Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » 05/2017, SPA » Jak stworzyć letnie pakiety w hotelowym SPA

Jak stworzyć letnie pakiety w hotelowym SPA

Lato, słońce, upały, promieniowanie UV, słona woda – wszystko to sprawia, że skóra wymaga innej pielęgnacji, dlatego też goście hotelowego SPA szukają innych zabiegów. Przygotowanie odpowiednich pakietów zabiegowych wraz z ich promocją warto rozpocząć już teraz, aby zachęcić gości do skorzystania z hotelu SPA.Latem każdy stara się choć chwilę spędzić na plaży. Wiele osób już przed wyjazdem na wypoczynek zaczyna przygotowywać się do lata. Dlatego wiosną absolutnym hitem w SPA są wszelkie zabiegi odchudzające i redukujące cellulit. Po przejściu zabiegów wyszczuplających i ujędrniających urlopowicze zadowoleni z własnego wyglądu gotowi są rozebrać się na plaży. I czasami zafascynowani piękną pogodą nieodpowiednio dawkują promienie słoneczne, a to ma swoje konsekwencje w postaci poparzeń. Dlatego zawczasu warto przygotować letnie pakiety dla gości SPA, którzy nie zawsze racjonalnie korzystają z dobrodziejstw lata.

Kąpiele z aloesem, miętą, eukaliptusem i sokiem z arbuza

Najczęściej po intensywnej ekspozycji na słońce dochodzi do znacznego przegrzania organizmu, które objawia się czasami nawet dreszczami. Ciepło, jakie znajduje się w ciele, zaczyna się powoli uwalniać, a to powoduje, że człowiekowi jest gorąco. Nieodzownym elementem pielęgnacji posłonecznej jest więc kąpiel albo prysznic. O ile prysznic gość może sobie wziąć w pokoju hotelowym, o tyle kąpiel w SPA powinna być już swoistym rytuałem, wzbogaconym o składniki łagodzące oraz nawilżające skórę. Kąpiele SPA powinny zawierać takie składniki, jak łagodzący ekstrakt z aloesu czy ekstrakt z mięty, który zawiera mentol. Jego lotny charakter pozwala korzystać z jego właściwości około 25 minut, ale to jest właśnie idealny czas do rytuału kąpielowego. Innym składnikiem kosmetycznym jest eukaliptus, który również ma właściwości chłodzące. Do takich kąpieli SPA można dodać również owocowe soki np. z arbuza, melona albo orzeźwiające cytrusy. Pamiętać należy o odpowiedniej temperaturze takiej kąpieli – optymalna to 27-35 st. C. Odbieranie bodźców cieplnych jest sprawą bardzo indywidualną i każdy ma własny próg wrażliwości, dlatego zanim gość wejdzie do wody, należy poinstruować go o możliwości dolania zimnej lub ciepłej wody do wanny. Oprócz składników chłodzących doskonałym uzupełnieniem zabiegów kąpielowych są substancje natłuszczające, które zniwelują uczucie napięcia powierzchownego skóry, odczuwane na całym ciele po ekspozycji na ultrafiolet. Należą do nich olej z pestek winogron, olej s [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.Dostęp dla prenumeratorów Hotelarza
Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl


Autor: Anita Bajdalska. Autorka jest certyfied SPA supervisorem ISPA

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dobre zarządzanie personelem – fanaberia, czy konieczność?

Ostatnie lata w relacjach pracownik-pracodawca to ogromna transformacja. Rynek pracodawcy przekształcił się w rynek pracownika. Do tego doszły zmiany i strukturalne i jakościowe społeczeństwa, wychowania (...)

Maciej Bochyński z Apricot Capital Group do Sun & Snow

Maciej Bochyński dołączył do zespołu Sun & Snow i objął stanowisko dyrektora realizacji inwestycji deweloperskich. Będzie odpowiadać za przygotowywanie nowych projektów do realizacji, współpracę z (...)

Wkrótce otwarcie hotelu Renaissance w Warszawie

W marcu tego roku pierwszych gości przyjmie pięciogwiazdkowy hotel zlokalizowany bezpośrednio przy Lotnisku Chopina w Warszawie, pierwszy w Polsce obiekt marki Renaissance, należącej do Marriott (...)

Zdobyć i utrzymać najlepszych pracowników

Coraz niższy wskaźnik bezrobocia i coraz wyższe oczekiwania finansowe personelu powodują, że właściciele i osoby zarządzające hotelami muszą na nowo definiować swoje podejście do rynku (...)

Turcja – jakość w dobrej cenie

Tureckie hotele nie bez powodu szczycą się bardzo dobrą jakością w stosunku do ceny. Standard zdecydowanej większości z nich nie odbiega od tego, czego oczekują (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA