Hotel Szczawnica Park oficjalnie komunikuje piątą gwiazdką

Hotel Szczawnica Park Resort & Spa oficjalnie zaczął komuniukować podwyższenie kategorii na pięć gwiazdek, choć decyzję uzyskał już trzy lata temu, ale zbiegło się to z wybuchem pandemii. W kwietniu w Szczawnicy otwarty został Pieniny Grand Spa ze 119 pokojami, należący do Grupy Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica.

Szczawnica Park Resort & Spa to kompleks, w którego skład wchodzą trzy obiekty: otwarty w 2019 r. hotel Szczawnica Park ze 110 pokojami i apartamemtami (w tym 64 z aneksami kuchennymi), otwarte w ub.7 27 apartamenty Szczawnica Park Residence oraz 9-apartamentowana, wyremontowana wcześniej Willa Park. Ideą hotelu jest odpoczynek w bliskości natury i tworzenie atmosfery slow life poprzez doświadczanie regionalnych smaków, rekreację, a także zabiegi relaksacyjne w strefie Mikroklimat Spa & wellnes m.in. z basenem z technologią OSPA – naturalna sól i bardzo aktywny węgiel mają gwarantować najwyższą jakość wody, łagodną dla oczu i delikatną dla skóry. W basenie zainstalowano też podwodny system nagłośnienia umożliwiający słuchanie muzyki podczas pływania, a sauny wykonane są z drewna cedrowego. Gastronomia w Szczawnicy Park to restauracja Kwiat Paproci z menu zgodnym z ideą slow life, opartym na produktach z regionu, Kolory Wiatru Café & Pizza oferujące m.in. pizzą neapolitańską przygotowaną według tradycyjnej włoskiej receptury przez certyfikowanego pizzaiolo. Sezonowo na terenie resortu działa również własna lodziarnia oraz Palenisko Grill Bar. Hotel dysponuje trzema salami konferencyjnymi: Trzy Korony o powierzchni 128 m kw., którą można połączyć z restauracją, tworząc 280-metrową przestrzeń, Kolory Wiatru o powierzchni 90 m kw. i 25-metrową Mgłą, a także salę bankietową o powierzchni 400 m kw.

- Ogłaszamy zmianę standardu nie dlatego, że spełniamy techniczne wymagania, które spełnialiśmy już wcześniej jak wielkość pokoi, liczba restauracji czy dostępność basenu. Robimy to, ponieważ osiągnęliśmy bardzo wysoki poziom świadczonych usług i zostało to potwierdzone i docenione w wielu opiniach naszych gości - mówi Grzegorz Gacek, współwłaściciel Szczawnica Park Resort & Spa.

Obiekt oficjalnie komunikuje zewnętrznie zmianę standardu hotelu od połowy maja. Wewnętrznie resort będzie wymieniać materiały i wyposażenie (druki, szlafroki itp.) sukcesywnie po ich zużyciu.

- Nasz hotel został skategoryzowany przez Marszałka Województwa jako hotel 5-gwiazdkowy ponad 3 lata temu. Już wtedy spełnialiśmy, a nawet przekraczaliśmy ustawowe wymagania. Ze względu na pandemię nie mogliśmy jednak w pełni świadczyć usług na poziomie, który zgodnie z naszą ambicją odpowiadałby hotelowi luksusowemu. Z tego powodu odłożyliśmy oficjalne ogłoszenie tej zmiany i postanowiliśmy wykorzystać ten czas na szkolenia i pracę z zespołem nad jakością serwisu i personalizacją oferowanych usług – tłumaczy Renata Gorecka, współwłaścicielka Szczawnica Park Resort & Spa.

Kompleks zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Dolnego, promenady spacerowej wzdłuż rzeki Grajcarek i stacji kolejki linowej na Palenicę.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *