Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » KOMUNIKATY BRANŻOWE » QFG Food Group rośnie w siłę. Firma przedstawia plan inwestycji w Pionkach na 5 najbliższych lat

QFG Food Group rośnie w siłę. Firma przedstawia plan inwestycji w Pionkach na 5 najbliższych lat

W drugiej połowie 2016 roku otworzyliśmy nowy zakład produkcyjny na terenie dawnego Pronitu. Już wtedy zapowiadaliśmy, że to dopiero początek naszego rozwoju i działań w regionie. Do końca 2022 roku planujemy zainwestować w Pionkach blisko 400 mln zł. Będzie się to wiązało ze stworzeniem około 1000 nowych miejsc pracy – powiedział Jarosław Krzyżanowski, Prezes QFG.

Szereg inwestycji z przełomu 2016/2017 otwierają zakład produkcyjny nr 3 oraz postępująca już budowa mieszalni pasz. Zaraz za nimi budynek usługowo-biurowy (wraz z punktem przedszkolnym i lokalem gastronomicznym), a także myjnia samochodowa i warsztat.Istniejące i nieużytkowane laboratorium oraz kupiony pod koniec 2016 roku budynek Mesko według planów mają zostać połączone i przekształcone w centrum konferencyjno-szkoleniowe z hotelem, basenem i innymi udogodnieniami. Jak mówi Krzyżanowski Budowa planowana jest w dużej mierze na potrzeby obsługi QFG i firm współpracujących znajdujących się w strefie dawnego Pronitu, ale także jako obiekty komercyjne, dostępne dla firm i mieszkańców z sąsiedztwa.
Kolejne na liście do rozpoczęcia w 2018 roku są: własna przyzakładowa oczyszczalnia ścieków z możliwością rozbudowy oraz dwie hale produkcyjne (jedna z nich dedykowana dla produktów panierowanych) i młyn.

Plany od 2018 roku wzwyż obejmują produkcję kartonów, wyrobów wegetariańskich, wylęgarnię piskląt, oraz kolejne dwie hale produkcyjne i magazynowe. Ponadto przewidziana jest budowa centrum badawczo-rozwojowego, które ma umożliwić QFG testowanie oraz prezentację nowych technologii i produktów. Listę inwestycji zamyka budowa osiedla domów wielorodzinnych.
Poza Pionkami Jarosław Krzyżanowski przewiduje nową inwestycję w Radomiu. Na obrzeżach miasta (w okolicach Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych) ma powstać nowoczesna ubojnia drobiu. Wykorzystane w niej technologie uwzględniają normy unijnego rozporządzenia dotyczącego dobrostanu zwierząt oraz zostały uzgodnione i zaakceptowane przez Powiatowego Lekarza Weterynarii.


Ubojnia ma zapewnić około 200 nowych miejsc pracy.

QFG specjalizuje się w wytwarzaniu convenience food, czyli tzw. „żywności wygodnej”, gotowej do spożycia bezpośrednio po podgrzaniu. W ofercie znajdziemy między innymi chłodzone, mrożone, sterylizowane i pasteryzowane dania z drobiu, wieprzowiny, wołowiny lub baraniny. Przygotowane w próżniowej technologii długiego gotowania sous-vide, a także panierowane, marynowane i formowane. Głównymi odbiorcami wyrobów QFG są sieci handlowe i gastronomiczne. Około 80% produkcji trafia na rynki europejskie, pozostała część do Polski.
Dynamiczny rozwój segmentu convenience food przekłada się na zwiększenie przychodów QFG. W ostatnich latach dynamika wzrostu biznesu Jarosława Krzyżanowskiego osiąga dwucyfrowe wartości. W 2015 roku przychody QFG wyniosły 171 mln zł, 2016 przyniósł ich zwiększenie do blisko 210 mln.

W latach 2009-2016 firma Jarosława Krzyżanowskiego zainwestowała w Pionkach łącznie 165 mln zł, z czego 10,2 mln w zakup gruntów. W tym samym czasie wartość podatków jaka zasiliła budżet miasta Pionki z tytułu PIT i CIT wyniosła 1,14 mln zł.

Początki firmy działającej wtedy pod nazwą Krzyżanowscy miały miejsce w Radomiu w 2000 roku. Następnie co pięć kolejnych lat następowały milowe kroki w postaci inwestycji w Białobrzegach i Pionkach. Piętnastolecie działalności wiązało się z pozyskaniem strategicznego partnera finansowego, jakim jest amerykański fundusz Highlander Partners, który objął sześćdziesiąt procent udziałów w firmie. Ten krok otworzył spółce nowe drzwi do dalszej ekspansji.

Obecnie QFG rozwija się szybciej niż kiedykolwiek w swojej historii. Naszym głównym celem jest zgromadzenie wszelkich zasobów niezbędnych do produkcji w promieniu 100 km od Pionek – serca QFG. To nie tylko niezwykła szansa dla naszej firmy, ale też dla najbliższego sąsiedztwa. Nie zapominajmy, że Miasto i Gminę Pionki cechuje bezrobocie sięgające około 20%. Rozwijając QFG Food Group i zapewniając odpowiednią infrastrukturę stworzymy nowe miejsca pracy nie tylko w ramach holdingu. Tak dynamiczny rozwój otwiera też szanse na zachęcenie innych do inwestowania w regionie i budowania nowych przedsiębiorstw. - podsumowuje Jarosław Krzyżanowski.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Akademia Hotelarza podczas targów WorldHotel

W czwartek 22 marca, drugiego dnia targów WorldHotel, odbyło się kolejne ze spotkań z cyklu Akademii Hotelarza, tym razem poświęcone Organizacji pracy hotelu. Elżbieta Nitsze (...)

Adam Żygadło dyrektorem trzech warszawskich hoteli Satoria Group

Adam Żygadło objął stanowisko dyrektora trzech hoteli należących do Satoria Group – Best Western Portos, Start Atos i Aramis łącznie z blisko 700 pokoi. Z (...)

Zmienił się dyrektor hotelu Sheraton Warszawa

Fadlallah Zayat, ostatnio dyrektor generalny hotelu luksusowej marki JW Marriott w Bukareszcie, objął zarządzanie hotelem Sheraton Warszawa. Zastąpił Gonçalo Duarte Silvę, który od pięciu lat (...)

Powraca temat budowy mega hotelu w Szczecinie

Zapowiadana od lat, jedna z największych inwestycji w Szczecinie, dostała kolejne życie. Konsorcjum spółek – Tian Yu i Recca Investment, zapowiadające od ponad 10 lat (...)

Hilton Złotym Sponsorem Hotel Investment Trends Poland&CEE

Hilton, wiodąca globalna firma hotelarska, została Sponsorem Złotym organizowanej przez wydawcę miesięcznika „Hotelarz” konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2018, która odbędzie się w dniu 17 (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA