Przy Bel Mare & Aqua Resort w Międzyzdrojach powstaje aquapark za 100 mln   INWESTYCJE

Przy kompleksie Bel Mare & Aqua Resort w Międzyzdrojach z ok. 800 pokojami i apartamentami otwartymi w kilku etapach Grupa Deweloperska Prestige (latem tego roku otwarta zostanie kolejna część z 230 apartamentami) rozpoczęła budowę jednego z największych na wybrzeżu zachodnim aquaparków. Koszt szacowany jest na ponad 100 mln zł, a obiekt ma zostać ukończony do 2026 r.

Aquapark będzie obiektem łączącym wiele funkcji: sport i rekreację, spa i rehabilitację oraz infrastrukturę konferencyjno-gastronomiczną. - Powstający obiekt stanowi odpowiedź na potrzeby naszych inwestorów oraz klientów wypoczywających w Bel Mare & Aqua Resort. Będzie to zarówno centrum wodnej rozrywki dla rodzin, miejsce odnowy biologicznej jak i nowoczesne centrum usługowo-konferencyjne – opowiada Piotr Puchała, prezes spółki Prestige PM, realizującej inwestycję.  Cały kompleks połączony zostanie funkcjonalnymi łącznikami z pozostałymi częściami kompleksu, co pozwoli gościom hotelowym czy właścicielom apartamentów na przejście suchą stopą z miejsca pobytu do strefy atrakcji.

Budynek składać się będzie z pięciu kondygnacji nadziemnych. Jego kubatura wyniesie blisko 40 tys. m sześć., zaś powierzchnia całkowita 17425 m kw. Zaplanowano w nim m.in.:

  • strefę rekreacji wodnej (basen, wodny plac zabaw, jacuzzi, kompleks ponad 500 metrów zjeżdżalni wodnych);
  • strefę zewnętrzną z basenem, strefą dla dzieci, zjeżdżalniami i placem zabaw;
  • strefę rehabilitacji i body shaping (drenaż limfatyczny, kriopoliza, hydromasaż, tlenoterapia);
  • strefę odnowy biologicznej SPA & Wellness;
  • siłownię i fitness;
  • strefę usługowo-restauracyjną (bary i lekkie przekąski oferowane będą także w strefie basenowej);
  • centrum konferencyjne o powierzchni blisko 1,5 tys. m kw. oferujące m.in. multifunkcjonalne sale wysokości 5,5 metra;
  • top bar z tarasem widokowym na dachu.

Wyróżnikiem aquaparku będą liczne zielone tarasy, na których zaplanowano funkcje rekreacyjne i relaksacyjne. Specjalne żyletki na narażonych na słońce elewacjach zacienią je pomagając w utrzymaniu komfortu termicznego budynku. Kolejną ekologiczną nowinką jest system odzysku wody szarej i recyklingu wody deszczowej. Odzysk wody szarej to coraz częściej wybierany przez inwestorów sposób na ekonomię i ekologię. Innym zastosowanym w Aquaparku rozwiązaniem jest odzysk ciepła odpadowego z ciepłej wody czy pary.

– Czujemy ogromną satysfakcję, że możemy być częścią projektu stanowiącego kolejny etap zmian w Międzyzdrojach. Nasz zespół pracował nad koncepcją, która zapewni doskonałe dopełnienie wachlarza atrakcji Bel Mare & Aqua Resort oraz stanowić będzie idealną ofertę dla mieszkańców i turystów odwiedzających Międzyzdroje – mówi Roger Kostarczyk, właściciel biura architektonicznego AKO Architekci. – Pracując nad bryłą postawiliśmy na odpowiednią dla miasta charakterystykę obiektu. Zastosowaliśmy tarasowe rozczłonkowanie bryły tak, aby była bliska ludzkiej skali, a jednocześnie tworzyła przytulne patia dla użytkowników Aquaparku.

Prace budowlane właśnie ruszyły. Wykonywane jest palowanie, w ramach którego w gruncie znajdzie się 600 stabilizujących teren pali.

Bel Mare & Aqua Resort to 800-pokojowy kompleks kilku aparthotelowych budynków, położonych na 7-hektarowej działce ok. 450 m od plaży. Latem 2019 r. otwarto trzy połączone budynki Bel Mare 1 ze 193 pokojami i apartamentami, restauracją Bella, SPA, częścią konferencyjną i dużą strefą zabaw Kids Play. Powstał też zewnętrzny park wodny dla dzieci na dziedzińcu o powierzchni 4 tys. m kw. W drugim etapie latem 2020 r. oddano do użytku kolejny budynek Bel Mare 2 ze 119 apartamentami, basenem, restauracją Tawerna i strefą X-Games z konsolami do gier dla nastolatków – połączony łącznikiem z Bel Mare 1.  Latem 2021 r. w trzecim etapie oddano do użytku kolejny budynek – Aqua 1 ze 190 apartamentami oraz dwupoziomową salą gier Game Port. Latem ub.r. ruszył Aqua Resort z 300 pokojami hotelowymi, restauracją i kolejną dużą strefą zabaw dla dzieci. Połączył on Aqua 1 z czterema budynkami Bel Mare, tworząc łącznie zamkniętą całość z 800 pokojami i apartamentami, trzema restauracjami, SPA, basenem i wieloma różnorodnymi atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. I właśnie przy Aqua Resorcie powstaje obecny aquapark. Latem tego roku do użytku oddany ma też zostać kolejny etap kompleksu - Aqua 2, będąca rozbudową Aqua 1, z następnymi 230 apartamentami.

Prestige jest jednym z najbardziej doświadczonych polskich deweloperów, aktywnym na warszawskim i podwarszawskim rynku mieszkaniowym od 1992 roku, gdzie zrealizowała inwestycje o łącznej liczbie ponad 8 tys. mieszkań.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *