastąpił pierwszy boom na wyjazdy z bonem. Na koniec czerwca liczba aktywowanych bonów wyniosła ponad 2 mln, a do przedsiębiorców z tego tytułu trafiło ponad 643 mln zł. W tym samym roku w ciągu dwóch miesięcy wakacji liczba aktywacji bonu wzrosła do 3 mln, a na koniec sierpnia 2021 odnotowano 2,6 mln płatności zrealizowanych za jego pośrednictwem, które przyniosły łącznie pon

[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *