Marek Hilla, Gwiazda Morza: Sezon wakacyjny można uznać za udany   "HOTELARZ"

- Wyniki za okres lipiec-sierpień w stosunku do planu i przyjętej strategii na rok 2023 są praktycznie identyczne. W stosunku do założeń przychody za okres lipiec-sierpień wynoszą +0,32 proc. do planu oraz -2,9 proc. do okresu lipiec-sierpień 2022. Widać zatem niewielki spadek w przychodach rok do roku w analizowanym okresie, jednakże jest on całkowicie zgodny z założeniami i w przypadku dobrze przygotowanej strategii zarządzania nie ma praktycznie żadnego wpływu na wynik finansowy naszej spółki, czego potwierdzenia należy szukać we wzroście na poziomie GOP (wartościowym) narastająco za cały rok 2023 - opisuje w najnowszym "Hotelarzu" tegoroczny sezon wakacyjny Marek Hilla, prezes zarządu Gwiazda Morza Resort SPA&SPORT z Władysławowa.

- W przypadku naszego resortu, planując budżet na rok 2023, zdawaliśmy sobie sprawę z wielu wyzwań, z jakimi będziemy się mierzyć w bieżącym roku, dlatego wyszliśmy z ofertą, która została dobrze przyjęta przez rynek, co bezpośrednio przyczyniło się do wzrostu liczby sprzedanych pokoi w miesiącach lipiec-sierpień o 10,27 proc. r/r i uzyskania jednocześnie wydłużonej długości pobytu o 6,87 proc.

-Pomimo faktu, że nasi goście ograniczali zakup usług dodatkowych, widać to szczególnie w outletach gastronomicznych czy usługach będących w ofercie Instytutu SPA, racjonalne zarządzanie polityką kosztową pozwoliło nam na osiągnięcie w lipcu wyniku finansowego na poziomie roku 2022 - mówi szef Gwiazdy Morza.

Jak dodaje, -Na wynik finansowy za sierpień musimy jeszcze chwilę poczekać, jednakże jak wspomniałem, w stosunku do założeń przychody za okres lipiec-sierpień wynoszą +0,32 proc. do planu oraz -2,9 proc. do okresu lipiec-sierpień 2022. Widać zatem niewielki spadek w przychodach rok do roku w analizowanym okresie, jednakże jest on całkowicie zgodny z założeniami i w przypadku dobrze przygotowanej strategii zarządzania nie ma praktycznie żadnego wpływu na wynik finansowy naszej spółki, czego potwierdzenia należy szukać we wzroście na poziomie GOP (wartościowym) narastająco za cały rok 2023. Sezon wakacyjny w Gwiazda Morza Resort SPA & SPORT generalnie można uważać za udany.

Więcej analiz, wypowiedzi i ocen sezonu wakacyjnego w najnowszym "Hotelarzu", którego prenumeratę można zamówić TUTAJ>>


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *