Holiday Inn Resort Szklarska Poręba ruszy do końca roku?   INWESTYCJE

Holiday Inn Resort w Szklarskiej Porębie, będący częścią kompleksu Happy Valley, który wcześniej funkcjonował pod nazwą Horizon Hotel & Resort, otwarty ma zostać do końca roku - według deklaracji inwestora. Na razie pokoje w systemach sieci IHG Hotels & Resorts można rezerwować od lutego. W drugim etapie otwarty ma zostać w 2025 r. hotel pod kolejną marką IHG – 5-gwiazdkowy voco Resort.

Inwestycja wrocławskiej firmy budowlano-archeologicznej AKME na 1,5-hektarowej działce, z czego 0,6 ha z przeznaczeniem na funkcje rekreacyjne, rozpoczęła się w połowie 2020 r. W pierwszym etapie powstaje budynek ze 157 pokojami sprzedawanymi w systemie condo. W połowie 2021 r. podpisano umowę z siecią IHG na wprowadzenie jednej części z 87 pokojami pod markę Holiday Inn Resort, a kolejnych 70 działać będzie w drugiej części pod nazwą HI Apartments. W częściach wspólnych znajdą się restauracja, lobby bar oraz strefa SPA & wellness m.in. z basenami wewnętrznym i zewnętrznym oraz suchą i mokrą sauną. Początkowo otwarcie planowano w 2022 r.

W 2022 r. rozpoczęto budowę drugiego etapu ze 110 apartamentami i podpisano umowę z siecią IHG na markę voco Resort. W obiekcie działać ma m.in. własny browar, whiskey room i wine bar, restauracja i część konferencyjna. Obecnie wznoszona jest bryła obiektu. Za projekt architektoniczny odpowiada Q2 Studio, wnętrza przygotowuje pracownia Tremend, będąca też inwestorem zastępczym, a generalnym wykonawcą jest PORR. Operatorem kompleksu będzie firma Karkonosze Resort Management.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *