Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » 03/2017, AKTUALNOŚCI » W Gdańsku powstają ibisy Budget

W Gdańsku powstają ibisy Budget

Orbis rozpoczął w lutym inwestycję w hotel ibis Budget z 76 pokojami, który powstaje obok Mercure Gdańsk Posejdon. Otwarty ma być do końca tego roku. Wiosną ruszyć ma też budowa ibisa Budget ze 120 pokojami na Wyspie Spichrzów przy Novotelu Centrum, na który umowę franczyzową podpisano jeszcze w 2015 roku.10-miesięczny czas realizacji ibisa Budget przy Mercure Posejdon w Jelitkowie możliwy jest dzięki zastosowaniu systemu, który polega na montażu budynków z gotowych modułów przestrzennych w całości wykonanych w fabryce. Na placu budowy odbywa się jedynie zestawienie i montaż poszczególnych elementów. Pokoje wyposażone będą w klimatyzację i dostęp do Wi-Fi. Inwestycja jest odpowiedzią na rosnący ruch turystyczny nad polskim morzem. – Decyzja o budowie ibisa Budget Gdańsk Posejdon podjęta została w końcu 2016 roku. Obiekt w segmencie ekonomicznym uzupełni naszą ofertę dla gości w Trójmieście. Budynek zostanie wykonany w nowoczesnej technologii wykorzystującej zalety czystych ekologicznie materiałów takich jak drewno, gips, wełna mineralna, które zapewniają użytkownikom korzystny i przyjazny mikroklimat, dobrą izolację akustyczną i cieplną – mówi Ireneusz Węgłowski, wiceprezes zarządu Orbis SA. Wiosną rozpocząć ma się budowa kolejnego ibisa Budget w kompleksie Nowy Spichlerz na Wyspie Spichrzów. Jego inwestorem jest spółka Four Hotel należąca do gdańskiego dewelopera 4Invest. Nowy Spichlerz to zespół apartamentowo-biurowy, który będzie realizowany na działce o powierzchni pół hektara w dwóch etapach. W pierwszym, który potrwać ma dwa lata, powstanie hotel ze 120 pokojami oraz aparthotel, a w drugim apartamenty mieszkaniowe i biurowiec o powierzchni ok. 8 tys. mkw. połączony z odrestaurowanymi ruinami historycznych spichlerzy. ibis Budget jest 1-gwiazdkową marką w portfolio grupy AccorHotels. Obecnie w Polsce działa pod nią dziewięć hoteli, podpisano też umowę franczyzową na kolejny obiekt w Lublinie. W ubiegłym roku w Gdańsku otwarto hotele Almond, Sadova, Focus Premium, ibis i Faros łącznie z ok. 550 pokojami (oraz hotele Sopot i Molo w Sopocie). W tym roku otwarte mają zostać Number One ze 172 pokojami na Wyspie Spichrzów, Hampton by Hilton w Oliwie ze 100 pokojami, IBB Old Town z 90 pokojami, ibis Budget z 76 pokojami i druga część Puro ze 118 pokojami, co da łącznie kolejne ponad 550 pokoi. W następnych latach otwarte zostaną Holiday Inn, Hampton by Hilton, Deo Hotel i ibis Budget łącznie z blisko 900 pokojami.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dobre zarządzanie personelem – fanaberia, czy konieczność?

Ostatnie lata w relacjach pracownik-pracodawca to ogromna transformacja. Rynek pracodawcy przekształcił się w rynek pracownika. Do tego doszły zmiany i strukturalne i jakościowe społeczeństwa, wychowania (...)

Maciej Bochyński z Apricot Capital Group do Sun & Snow

Maciej Bochyński dołączył do zespołu Sun & Snow i objął stanowisko dyrektora realizacji inwestycji deweloperskich. Będzie odpowiadać za przygotowywanie nowych projektów do realizacji, współpracę z (...)

Wkrótce otwarcie hotelu Renaissance w Warszawie

W marcu tego roku pierwszych gości przyjmie pięciogwiazdkowy hotel zlokalizowany bezpośrednio przy Lotnisku Chopina w Warszawie, pierwszy w Polsce obiekt marki Renaissance, należącej do Marriott (...)

Zdobyć i utrzymać najlepszych pracowników

Coraz niższy wskaźnik bezrobocia i coraz wyższe oczekiwania finansowe personelu powodują, że właściciele i osoby zarządzające hotelami muszą na nowo definiować swoje podejście do rynku (...)

Turcja – jakość w dobrej cenie

Tureckie hotele nie bez powodu szczycą się bardzo dobrą jakością w stosunku do ceny. Standard zdecydowanej większości z nich nie odbiega od tego, czego oczekują (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA