Mercure Katowice Centrum świętuje drugie urodziny z…nowym gościem

Hotel Mercure Katowice Centrum otwarty 1 września 2021 r. jest najnowszym obiektem w Katowicach, który wpisał się już w krajobraz stale rozwijającego się centrum miasta. Inwestycja ta dopełniła obszar Dworca Głównego, Galerii Katowickiej i ulicy Młyńskiej, a charakterystyczna zielona ściana staje się symbolem i miejscem spotkań mieszkańców i przyjezdnych. 

Od początku działalności hotel prezentuje proekologiczne podejście do prowadzenia biznesu, co doprowadziło do otrzymania wielu nagród i certyfikatów, dając mu tytuł Najbardziej Zielonego Hotelu w Polsce. Obiekt nie spoczywa jednak na laurach, a przez minione dwa lata stale udoskonalał swój sposób zarządzania prośrodowiskowego. W tym czasie udało się m.in. całkowicie wyeliminować zużycie jednorazowego plastiku w pokojach hotelowych czy obsłudze gastronomicznej, a nadal prowadzone są prace nad redukcją w tak zwanym back-office, poprzez poszukiwanie odpowiednich dostawców, którzy sprostają restrykcyjnym oczekiwaniom. Obecnie obiekt przygotowuje się do międzynarodowej certyfikacji Green Key.  

Przejawem zrównoważonego hotelarstwa jest nie tylko ekologia. Hotel angażuje się również w akcje społeczne, mające na celu nawiązanie relacji ze społecznością lokalną. – Zależy nam, aby mieszkańcy regionu odbierali nas, jako świetnie zlokalizowane miejsce spotkań z przyjaciółmi, rodzinnych czy biznesowych mówi Agnieszka Węgrzyn-Chwiłkowska, dyrektor operacyjna hotelu.  –Wspieramy również rozwój lokalnych tradycji. Wśród pracowników mamy wielu Ślązaków z krwi i kości, dzięki czemu zarówno język, kultura jak i kuchnia nie są nam obce. Sama się do nich zaliczam.

Wyrazem uznania dla regionalnych tradycji jest nowy gość, który zamieszkał na stałe w hotelu. Bebok, a właściwie Beboczka – Turystka, to mała figurka, która została zaprezentowana w trakcie obchodów urodzin. BebokI według śląskich wierzeń ludowych to stwory, które miały straszyć dzieci. Nasza beboczka zdecydowanie do strasznych nie należy, jest sympatyczną turystką, która uśmiecha się do przechodniówmówi Andrzej Kleeberg, dyrektor hotelu.

Autorem katowickich Beboków jest Grzegorz Chudy – artysta z Nikiszowca. Stworki, od lipca 2021 r. zadomowiły się już na miejskich ulicach i stale powiększają swoją rodzinę, dołączając do Szlaku Beboków, w ramach którego fani mogą zbierać pieczątki ze swoimi ulubieńcami. Nowa tradycja niesie, aby każdy z Beboków miał swoje imię nawiązujące do jego charakteru i historii. W przypadku Beboczki spod Mercure Katowice Centrum nie będzie inaczej. To internauci wybierają poprzez hotelowe social media (https://www.facebook.com/MercureKatowiceCentrum) imię dla niewielkiej dziewuszki.

Hotel Mercure Katowice Centrum dysponuje 268 pokojami, dwoma salami konferencyjnymi oraz siłownią z widokiem na miasto. W obiekcie znajduje się również restauracja Winestone oferuje dania kuchni śląskiej zarówno w tradycyjnej, jak i nowoczesnej odsłonie oraz autorskie dania Szefa Kuchni Dariusza Paździery oraz jego zespołu. Drugim punktem gastronomicznym jest bar Under The Green Wall.  


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *