Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne
O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » 06/2010, AKTUALNOŚCI » Platinum we Wrocławiu

Platinum we Wrocławiu

1 lipca we Wrocławiu otwarty zostanie 5-gwiazdkowy hotel butikowy Platinum Palace z 45 pokojami. Będzie to piąty hotel 5-gwiazdkowy w tym mieście i drugi, po otwartym jesienią ubiegłego roku The Granary, obiekt typu boutique.


Platinum Palace położony przy Powstańców Śląskich, centralnej arterii miasta, sąsiaduje z Parkiem Południowym. Chce łączyć w sobie ekskluzywność i prestiż 5-gwiazdkowego obiektu z kameralną atmosferą. W pałacowych wnętrzach zmodernizowanej rezydencji z początku XX wieku utrzymanej w stylu architektury schyłku epoki historyzmu przeszłość ma przenikać się z nowoczesnością. Historię miejsca przypominają pieczołowicie odrestaurowane unikatowe dekoracje rzeźbiarskie i sztukatorskie.


Goście znajdą je w niektórych pokojach, a także w salach restauracyjnych. W apartamentach znajdują się tarasy i balkony. – To, co łączy wszystkie pokoje, to przemyślana, funkcjonalnie zaaranżowana przestrzeń, dopracowane detale, drogie materiały i nowoczesne udogodnienia. Zaś to, co różni, jak przystało na ekskluzywny boutique hotel, to niepowtarzalna atmosfera – twierdzi dyrektor hotelu Przemysław Kuśmierski. – Z jednej strony wyjątkowo kameralny nastrój pozwala gościom przenieść się do przeszłości. Z drugiej, projekt nowoczesnego centrum konferencyjnego i luksusowego SPA przypomina, jak ważne, bo komfortowe, są współczesne rozwiązania. Na zapleczu dobudowano nową część, w której znajdują się m.in. strefa SPA & Wellness z saunami, jacuzzi oraz centrum fitness z nowoczesną salą z przeszkloną ścianą, dającą wrażenie, że ćwiczy się w samym środku parku.


W hotelu znajdują się: dwie sale restauracyjne, pierwsza – Noblige, przestronna i jasna, wykończona jest białym marmurem, druga, Marron, brązowym, sala kominkowa, bar i winiarnia, gdzie na gości czekają kolekcje alkoholi z całego świata. Restauracja Platinum Palace proponuje nowy kulinarny nurt Modern Polish Cuisine. Autorskie przepisy szefa kuchni i nowatorskie pomysły znalazły odzwierciedlenie w wyszukanym menu. Na gości biznesowych czeka centrum konferencyjne z dwoma salami konferencyjnymi. Zarówno w Sali Ivory, mieszczącej ponad 70 osób, i w mniejszej – Hebony, jak i w całym hotelu, goście mają stały dostęp do internetu. Willa zaprojektowana została dla rodziny Schoellerów, jednych z najbogatszych przemysłowców w przedwojennym Wrocławiu. Po wojnie mieściła się tam Akademia Muzyczna. Inwestorem hotelu jest spółka Roma Investments biznesmena Romana Piątkiewicza, prezesa zarządu Konsorcjum Dystrybutorów Wyrobów Tytoniowych.Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Traffic w centrum Wrocławia

W pierwszym kwartale 2019 r. w ścisłym centrum Wrocławia przy ul. Świdnickiej ruszyć ma hotel Traffic z 36 pokojami, drugi obiekt pod tą marką po (...)

FILM Gala konkursu Hotelarz Roku 2018 FILM

Film z gali wręczenia nagród w organizowanym przez „Hotelarza” konkursie „Hotelarz Roku 2018″, która odbyła się w dniu 26 listopada 2018 w hotelu Sofitel Warszawa (...)

HOTELARZE ROKU 2018: Tomasz Schweda, Hotelarz do 35. Roku Życia, Mercure Kraków Stare Miasto

Tomasz Schweda, dyrektor operacyjny flagowego hotelu Mercure w Polsce – Mercure Kraków Old Town, głosami Kapituły Konkursu na Hotelarzy Roku, został Hotelarzem do 35. Roku (...)

Kamila Grajewska-Buśko dyrektorem powstającego Best Western Premier we Wrocławiu

Dyrektorem generalnym hotelu Best Western Premier City Center we Wrocławiu, który otwarty ma być w marcu, została , ostatnio dyrektor operacyjna 5-gwiazdkowego The Granary – (...)

Best Western z kolejnym obiektem w Rzeszowie

Do portfolio sieci Best Western dołączył właśnie hotel Principe z Rzeszowa, który będzie działał pod marką Best Western Premier. To drugi, po Best Western Plus (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA