Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne
O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Polska » Benefis w ramach VIII FORUM HUMANUM MAZURKAS

Benefis w ramach VIII FORUM HUMANUM MAZURKAS


29 września w MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w ramach VIII FORUM HUMANUM MAZURKAS odbył się benefis jednej z największych gwiazd polskiej sceny operowej - Bernarda Ładysza.

Ten charyzmatyczny polski śpiewak operowy w towarzystwie swojej żony – Leokadii Rymkiewicz- Ładysz, która dzieliła się z publicznością anegdotami z czasów podróży i występów artystycznych męża, świętował swój benefis pracy artystycznej. W czasie spotkania Goście mogli obejrzeć kilka krótkometrażowych filmów dokumentalnych, które ukazywały życie i twórczość artysty, często z tej nieznanej lub mało znanej strony. Podczas filmów na scenie oraz widowni nie zabrakło łez wzruszenia oraz salw śmiechu.To był niezwykły wieczór, który swoją obecność uświetniła Orkiestra Wojskowa w Warszawie pod kierownictwem mjr Artura Czereszewskiego, oraz wybitni śpiewacy – soliści polskich scen operowych Wiesław Ochman, Joanna Horodko, Remigiusz Łukomski, Piotr Rafałko, Józef Sojka, Michał Szymkiewicz oraz Adam Woźniak, a także chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Artyści wykonali zarówno utwory operowe jak i polskie pieśni patriotyczne m.in. „Mazurek”, „Krakowiaczek”, „Jeszcze Polska nie zginęła”, „Gdybym był bogaczem”, „Prząśniczka” oraz wiele innych znanych dzieł muzycznych.Po części oficjalnej przyszedł czas na podziękowania dla Wielkiego Artysty. Na scenie pojawili się pracownicy MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel oraz wybitne osobistości polskiej sceny artystycznej m.in. Małgorzata Walewska. Podczas spotkania Bernard Ładysz otrzymał od Prezesa Związku Żołnierzy Wojska Polskiego gen. dywizji Franciszka Puchały, Złoty Krzyż za Zasługi dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. List gratulacyjny dla Mistrza odczytał również Dyrektor Naczelny i Artystyczny Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego Adam Martin.Finał koncertu uświetnił wjazd na scenę bajecznego tortu, który został przygotowany przez Szefa Kuchni MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel oraz Mazurkas Catering Bartłomieja Czerwińskiego.

Koncertowi tradycyjnie towarzyszył wernisaż malarski. Tym razem zgromadzeni Goście mogli podziwiać zbiorową wystawę prac Joanny Gałeckiej oraz Alberto Texiera. Gościem specjalnym VIIIFHM była Manon S. - ceniona Artystka, która ma na swoim koncie wystawy indywidualnie zorganizowane na terenie Austrii, Szwecji, Francji i Polski. Jej prace także można było podziwiać na wystawie specjalnej.

Było to już ósme spotkanie FORUM HUMANUM MAZURKAS.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Stowarzyszenie najlepszych dyrektorów

Europejskie Stowarzyszenie Dyrektorów Hoteli to organizacja skupiająca ponad 400 dyrektorów, prezesów i operatorów najlepszych hoteli 5- i 4-gwiazdkowych. Z Polski jest tylko jeden – Paweł (...)

Krzysztof Kraskowski dyrektorem hotelu Seaside Park

Krzysztof Kraskowski, którego niedawno na stanowisku dyrektora Golden Tulip Międzydroje Residence zastąpił Marcin Ładny (pisaliśmy o tym TUTAJ), objął właśnie stanowisko dyrektora generalnego powstającego w (...)

Pomóżmy wspólnie: specjalne szkolenie dla hotelarzy

POD PATRONATEM HOTELARZA 26 lutego w Art Hotelu we Wrocławiu odbędzie się specjalne, charytatywne szkolenie dla hotelarzy. Całkowity dochód przekazany zostanie na Fundację Wrocławskie Hospicjum (...)

Flagi na hotelach Chopin Airport Development opuszczone do połowy masztu

W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza zarząd państwowej spółki hotelowej Chopin Airport Development podjął decyzję o opuszczeniu do połowy masztu flag (...)

Nowy partner w Hotel Professionals Management Group

Do grona partnerów spółki Hotel Professionals Management Group (HPMG) dołączyła Katarzyna Stiller-Romanowska, która od blisko dwóch lat pełni w spółce funkcję dyrektora ds. operacyjnych. Z (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA