Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » KOMUNIKATY BRANŻOWE » Marka Tork promuje obchody Światowego Dnia Higieny Rąk

Marka Tork promuje obchody Światowego Dnia Higieny Rąk

Marka Tork promuje obchody Światowego Dnia Higieny Rąk – najnowsze badanie podkreśla znaczenie ryzyka związanego z higieną w placówkach opieki zdrowotnej.


W związku z obchodzonym 5 maja Światowym Dniem Higieny Rąk, Tork, marka należąca do SCA angażuje się w zwiększanie świadomości znaczenia higieny rąk podkreślając “Pięć momentów dla higieny rąk” wyszczególnionych przez Światową Organizację Zdrowia.SCA, globalny lider z obszaru higieny i zdrowia oraz RISE (Szwedzkie Instytuty Badawcze), z dumą przedstawiają nowe wyniki badania dotyczącego obecności występowania bakterii w miejscach, których przebywają pacjenci. W dwuletnie badanie zaangażowani byli specjaliści SCA, instytucje zdrowotne oraz badawcze. Skupiało się ono na powierzchniach w placówkach medycznych jako możliwych źródłach zakażeń związanych z opieką zdrowotną. Sponsorem badania była szwedzka agencja rządowa odpowiedzialna za promowanie zrównoważonego rozwoju poprzez innowacje, Vinnova.

 

Znaczenie odkażania rąk w kontakcie z pacjentem i jego otoczeniem

Wykorzystując próbki DNA, badacze analizowali populacje bakterii znalezione na powierzchniach znajdujących się w bezpośrednim otoczeniu pacjentów (tkaniny, takie jak parawany lub pościel w inkubatorach noworodkowych, poręcze łóżek pacjentów, podłogi na oddziałach, toalety i prysznice). Na badanych powierzchniach znajdowała się duża różnorodność bakterii, w tym potencjalne patogeny mogące powodować zakażenia. Wyniki badania podkreślają konieczność zachowania odpowiedniej higieny rąk w ramach “Pięciu momentów dla higieny rąk” Światowej Organizacji Zdrowia. Są to następujące sytuacje:

  • Przed dotykaniem pacjenta

  • Przed przeprowadzeniem procedur w czystych / aseptycznych warunkach

  • Po ryzyku narażenia na kontakt / po kontakcie z płynami ciała pacjenta

  • Po dotykaniu pacjenta

  • Po dotykaniu otoczenia pacjenta


 

Journal of Infection Control podaje, że stosowanie standardów higieny rąk w placówkach opieki zdrowotnej zwykle jest najniższe w piątym momencie.1 Jedynie 60 procent pracowników służby zdrowia wyraźnie stosuje się do tej zasady.

 

“Nasze badanie wykazuje, że powierzchnie w otoczeniu pacjenta mogą być domem dla potencjalnie patogennych bakterii; odpowiednia higiena rąk może pomóc w zapobieganiu zakażeniu krzyżowemu i zmniejsza ryzyko zakażeń związanych z opieką zdrowotną” mówi Birgitta Bergström z RISE Agrifood and Bioscience.‎

 

Kluczowa rola szkoleń, procedur czyszczenia oraz rozmieszczenia dozowników

W poprzednim badaniu z udziałem 16 szpitali, wspieranym przez markę Tork2, 60 procent pracowników służby zdrowia uznało rozmieszczenie dozowników za główny czynnik w przestrzeganiu zasad higieny.

 

Dozowniki do produktów do pielęgnacji dłoni Tork wykorzystane w badaniu stanowią część ogólnej oferty dla higieny rąk przeznaczonej dla opieki zdrowotnej. Biorąc pod uwagę istotę higieny rąk wśród pracowników służby zdrowia, wybór produktów odkażających i mydeł zapewnia delikatność, skuteczność oraz szybkość w użyciu produktów.

 

Aby zachęcić do stosowania się do tych zasad i pomóc w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się zakażenia, Tork zaleca podjęcie następujących działań:

 

  • Szkolenie personelu i gości dotyczące znaczenia „Pięciu momentów higieny rąk”. Pracownicy służby zdrowia mogą sprawdzić swoją wiedzę na temat higieny rąk rozwiązując quiz online: https://www.qzzr.com/c/quiz/410412/wyzwanie-zwiazane-z-higiena-rak

  • Ustalenie jasnych, szczegółowych zasad czyszczenia obszarów, w których przebywają pacjenci

  • Częste czyszczenie tkanin będących w kontakcie z pacjentem oraz rozważenie zasadności użycia produktów jednorazowych

  • Zwiększenie powszechności stosowania zasad higieny rąk poprzez wykorzystanie zaleceń dotyczących rozmieszczenia dozowników Tork w zakładach opieki zdrowotnej. Zalecenia oparte na badaniach Tork dostępne są na: http://www.tork.pl/o-nas/hygiene/rozmieszczenie-dozownikow/

  • Odwiedzenie strony globalnej kampanii Dnia Higieny Rąk Światowej Organizacji Zdrowia: http://www.who.int/gpsc/5may


Promowanie Światowego Dnia Higieny Rąk wśród pracowników opieki zdrowotnej

Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla znaczenie zakażeń w opiece zdrowotnej. Prawidłowa higiena rąk jest szeroko postrzegana jako jedna z najistotniejszych metod zmniejszających te zakażenia.3 Zatem każdego roku Światowa Organizacja Zdrowia z pomocą uczestników Prywatnych Organizacji dla Bezpieczeństwa Pacjentów (Private Organizations for Patient Safety - POPS)* podkreśla znaczenie higieny rąk podczas Światowego Dnia Higieny Rąk, obchodzonego 5 maja. SCA jest dumnym uczestnikiem tego programu.

 

“Pracownicy opieki zdrowotnej to bardzo zajęte osoby mocno starające się chronić zdrowie pacjentów. Oni potrzebują i zasługują na nasze wsparcie, aby w razie potrzeby szybko i bezproblemowo móc zadbać o higienę rąk” - mówi Carolyn Berland, Starszy naukowiec w dziale Badań i Rozwoju SCA.


1 American Journal of Infection Control. “Toward improving the World Health Organization fifth moment for hand hygiene in the prevention of cross-infection.”
2 Boog, Matthijs C., Vicki Erasmus, Jitske M De Graaf, Elise (A) He Van Beeck, Marijke Melles, and Ed F Van Beeck. “Assessing the Optimal Location for Alcohol-based Hand Rub Dispensers in a Patient Room in an Intensive Care Unit” BMC Infect Dis BMC Infectious Diseases 13.1 (2013): 510.
3 “Hand hygiene: Back to the basics of infection control.” https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3249958/#ref1

*http://www.who.int/gpsc/pops/en/


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dobre zarządzanie personelem – fanaberia, czy konieczność?

Ostatnie lata w relacjach pracownik-pracodawca to ogromna transformacja. Rynek pracodawcy przekształcił się w rynek pracownika. Do tego doszły zmiany i strukturalne i jakościowe społeczeństwa, wychowania (...)

Maciej Bochyński z Apricot Capital Group do Sun & Snow

Maciej Bochyński dołączył do zespołu Sun & Snow i objął stanowisko dyrektora realizacji inwestycji deweloperskich. Będzie odpowiadać za przygotowywanie nowych projektów do realizacji, współpracę z (...)

Wkrótce otwarcie hotelu Renaissance w Warszawie

W marcu tego roku pierwszych gości przyjmie pięciogwiazdkowy hotel zlokalizowany bezpośrednio przy Lotnisku Chopina w Warszawie, pierwszy w Polsce obiekt marki Renaissance, należącej do Marriott (...)

Zdobyć i utrzymać najlepszych pracowników

Coraz niższy wskaźnik bezrobocia i coraz wyższe oczekiwania finansowe personelu powodują, że właściciele i osoby zarządzające hotelami muszą na nowo definiować swoje podejście do rynku (...)

Turcja – jakość w dobrej cenie

Tureckie hotele nie bez powodu szczycą się bardzo dobrą jakością w stosunku do ceny. Standard zdecydowanej większości z nich nie odbiega od tego, czego oczekują (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA