W Bieszczadach planowany jest 5-gwiazdkowy Hotel Collis   INWESTYCJE

W Olchowcu u podnóża pasma górskiego Otryt, w samym sercu Bieszczadów, przy Villi Collis planowany jest 5-gwiazdkowy hotel Collis z 70 apartamentami, strefą SPA & wellness o powierzchni 800 m kw., częścią konferencyjną, restauracją, cigar roomem, whisky barem, prywatną mariną i lądowiskiem dla helikopterów. Apartamenty sprzedawane będę w systemie condo.

Villa Collis z 10 pokojami nad Jeziorem Solińskim otwarta została w 2017 r. „Butikowy charakter Villa Collis nie pozwala na zaspokojenie rosnącego i widocznego zapotrzebowania na pobyty w naszym obiekcie liczniejszych grup Gości. W związku z tym faktem zdecydowaliśmy się na rozbudowę naszego obiektu, dokupując dodatkowe tereny i zmieniając plan miejscowego zagospodarowania przestrzennego (5 kondygnacji), co umożliwia rozwinięcie inwestycji do poziomu, jakiego oczekuje od nas rynek. Hotel będzie budowany w systemie CONDO” – informuje strona inwestycji. Celem jest „stworzenie miejsca, które nie będzie wyłącznie hotelem, ale enklawą ciszy, spokoju, bezpieczeństwa, w połączeniu z zapewnieniem Gościom wszelkich wygód i obsługi na najwyższym poziomie. Tym co również wyróżni ten obiekt, będzie unikatowa filozofia jego prowadzenia zapewniająca uzyskanie pełnej harmonii biznesu z wypoczynkiem”.

W hotelu znajdą się apartamenty, głównie od 61 do 86 m kw., większość z salonem i sypialną oraz aneksem barowym. W poszczególnych apartamentach, posiadających strefę relaksu, znajdą się dodatkowe atrakcje jak: biokominek, leżanki infrared, sauna, ogródki (apartamenty na parterze). Na najwyższej kondygnacji przewidziano 12 penhouse’ów. Obiekt zaoferuje też SPA z elementami ajurvedy, salony masażu, gabinety kosmetyczne, basen i fitness, a także restaurację, hall z lobby barem o powierzchni ponad 400 m kw., night club, cigar room & whisky bar. Część konferencyjna składać się będzie z sali na 120 osób, a poza tym na piętrach znajdą się sale o różnych wielkościach (61 do 148 m kw.) z możliwością ich podziału i wyodrębnienia na wyłączność do dyspozycji grupy gości wraz z określoną liczbą apartamentów w kilku różnych konfiguracjach, oddzielona od pozostałej części hotelu.

Obecnie w województwie podkarpackim działa jeden hotel 5-gwiazdkowy – Bristol Tradition & Luxury w Rzeszowie. Inwestorem kompleksu Collis jest rzeszowski przedsiębiorca Krzysztof Kuncelman, a dyrektorem inwestycji Tomasz Maciaszek, który wcześniej m.in. przygotował i nadzorował w imieniu inwestora realizację kompleksu Hotelu Arłamów, położonego o 60 km od Villi Collis, a w latach 2017-2021 jako dyrektor techniczny wspierał spółkę Hotel Team Holding należącą do grupy kapitałowej Polsat przy projektowaniu i nadzorowaniu realizacji obiektów nowotworzonej sieci hotelowej. Projektantem kompleksu jest Wacław Matłok z pracowni Matłok Architekci, wcześniej zaangażowany m.in. w projekt Hotelu Arlamów.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “W Bieszczadach planowany jest 5-gwiazdkowy Hotel Collis

  1. Ten rejon powinien być przeznaczony tylko i wyłącznie dla przyrody…a widzę że są plany żeby go zabetonować …ciekawe kto będzie chętny go odwiedzać jak powstaną te blokowiska.Patodeweloperka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *