Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » Agata Szparaga Recepcjonistą Roku 2016

Agata Szparaga Recepcjonistą Roku 2016


POD PATRONATEM HOTELARZA

Agata Szparaga z hotelu Sofitel Victoria Warszawa została wybrana „Recepcjonistą Roku 2016” podczas drugiego zjazdu A.I.C.R. Polska – polskiej sekcji międzynarodowego stowarzyszenia kierowników recepcji i zastępców dyrektorów hoteli luksusowych. Agata będzie reprezentować nasz kraj w konkursie The David Campbell Trophy, który odbędzie się w Paryżu w lutym przyszłego roku. 

Zwyciężczyni konkursu Agata Szparaga (pierwsza z l.)


Agata ukończyła studia na warszawskim AWF-ie oraz Universidad de Malaga w Hiszpanii. Biegle posługuje się językiem angielskim oraz hiszpańskim. Swoją karierę zawodową rozpoczęła w wieku lat 19 m.in. jako stażystka w Polskiej Organizacji Turystycznej, a także jako pracownik sieci hoteli DeSilva. W listopadzie 2015 roku podjęła pracę na stanowisku recepcjonistki w hotelu Sofitel Warsaw Victoria należącym Grupy Orbis. Jej zaangażowanie w obowiązki, wysokie standardy obsługi, przyjazne usposobienie oraz codzienny entuzjazm w pracy to kluczowe elementy, które zadecydowały o partycypacji w konkursie.

Do rywalizacji o miano „Recepcjonisty Roku” przystąpiło 16 recepcjonistów z całej Polski, z hoteli 4- i 5- gwiazdkowych. Konkurs składał się z części teoretycznej podczas której kandydaci musieli rozwiązać test, jak i praktycznej podczas której odgrywano scenki i prawidłowość reakcji na nietypowe sytuacje, jakie mogą zdarzyć się na co dzień w pracy recepcjonisty.

Jury zwracało uwagę na prezencję, język jakim posługiwał się recepcjonista, interpretacje scenariusza, rozwiązywanie wyzwań, umiejętności budowania relacji z gościem jak i predyspozycji sprzedażowych.
Kolejne miejsca zajęły Paulina Wydra z warszawskiego hotelu Bristol a Luxury Collection i Khrystyna Kuts z Radisson Blu Sobieski Hotel Warsaw. Jury zdecydowało także o przyznaniu nagrody dodatkowej, którą otrzymał Francesco Croce z warszawskiego hotelu Marriott.

Na Świecie AICR ma już ponad 50 letnią tradycję, a zapoczątkowali je kierownicy recepcji prestiżowych hoteli we Francji w regionie Cote d’Azur. Dziś stowarzyszenie posiada 18 sekcji w 17 krajach. Jego celem jest zgrupowanie osób o podobnych poglądach, którzy wspólnie wierzą w pobudzenie ducha prawdziwej gościnności i przyjaźni hotelarzy na całym świecie. AICR to platforma wymiany doświadczeń osób, które dzięki swojej pasji i zaangażowaniu świadczą serwis najwyższej jakości w najlepszych hotelach na świecie. Podczas spotkań danych sekcji jak i na kongresie rocznym dzielą się miedzy sobą doświadczeniami i najlepszymi praktykami, jak również szkolą swoje umiejętności podczas warsztatów prowadzonych przez najlepszych specjalistów.

Agata będzie reprezentowała Polskę na międzynarodowym konkursie recepcjonistów – The David Campbell Trophy w przyszłym roku, w Paryżu. Konkurs organizowany jest przez AICR International a jego uczestnikami będą zwycięzcy konkursów na najlepszego recepcjonistę organizowanych przez każda z 18 sekcji AICR na świecie. Poziom reprezentowany podczas konkursu AICR International stoi na bardzo wysokim poziomie, aczkolwiek jesteśmy pewni, że Agata nas nie zawiedzie i dostanie się co najmniej do pierwszej trojki – mówi Marcin Gałązka, prezes stowarzyszenia.

W wielu krajach, gdzie konkursy David Campbell Trophy odbywają się od wielu lat, wydarzenie to ma bardzo dużą rangę i przyciąga młodych, uzdolnionych recepcjonistów, którzy chcą rozwijać się w branży i reprezentować swój kraj na międzynarodowym konkursie mającym miejsce podczas corocznego międzynarodowego zjazdu AICR. W Polsce konkurs odbył się pierwszy raz ale nie ostatni, kolejne konkursy już w następnych latach. Podczas niedzielnego podsumowania zjazdu, członkowie jednogłośnie ustalili wstępny termin konkursu na listopad 2017 roku.

Przyszloroczne spotkania Stowarzyszenia sa ustalone na cztery kwartaly roku 2017, a mianowicie – 2 spotkania w pierwszym i trzecim kwartale w Warszawie, jedno w drugim kwartale w Sloneczny Zdroj Hotel Medical Spa & Welness w miejscowości Busko Zdroj oraz w ostatnim kwartale w hotelu Mera Spa Hotel w Sopocie, gdzie również odbędzie się konkurs na najlepszego recepcjoniste Polski Roku 2017.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Akademia Hotelarza podczas targów WorldHotel

W czwartek 22 marca, drugiego dnia targów WorldHotel, odbyło się kolejne ze spotkań z cyklu Akademii Hotelarza, tym razem poświęcone Organizacji pracy hotelu. Elżbieta Nitsze (...)

Adam Żygadło dyrektorem trzech warszawskich hoteli Satoria Group

Adam Żygadło objął stanowisko dyrektora trzech hoteli należących do Satoria Group – Best Western Portos, Start Atos i Aramis łącznie z blisko 700 pokoi. Z (...)

Zmienił się dyrektor hotelu Sheraton Warszawa

Fadlallah Zayat, ostatnio dyrektor generalny hotelu luksusowej marki JW Marriott w Bukareszcie, objął zarządzanie hotelem Sheraton Warszawa. Zastąpił Gonçalo Duarte Silvę, który od pięciu lat (...)

Powraca temat budowy mega hotelu w Szczecinie

Zapowiadana od lat, jedna z największych inwestycji w Szczecinie, dostała kolejne życie. Konsorcjum spółek – Tian Yu i Recca Investment, zapowiadające od ponad 10 lat (...)

Hilton Złotym Sponsorem Hotel Investment Trends Poland&CEE

Hilton, wiodąca globalna firma hotelarska, została Sponsorem Złotym organizowanej przez wydawcę miesięcznika „Hotelarz” konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2018, która odbędzie się w dniu 17 (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA