Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne
O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » 07/2014, AKTUALNOŚCI » Puro w Poznaniu

Puro w Poznaniu

1 lipca na Starym Mieście w Poznaniu ruszył 4-gwiazdkowy hotel Puro ze 136 pokojami i oryginalnym konceptem gastronomicznym Nifty No. 20, który chce stać się ważnym punktem na kulinarnej mapie miasta. To trzeci hotel sieci Puro po Wrocławiu i Krakowie. Otwarcie kolejnego planowane jest w Gdańsku na początku przyszłego roku.Poznański hotel powstał równo w trzy lata od momentu zakupu działki (za 3,8 mln zł) przez norweską grupę kapitałową Genfer, która jest twórcą konceptu Puro. Cechą charakterystyczną obiektów tej sieci lokalizowanych w centrach miast jest połączenie nowoczesnego designu z zaawansowaną technologią i nieformalną atmosferą. Goście mają możliwość szybkiego zameldowania i wymeldowania się za pomocą check-in kiosków, a tablety znajdujące się w pokojach pozwalają m.in. na zarządzanie temperaturą i oświetleniem, jak również na wykonywanie połączeń międzynarodowych. W Puro Hotel Poznań pokoje (z przeszklonymi łazienkami z motywem przewodnim plastrów miodu) wyposażone są m.in. w łóżka z materacami firmy Hilding, 40-calowe telewizory, stacje dokujące do iPoda, odtwarzacze z grami wideo, sejfy i sprzęt do prasowania. Wnętrza hotelu ozdobione są dziełami artystów lokalnych i międzynarodowych. Centralnym miejscem hotelu jest lobby. Ma to być przestrzeń tętniąca życiem, urządzona tak, aby można było się tam zrelaksować, popracować czy spotkać, zarówno z przyjaciółmi, jak i z partnerami biznesowymi. Odbywać się tu będą także wydarzenia kulturalne oraz koncerty dla gości hotelowych, jak i dla ludzi z zewnątrz. W lobby można też korzystać z darmowej kawy z ekspresów ciśnieniowych.Nowoczesna fasada budynku ze spadzistymi dachami inspirowana jest zabytkową architekturą Poznania. Również wewnętrzne patio hotelu z kwiatami i ozdobnymi roślinami utrzymane jest w klimacie ogródków okolicznych kawiarenek i restauracji. – To, co wyróżnia hotele Puro to nowe, otwarte podejście do podróżowania. Zapewniamy gościom nie tylko wygodny nocleg, chcemy być także źródłem ciekawych, inspirujących doświadczeń – tłumaczy Rune Askevold, prezes zarządu Puro Hotels. Wraz z hotelem pojawiło się także nowe miejsce na kulinarnej mapie Poznania – Nifty No. 20. To restauracja, kawiarnia i bar w jednym, gdzie panuje swobodna, nieformalna atmosfera, a tło dla spotkań towarzyskich tworzone jest przez eklektyczny wystrój, opierający się na kolekcji talerzy z różnych stron świata. Koncept marki Puro ewoluuje wraz z otwieraniem kolejnych obiektów. Pierwszy 3-gwiazdkowy hotel we Wrocławiu uruchomiony w 2011 roku oferował pokoje o pow. 14 i 16 mkw. oraz ograniczone do minimum usługi pozanoclegowe. 4-gwiazdkowy hotel w Krakowie otwarty w 2013 roku miał już większe, 18-metrowe pokoje oraz oferował samodzielną restaurację otwartą na gości z zewnątrz. W poznańskim hotelu 2-osobowe pokoje mają 20 mkw., 1-jednosobowe – 18 metrów, a oferta gastronomiczna jest w nim równie ważna jak noclegowa, funkcjonując niezależnie od hotelu.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Stowarzyszenie najlepszych dyrektorów

Europejskie Stowarzyszenie Dyrektorów Hoteli to organizacja skupiająca ponad 400 dyrektorów, prezesów i operatorów najlepszych hoteli 5- i 4-gwiazdkowych. Z Polski jest tylko jeden – Paweł (...)

Krzysztof Kraskowski dyrektorem hotelu Seaside Park

Krzysztof Kraskowski, którego niedawno na stanowisku dyrektora Golden Tulip Międzydroje Residence zastąpił Marcin Ładny (pisaliśmy o tym TUTAJ), objął właśnie stanowisko dyrektora generalnego powstającego w (...)

Pomóżmy wspólnie: specjalne szkolenie dla hotelarzy

POD PATRONATEM HOTELARZA 26 lutego w Art Hotelu we Wrocławiu odbędzie się specjalne, charytatywne szkolenie dla hotelarzy. Całkowity dochód przekazany zostanie na Fundację Wrocławskie Hospicjum (...)

Flagi na hotelach Chopin Airport Development opuszczone do połowy masztu

W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza zarząd państwowej spółki hotelowej Chopin Airport Development podjął decyzję o opuszczeniu do połowy masztu flag (...)

Nowy partner w Hotel Professionals Management Group

Do grona partnerów spółki Hotel Professionals Management Group (HPMG) dołączyła Katarzyna Stiller-Romanowska, która od blisko dwóch lat pełni w spółce funkcję dyrektora ds. operacyjnych. Z (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA