Kolejne Spotkanie ze Sztuką w Hotelu Bellotto. Wernisaż Barbary Kowalczyk

18 września w warszawskim Hotelu Bellotto, odbyła się kolejna odsłona cyklu Spotkań ze Sztuką. Tym razem, w zabytkowych murach pałacu dominował błękit. Można było zapoznać się z autorską wystawą sztuki Barbary Kowalczyk, artystki sztuk wizualnych, zajmująca się malarstwem, rysunkiem, instalacją i fotografią. Zadebiutowała na polskiej scenie artystycznej w 1994 roku zdobywając najważniejszą międzynarodową nagrodę – Grand Prix im. Georgesa Boudaille’a.

Kontynuując obraną strategię Hotel Belotto organizuje cykl Spotkań ze Sztuką, podczas których goście mogą brać udział w pokazach, wernisażach, i aukcjach różnych dzieł – obrazów, rzeźb, a nawet biżuterii czy mody.

– Spotkania ze sztuką, które organizujemy cyklicznie w naszym hotelu kształtują jego wizerunek. Pomagają wywrzeć odpowiedni efekt na gościach, podkreślając charakter miejsca, a dzięki temu przyciągnąć odpowiednią klientelę - ludzi doceniających  wyjątkowe doświadczenia, styl i jakość otoczenia, w którym spędzają czas. Cieszymy się, że nasze spotkania cieszą się tak dużym zainteresowaniem – powiedział Maciej Wołoszczak, dyrektor Hotelu Bellotto.

Barbara Kowalczyk, Maciej Wołoszczak

18 września Hotel Bellotto na kilka godzin zamienił się w galerię sztuki, gdzie swoje prace prezentowała Barbara Kowalczyk. Wystawa „Stany skupienia” prezentowana w salach hotelu Bellotto była przeglądem najciekawszych malarskich wątków z ostatnich lat. Przeniosła w świat kontemplacji bogactwa błękitów i jest zapowiedzią następnych prezentacji artystki. Błękit w jej twórczości jest kolorem dominującym i symbolika tego koloru jest dla niej bardzo znacząca. – Sztuka to wszystko, co otacza nas w naszym życiu, co wychodzi spod ręki lub natury, a co wzbudza w nas emocje. Mogą być one różne, czasem skrajne, czasem delikatne i ledwo zauważalne, ale ich pojawienie się świadczy o odczuwaniu. Tym jest dla mnie sztuka i jej tworzenie tłumaczy Barbara Kowalczyk.

Oprócz intensywnych błękitów, artystka zaprezentowała soczyste żółcie, pomarańcze czy róże, które komponowały się z salami Hotelu Bellotto, których nazwy pochodzą od kolorów ich ścian jak sale żółta, niebieska, malinowa, złota czy marmurowa, w której dominuje zieleń.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *