Nowy hotel w Ostrowcu

Świętokrzyskie, które obok opolskiego należy do województw dysponujących najmniejszą liczbą obiektów i miejsc noclegowych, wzbogaci się w najbliższym czasie o nowy hotel dysponujący co najmniej kilkunastoma miejscami noclegowymi.

Władze gminy Ostrowiec Świętokrzyski zdecydowały, że wyremontowany niedawno pałacyk myśliwski, wybudowany pod koniec XIX wieku przez Zygmunta Wielkopolskiego, zamiast na prywatną przychodnię lekarską zostanie przeznaczony na obiekt świadczący usługi hotelowo-gastronomiczne.

Malowniczo położony nad doliną rzeki Kamiennej, w historycznej dzielnicy Ostrowca - Kuźni obiekt miałby rozpocząć działalność jeszcze w tym roku.

Gmina rozważa również wybudowanie nowego, dysponującego kilkudziesięcioma miejscami noclegowymi, hotelu położonego opodal Kuźni, na tzw. Rawszczyźnie, w sąsiedztwie kompleksu rekreacyjnego z zespołem basenów oraz centrum handlowego Galeria Ostrowiec.
Baza noclegowa Ostrowca składa się obecnie z należącego do Gromady hotelu Łysica (207 miejsc noclegowych) oraz kilku mniejszych obiektów dysponujących łącznie podobną liczbą łóżek.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *