Federico J. González z Radisson Hotel Group nowym szefem sieci Louvre Hotels Group   PERSONALIA

Federico J. González, dotychczasowy wiceprezes wykonawczy (executive vice chairman) i CEO (chief executive officer) sieci Radisson Hotel Group, objął stanowisko CEO w sieci Louvre Hotels Group, pozostając wiceprezesem RHG. Obydwie sieci należą do chińskiej grupy Jin Jiang i będą miały swoje centrale w Paryżu, dokąd RHG przeniesie się z Brukseli.

Federico J. González w Louvre Hotels Group zastąpił zarządzającego siecią do 2007 r. Pierre’a-Frédérica Roulota, który pożegnał się z firmą. Ma rozległe doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w sektorach hotelarstwa, wypoczynku i produktów szybkozbywalnych (FMCG). Zanim dołączył w 2017 r. do Radisson Hotel Group jako CEO, od 2013 r. pełnił tę samą funkcję w hiszpańskiej sieci NH Hotel Group, w której największym udziałowcem była wówczas inna chińska grupa HNA (była też większościowym udziałowcem sieci Radisson Hospitality, ale w 2018 r. sprzedała swoje udziały Jin Jiang).

Wcześniej Federico J. González był zastępcą dyrektora generalnego Disneyland Paris i pracował przez 16 lat na wyższych stanowiskach kierowniczych w Procter & Gamble w Brukseli, Madrycie i Sztokholmie, zanim w 2000 roku został szefem P&G na Portugalię.

Jak powiedział nowy CEO sieci: - Cieszę się, że wyruszam w tę podróż ze wszystkimi zespołami Louvre Hotels Group, z którymi bez wątpienia będziemy nadal rozwijać firmę. Louvre Hotels Group jest w pełni zaangażowana w budowanie przyszłości branży hotelarskiej i zapewnianie gościom niezapomnianych wrażeń dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, zrównoważonym praktykom i operacyjnej doskonałości.

Federico J. González ukończył ekonomię na Uniwersytecie Complutense w Madrycie i uzyskał tytuł magistra handlu międzynarodowego i finansów w École Supérieure de Commerce w Paryżu. Biegle włada językami angielskim, hiszpańskim, portugalskim i francuskim. W styczniu 2021 r. został niezależnym członkiem zarządu Sodexo.

Louvre Hotels Group, podobnie jak Radisson, jest spółką zależną Jin Jiang International Holdings Co., Ltd., drugiej co do wielkości grupy hotelowej na świecie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *