Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne
O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » 03/2016, AKTUALNOŚCI » Ruszyły studia na kierunku Menedżer Hotelu

Ruszyły studia na kierunku Menedżer Hotelu

Największe nazwiska, praktyczny program, elitarne grono słuchaczy z obiektów hotelarskich i nowe projekty angażujące studentów – w Krakowie ruszyły pionierskie studia podyplomowe Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii na kierunku Menedżer Hotelu. Inauguracja miała miejsce w kamienicy na krakowskim Rynku Głównym.W dobie ogromnej konkurencji na tym rynku „dobry” manager często nie wystarcza. Zastanawialiśmy się jak sprawić, by zrobić z państwa tych „najlepszych”. Ostatecznie postawiliśmy na dwa elementy: kadrę i program. Chcemy, aby obecna elita nauczyła przyszłą elitę jak praktycznie zastosować wiedzę do generowania zysków – mówił w swojej mowie inauguracyjnej dr Bartłomiej Walas, dziekan Wydziału Turystyki i Rekreacji WSTiE, wiceprezes POT. Menedżer Hotelu to pierwszy w Polsce program, który edukuje managerów w sposób kompleksowy i praktyczny z warsztatami, case studies i kształceniem w ramach szerokiej gamy segmentów jak np. programowanie i ocena inwestycji hotelarskich, sprzedaż i dystrybucja, uwarunkowania prawne i podatkowe, organizacja wydarzeń przemysłu spotkań, revenue management, zasoby ludzkie, zarządzanie strefą SPA & wellness czy gastronomia hotelowa. Wykładowcami są m.in. Ireneusz Węgłowski, prezes IGHP i wiceprezes Orbisu, Janusz Mitulski, dyrektor rozwoju Marriott International na Europę Środkowo-Wschodnią, Marcin Ziobro, dyrektor generalny Hilton Garden Inn Kraków Airport, Marcin Dragan, dyrektor zarządzający Profitroom i Wojciech Liszka, właściciel firmy doradczej Z-Factor. Wśród słuchaczy, których w związku z ogromnym zainteresowaniem, przyjęto więcej niż pierwotnie zakładano, znaleźli się przedstawiciele hoteli z całego kraju. – Uczyć trzeba się całe życie, a te studia są najlepszym wyborem – przekonuje Marta Miś, współwłaściciel hotelu Nad Przełomem w Sromowcach Niżnych. – Skierowała mnie tu firma, w której pracuję. Nie bez powodu uznano, że właśnie tu najskuteczniej podniosę swoje kwalifikacje – mówi Katarzyna Binda, koordynator ds. sprzedaży i marketingu w hotelu Zimnik w Lipowej. WSTiE z Suchej Beskidzkiej od trzech lat jest numerem 1 w rankingach uczelni turystycznych w Polsce.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Stowarzyszenie najlepszych dyrektorów

Europejskie Stowarzyszenie Dyrektorów Hoteli to organizacja skupiająca ponad 400 dyrektorów, prezesów i operatorów najlepszych hoteli 5- i 4-gwiazdkowych. Z Polski jest tylko jeden – Paweł (...)

Krzysztof Kraskowski dyrektorem hotelu Seaside Park

Krzysztof Kraskowski, którego niedawno na stanowisku dyrektora Golden Tulip Międzydroje Residence zastąpił Marcin Ładny (pisaliśmy o tym TUTAJ), objął właśnie stanowisko dyrektora generalnego powstającego w (...)

Pomóżmy wspólnie: specjalne szkolenie dla hotelarzy

POD PATRONATEM HOTELARZA 26 lutego w Art Hotelu we Wrocławiu odbędzie się specjalne, charytatywne szkolenie dla hotelarzy. Całkowity dochód przekazany zostanie na Fundację Wrocławskie Hospicjum (...)

Flagi na hotelach Chopin Airport Development opuszczone do połowy masztu

W związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza zarząd państwowej spółki hotelowej Chopin Airport Development podjął decyzję o opuszczeniu do połowy masztu flag (...)

Nowy partner w Hotel Professionals Management Group

Do grona partnerów spółki Hotel Professionals Management Group (HPMG) dołączyła Katarzyna Stiller-Romanowska, która od blisko dwóch lat pełni w spółce funkcję dyrektora ds. operacyjnych. Z (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA