Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne
O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Polska » B&B Hotel Wrocław Centrum już otwarty

B&B Hotel Wrocław Centrum już otwarty


Turyści odwiedzający stolicę Dolnego Śląska mogą już skorzystać z usług hotelu B&B Wrocław Centrum. Trzeci w Polsce obiekt znanej francuskiej sieci hoteli zlokalizowany jest w bliskim sąsiedztwie Starego Miasta. Wyzwanie wkomponowania nowoczesnego projektu w sąsiadujące z nim kamienice powierzono firmie RD bud. Generalny Wykonawca zadbał o to, by już od pierwszych dni budowy inwestycja ta wyróżniała się, ale nie zaburzała architektury miasta nad Odrą.Hotel B&B Wrocław Centrum usytuowany jest przy ul. Piotra Skargi, w bliskim sąsiedztwie Rynku. Obiekt został wzniesiony pomiędzy dwoma zabytkowymi kamienicami. Realizacja nowoczesnego budynku, który dobrze będzie współgrać z otoczeniem, wymagała zarówno od architektów, jak i Generalnego Wykonawcy biegłości w zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań budowlanych.

Standardy godne powielania

Firma B&B Polska, należąca do Groupe B&B Hotels, po raz trzeci korzystając z usług spółki RD bud zdecydowała się na budowę hotelu w Polsce, tym razem we Wrocławiu.

Prace budowlane nowo otwartego B&B Hotel Wrocław Centrum, Generalny Wykonawca realizował pod klucz, tj. począwszy od robót ziemnych, poprzez wykonanie głównej konstrukcji budynku, a skończywszy na robotach wykończeniowych obejmujących wnętrze budynku, jak i budowę podziemnego parkingu oraz dróg dojazdowych. Ściany nośne hotelu wykonano jako monolityczne. Poszczególne etapy ich budowy, tzn. zbrojenie, szalowanie i betonowanie odbywało się na budowie, natomiast ściany zewnętrzne przygotowano z elementów prefabrykowanych keramzytobetonowych oraz z systemowych prefabrykowanych ścian zespolonych, które składały się z dwóch płyt żelbetowych. Warto podkreślić, że z uwagi na wcześniejsze zagospodarowanie terenu, a przez to ograniczone miejsce na zaplecze budowy, realizacja obiektu w Śródmieściu wymagała ścisłej dyscypliny organizacyjnej. „Ze względu na duże prawdopodobieństwo znalezienia niewybuchów czy pocisków sporym wyzwaniem były roboty ziemne. Jak się potem okazało natrafiliśmy na około 80 sztuk niewypałów, które z pomocą saperów zostały bezpiecznie wywiezione z terenu budowy. Kolejnym trudnym elementem było wykonywanie płyty fundamentowej oraz ścian poziomu -1 bezpośrednio przy budynkach sąsiednich. Przed przystąpieniem do tych prac musieliśmy bowiem właściwie zabezpieczyć i wzmocnić fundamenty tych obiektów. Dużym utrudnieniem była dla nas również niesprzyjająca pogoda. Panujące w okresie zimowym bardzo niskie temperatury, dochodzące do -25oC, często spowalniały wykonywanie prac. Na szczęście mamy doświadczenie, wiedzę i odpowiednie narzędzia, by również w niesprzyjających warunkach realizować takie projekty. Zgodnie z propagowaną przez naszą firmę ideą zrównoważonego budownictwa zależało nam także, by znajdujący się w reprezentacyjnej części miasta plac budowy, nie zaburzył estetyki otoczenia. Zadowolenie pierwszych gości hotelowych potwierdza, że również finalny efekt spełnił stawiane przed nami wymagania” – dodaje Łukasz Zagził, Kierownik Budowy z firmy RD bud.

Naturalny komfort

B&B Hotel Wrocław Centrum wpisuje się w standardy, jakie swoim obiektom stawia sieć B&B Hotels na całym świecie. Elewacja frontowej ściany obiektu wykonana jest z kamienia, a całość budynku wykończona jest tynkiem cienkowarstwowym. Efektownym urozmaiceniem projektu jest z pewnością przeszklone atrium. Na pięciu kondygnacjach hotelu znajduje się 140 komfortowych pokoi w przystępnej cenie, w tym dwa przygotowane z myślą o rodzinach z dziećmi oraz trzy przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Co istotne, z usług hotelu korzystać mogą również goście podróżujący się ze swoimi zwierzętami. B&B Hotel Wrocław Centrum uwzględnia również potrzeby przedsiębiorców i biznesmenów. To z myślą o nich sala konferencyjna została wyposażona w sprzęt multimedialny, gwarantujący doskonałe warunki do przeprowadzania prezentacji lub spotkań biznesowych. W celu podniesienia komfortu gości wszystkie pokoje poza klimatyzacją, dostępem do bezprzewodowego Internetu oraz telewizji satelitarnej wyposażono w system wyciszający dźwięki dobiegające z ruchliwej ulicy Śródmieścia. Zgodnie z polityką sieci B&B, obiekt nie ma własnej restauracji, ale oferuje śniadania serwowane w formie bufetu, sklepik z przekąskami oraz napojami B&B Shop. Do dyspozycji klientów pozostaje również 40 miejsc parkingowych w podziemnym garażu.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Traffic w centrum Wrocławia

W pierwszym kwartale 2019 r. w ścisłym centrum Wrocławia przy ul. Świdnickiej ruszyć ma hotel Traffic z 36 pokojami, drugi obiekt pod tą marką po (...)

FILM Gala konkursu Hotelarz Roku 2018 FILM

Film z gali wręczenia nagród w organizowanym przez „Hotelarza” konkursie „Hotelarz Roku 2018″, która odbyła się w dniu 26 listopada 2018 w hotelu Sofitel Warszawa (...)

HOTELARZE ROKU 2018: Tomasz Schweda, Hotelarz do 35. Roku Życia, Mercure Kraków Stare Miasto

Tomasz Schweda, dyrektor operacyjny flagowego hotelu Mercure w Polsce – Mercure Kraków Old Town, głosami Kapituły Konkursu na Hotelarzy Roku, został Hotelarzem do 35. Roku (...)

Kamila Grajewska-Buśko dyrektorem powstającego Best Western Premier we Wrocławiu

Dyrektorem generalnym hotelu Best Western Premier City Center we Wrocławiu, który otwarty ma być w marcu, została , ostatnio dyrektor operacyjna 5-gwiazdkowego The Granary – (...)

Best Western z kolejnym obiektem w Rzeszowie

Do portfolio sieci Best Western dołączył właśnie hotel Principe z Rzeszowa, który będzie działał pod marką Best Western Premier. To drugi, po Best Western Plus (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA