Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » 03/2017, AKTUALNOŚCI » W Krakowie powstanie pierwszy w Polsce Autograph Collection

W Krakowie powstanie pierwszy w Polsce Autograph Collection

Deweloper Angel Poland Group otworzy w Krakowie pierwszy w Polsce hotel pod marką Autograph Collection, należącą do sieci Marriott International. 5-gwiazdkowy obiekt w zabytkowej kamienicy przy ul. Stradomskiej, w sąsiedztwie Wawelu, dysponował będzie 125 pokojami. Data otwarcia nie została określona. Kolejny Autograph, jak wynika z nieoficjalnych informacji „Hotelarza”, powstać ma w Warszawie na Starym Mieście.

Autograph Collection to lifestyle’owa marka z segmentu soft brand stworzona przez Marriotta w 2009 roku. Zgodnie z założeniami, skupiać ma najbardziej oryginalne, niezależne hotele butikowe na świecie. Obecnie działa pod nią 110 obiektów, w tym ok. 30 w Europie, które korzystają z globalnego systemu dystrybucji i marketingu oraz programów lojalnościowych Marriott International, ale pozostają niezależne operacyjnie. Autograph Collection w portfolio sieci jest odpowiednikiem bardziej zestandaryzowanych marek Marriott Hotels i Renaissance. Krakowski obiekt powstanie w kamienicy, której historia sięga XIV wieku. Obecny kształt architektoniczny pochodzi z przełomu XVIII i XIX wieku. Na przestrzeni lat w budynku mieściły się m.in. kościół zakonu bożogrobców, szpital, urząd celny, siedziba dowództwa wojskowego, a po wojnie lokale mieszkalne. W 2013 roku miasto sprzedało nieruchomość za blisko 28 mln zł Angel Poland Group. – Bogata historia tego wspaniałego budynku, w połączeniu z pełną charakteru architekturą sprawiają, że miejsce to jest najlepszą lokalizacją dla flagowego hotelu naszej marki – mówi John Licence, continental brand leader w Europie dla Autograph Collection Hotels. – Inwestycja będzie mogła pochwalić się jedną z najlepszych restauracji w mieście i wysokim na dziewięć metrów barem, oferując unikatową, elegancką przestrzeń. Wierzymy, że stanie się ona miejscem spotkań dla krakowian, a goście hotelowi poczują się jak w domu w jednym z najstarszych i najbardziej tętniących życiem europejskich miast. W rozbudowanym i nadbudowanym obiekcie znajdą się też luksusowe apartamenty mieszkalne oraz SPA i ogród o powierzchni 6 tys. mkw. z dużą rozmaitością zieleni: od ziół, przez różne gatunki drzew owocowych, po drzewa liściaste. – Zgodnie z naszą filozofią każdy projekt, który realizujemy, ma przynieść korzyści lokalnej społeczności nie tylko przez poprawę jakości otoczenia, ale także codziennego życia mieszkańców – mówi Shachar Samuel, współwłaściciel firmy deweloperskiej Angel Poland Group, która działa od 2003 roku i zrealizowała już inwestycje o wartości ponad 500 mln euro. W portfolio firmy znajdują się m.in. kompleks OVO z Double Tree by Hilton oraz hotel The Granary we Wrocławiu, a także inwestycje mieszkaniowe Angel Wawel, Angel Plaza i Angel City w Krakowie.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Akademia Hotelarza podczas targów WorldHotel

W czwartek 22 marca, drugiego dnia targów WorldHotel, odbyło się kolejne ze spotkań z cyklu Akademii Hotelarza, tym razem poświęcone Organizacji pracy hotelu. Elżbieta Nitsze (...)

Adam Żygadło dyrektorem trzech warszawskich hoteli Satoria Group

Adam Żygadło objął stanowisko dyrektora trzech hoteli należących do Satoria Group – Best Western Portos, Start Atos i Aramis łącznie z blisko 700 pokoi. Z (...)

Zmienił się dyrektor hotelu Sheraton Warszawa

Fadlallah Zayat, ostatnio dyrektor generalny hotelu luksusowej marki JW Marriott w Bukareszcie, objął zarządzanie hotelem Sheraton Warszawa. Zastąpił Gonçalo Duarte Silvę, który od pięciu lat (...)

Powraca temat budowy mega hotelu w Szczecinie

Zapowiadana od lat, jedna z największych inwestycji w Szczecinie, dostała kolejne życie. Konsorcjum spółek – Tian Yu i Recca Investment, zapowiadające od ponad 10 lat (...)

Hilton Złotym Sponsorem Hotel Investment Trends Poland&CEE

Hilton, wiodąca globalna firma hotelarska, została Sponsorem Złotym organizowanej przez wydawcę miesięcznika „Hotelarz” konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2018, która odbędzie się w dniu 17 (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA