Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne
O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » 07/2012, AKTUALNOŚCI » Folwark Książęcy przy Zamku Kliczków

Folwark Książęcy przy Zamku Kliczków

We wrześniu przyjeżdżający do Borów Dolnośląskich turyści będą mogli zatrzymać się w nowym hotelu. Folwark Książęcy, położony na terenie parku, wchodzącego w skład neorenesansowego zespołu pałacowo-ogrodowego w Zamku Kliczków, zaoferuje 44 pokoje ze stu miejscami, salę konferencyjną oraz… suszarnię owoców i lokalnych grzybów, które trafią potem na stoły gości.

 

Folwark Książęcy jest dawnym zespołem zabudowań folwarcznych, powstałych na początku ubiegłego stulecia. Dzięki trwającej renowacji niedługo przekształcą się w elegancki hotel z licznymi atrakcjami dla turystów. Według założeń, ma to być miejsce na dłuższy albo weekendowy pobyt, spotkania towarzyskie, wycieczki edukacyjne, warsztaty, plenery, obozy jeździeckie czy wyjazdy integracyjne, a przede wszystkim wypoczynku. Na dziedzińcu głównym powstanie Hala Biesiadna oraz letnia kawiarenka, a obok centralnego budynku hotelu, goście będą mogli zobaczyć suszarnię owoców i lokalnych grzybów, które trafiają potem na ich stoły oraz oryginalny piec chlebowy. Wokół tych atrakcji powstaną zadaszone miejsca biesiadne, na imprezy plenerowe połączone z poznawaniem tajników przygotowywania regionalnych specjałów.

 

Planowane są także warsztaty ludowego rękodzieła artystycznego, na których będzie można własnoręcznie ulepić gliniany garnek albo miskę. Pierwsi goście zakwaterują się w Folwarku Książęcym we wrześniu 2012. – Łącznie oddanych będzie ponad 100 miejsc noclegowych, wielofunkcyjna sala konferencyjna, stylowy pokój kominkowy – wymienia Joanna Matejewicz, dyrektor Zamku Kliczków. – Hotel ma łączyć zalety przytulnego, oddalonego od cywilizacji ośrodka wypoczynkowego z wysokimi standardami funkcjonalności i komfortu – zapewnia Joanna Matejewicz. Na parterze będą dostępne pokoje dla niepełnosprawnych.

 

 

Nie zabraknie udogodnień dla matek z małymi dziećmi. Folwark wyjdzie z ofertą edukacyjną do szkół z warsztatami w ramach tzw. zielonych szkół czy też kolonii. W Zamku Kliczków można będzie korzystać z luksusowego Centrum SPA, basenu, kortów, siłowni, wypożyczalni rowerów itd. Właściciele Folwarku Książęcego liczą, na szansę, aby stać się uczęszczanym punktem wypoczynkowym na turystycznej mapie Dolnego Śląska. Inwestorem jest Grupa Kapitałowa Integer, będąca właścicielem Zamku Kliczków, a także Hotelu Tumski we Wrocławiu. W 2005 roku otrzymała ona Nagrodę Ministra Kultury jako Mecenas Kultury za odbudowę Zamku w Kliczkowie oraz współorganizowanie na jego terenie wielu imprez kulturalnych.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Traffic w centrum Wrocławia

W pierwszym kwartale 2019 r. w ścisłym centrum Wrocławia przy ul. Świdnickiej ruszyć ma hotel Traffic z 36 pokojami, drugi obiekt pod tą marką po (...)

FILM Gala konkursu Hotelarz Roku 2018 FILM

Film z gali wręczenia nagród w organizowanym przez „Hotelarza” konkursie „Hotelarz Roku 2018″, która odbyła się w dniu 26 listopada 2018 w hotelu Sofitel Warszawa (...)

HOTELARZE ROKU 2018: Tomasz Schweda, Hotelarz do 35. Roku Życia, Mercure Kraków Stare Miasto

Tomasz Schweda, dyrektor operacyjny flagowego hotelu Mercure w Polsce – Mercure Kraków Old Town, głosami Kapituły Konkursu na Hotelarzy Roku, został Hotelarzem do 35. Roku (...)

Kamila Grajewska-Buśko dyrektorem powstającego Best Western Premier we Wrocławiu

Dyrektorem generalnym hotelu Best Western Premier City Center we Wrocławiu, który otwarty ma być w marcu, została , ostatnio dyrektor operacyjna 5-gwiazdkowego The Granary – (...)

Best Western z kolejnym obiektem w Rzeszowie

Do portfolio sieci Best Western dołączył właśnie hotel Principe z Rzeszowa, który będzie działał pod marką Best Western Premier. To drugi, po Best Western Plus (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA