„Warszawa – miejsce, czas i ludzie” – wernisaż wystawy z okazji 20-lecia hotelu InterContinental Warszawa

Od 20 lat warszawski hotel InterContinental jest jednym z symboli stolicy, a jego historia jest częścią historii miasta. Dzięki swojej lokalizacji InterContinental był świadkiem i uczestnikiem wielu wyjątkowych wydarzeń historycznych, politycznych, społecznych i kulturalnych.

Fot. Kurnikowski/AKPA

 W ciągu tych lat Warszawa stała się jedną ze znaczących stolic europejskich i gości przybyszów z całego świata. To właśnie dla tych gości i dla warszawiaków w hotelu otwarto wystawę: „Warszawa - miejsce, czas i ludzie”, której partnerem jest prestiżowa Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej. Ekspozycja pokazuje Warszawę oczyma Edwarda Dwurnika, Joanny Woydy i Anny Wardęgi-Czai, artystów pochodzących z trzech różnych pokoleń i środowisk artystycznych.

Fot. Kurnikowski/AKPA
Fot. Kurnikowski/AKPA
Fot. Kurnikowski/AKPA

Wernisaż odbył się w kawiarni Śliska – The Lounge, która mieści się w hotelowym lobby a nazwę zawdzięcza pobliskiej ulicy Śliskiej. Odwiedzający wernisaż goście mogli skosztować dań tradycyjnej kuchni warszawskiej, która łączyła w sobie wpływy kuchni polskiej, żydowskiej i włoskiej. W menu znalazły się m.in. koktajle z szyjek rakowych z koperkowym sosem, wędzony węgorz z plackiem ziemniaczanym i chrzanem, a na deser smażony kwiat czarnego bzu z jogurtem i cukrem pudrem. Gości przywitano koktajlem „Syrenka”, stworzonym z okazji 20-lecia InterContinental Warsaw i zainspirowany legendą o Syrence Warszawskiej


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *