Startuje budowa podziemia kompleksu Upper One w Warszawie   INWESTYCJE

Rozpoczyna się budowa pięciu kondygnacji podziemnych warszawskiego kompleksu biurowo-hotelowego Upper One realizowanego przez deweloper STRABAG Real Estate. W pierwszym etapie robót związanych z podziemiem zostaną wykonane ściany szczelinowe zawierające instalację geotermalną. Ta faza zakończy się jeszcze w tym roku. Zgodnie z harmonogramem inwestycja zostanie oddana do użytkowania w 2026 roku.

Po trwającej siedem miesięcy rozbiórce Atrium International inwestor wchodzi w kolejną fazę robót. Na działce przy al. Jana Pawła II prowadzone są prace budowlane związane z budową ścian szczelinowych i konstrukcji podziemnych kondygnacji wieży biurowej, o docelowej wysokości 131,5 m, oraz części hotelowej.

- Budynek Atrium International liczył dwie kondygnacje podziemne. Mając na uwadze wymagania najemców, projekt Upper One zakłada ich pięć. Znajdzie się tam garaż z ponad 200 miejscami postojowymi. Tym samym nasz projekt zapewni nowoczesne rozwiązania przestrzenne i funkcjonalne dla przyszłych użytkowników inwestycji. To szczególnie istotne w centrach wielkich miast, gdzie dostępność powierzchni parkingowej jest ograniczona - wyjaśnia Łukasz Ciesielski, dyrektor zarządzający spółki deweloperskiej STRABAG Real Estate.

Kolejnym etapem będzie realizacja konstrukcji podziemnych. Cały kompleks Upper One dostarczy na stołeczny rynek 35,9 tys. m kw., zrównoważonej i zaprojektowanej z myślą o dobrostanie najemców, przestrzeni biurowej oraz około 11 tys. m kw. w 3-gwiazdkowym hotelu z ok. 300 pokojami, który działać ma pod międzynarodową marką. Trwa proces jej wyboru.  Autorem projektu jest polska pracownia Medusa Group, a generalnym wykonawcą spółka budowlana STRABAG.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *