Rozpoczyna się budowa Moxy w Warszawie z 257 pokojami   INWESTYCJE

W Warszawie przy ul. Towarowej rozpoczęła się budowa hotelu Moxy Centrum sieci Marriott z 257 pokojami. Otwarcie planowane jest na początku 2025 r. Będzie to drugi Moxy w Warszawie.

Inwestycja realizowana jest przez spółkę, na której czele stoi prezes Nusret Sancak. Spółka w 2020 r. otworzyła Hamptona by Hilton Reduta na Ochocie i prowadzi inwestycję w kompleks  Campanile – Premiere Classe z ok. 400 pokojami sieci Louvre Hotel Group, powstający w miejscu wyburzonego już Sangate Airport Hotel Warszawa (dawna Gromada Lotnisko).

Przekazanie działki pod budowę generalnemu wykonawcy

Generalnym wykonawcą hotelu Moxy została firma Strabag. Projekt przygotowała pracownia AGK Architekci. Zgodnie z założeniami marki w części centralnej hotelu znajdzie się bar połączony z recepcją, a cały parter będzie otwartą przestrzenią.  – Będzie to nowoczesny budynek z ciekawym designem typowym dla tego brandu, nawiązującym do swojej lokalizacji, a więc w tym przypadku do Warszawy i jej symboli  – mówi Sławomir Nowak, cluster general manager,  dyrektor do spraw  rozwoju hoteli spółki. Obecnie w Polsce działają cztery obiekty pod marką Moxy, w tym otwarty w 2019 r. w Warszawie przy ul. Ząbkowskiej w zrewitalizowanej Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *