Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » 07/2017, RYNEK HOTELI » Wysyp nowych marek

Wysyp nowych marek

Na rynku zadebiutowały dwie marki sieci Hilton Worldwide – ekonomiczna Tru by Hilton, pozycjonowana poniżej Hampton by Hilton, i soft brand Tapestry Collection by Hilton z segmentu ok. 4-gwiazdkowego. Sieć Wyndham Hotel Group ogłosiła stworzenie swojego soft brandu w zbliżonym segmencie do Tapestry – Trademark Hotel Collection. Nową markę ekonomiczną przygotowuje też sieć IHG, którą pozycjonuje tak jak Hilton swojego Tru, poniżej najtańszego dotychczasowego brandu w swoim portfolio, czyli Holiday Inn Express.Jednym z najważniejszych trendów w globalnym hotelarstwie, obok koncentracji sieci, czyli przejmowania się nawzajem, aby tworzyć jeszcze większe grupy (z bardzo aktywnym udziałem chińskich graczy), jest wprowadzanie cały czas nowych marek, w szczególności tzw. soft brandów, skupiających niezależne hotele, mogące korzystać z sieci dystrybucji i marketingu globalnych graczy. Wszystko to ma na celu powiększenie swojego zasięgu przez sieci, aby skutecznie konkurować, z jednej strony, z pośrednikami rezerwacyjnymi, jak Expedia czy Booking.com, a z drugiej – z rosnącą popularnością portali oferujących alternatywne formy zakwaterowania, jak Airbnb. I proces multiplikacji marek staje się coraz szybszy. Jeszcze pod koniec ubiegłej dekady cztery największe sieci oferowały niespełna 20 marek, dzisiaj sam Marriott International ma ich 30. A ostatnie tygodnie pokazują, że trend ten wcale nie ulega osłabieniu, a wprost przeciwnie.Hilton wprowadził dwie nowe marki: ekonomiczną Tru…

W maju na amerykańskim rynku zadebiutowały hotele pod dwiema nowymi markami Hilton Worldwide, których stworzenie sieć ogłosiła kilkanaście miesięcy wcześniej. Przy lotnisku w Oklahoma City ruszył pierwszy Tru by Hilton z 85 pokojami, a sieć deklaruje, że w przygotowaniu jest blisko 450 kolejnych i będzie to najpopularniejsza spośród wszystkich jej 15 marek. Tru by Hilton to najniżej pozycjonowany brand w portfolio Hiltona, pod Hamptonem by Hilton – największą obecnie marką z 2,2 tys. hoteli, która dotychczas była jedyną ze średniego segmentu. Tru ma wypełnić lukę w portfelu sieci, w którym nie było brandu dla gości kierujących się głównie ceną, ponieważ stworzony z tą myślą Hampton zaczął być wyżej pozyc [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.Dostęp dla prenumeratorów Hotelarza
Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl


Autor: Piotr Stawiński

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Adam Żygadło dyrektorem trzech warszawskich hoteli Satoria Group

Adam Żygadło objął stanowisko dyrektora trzech hoteli należących do Satoria Group – Best Western Portos, Start Atos i Aramis łącznie z blisko 700 pokoi. Z (...)

Zmienił się dyrektor hotelu Sheraton Warszawa

Fadlallah Zayat, ostatnio dyrektor generalny hotelu luksusowej marki JW Marriott w Bukareszcie, objął zarządzanie hotelem Sheraton Warszawa. Zastąpił Gonçalo Duarte Silvę, który od pięciu lat (...)

Powraca temat budowy mega hotelu w Szczecinie

Zapowiadana od lat, jedna z największych inwestycji w Szczecinie, dostała kolejne życie. Konsorcjum spółek – Tian Yu i Recca Investment, zapowiadające od ponad 10 lat (...)

Hilton Złotym Sponsorem Hotel Investment Trends Poland&CEE

Hilton, wiodąca globalna firma hotelarska, została Sponsorem Złotym organizowanej przez wydawcę miesięcznika „Hotelarz” konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2018, która odbędzie się w dniu 17 (...)

Drugi superluksusowy hotel w Warszawie

W najnowszym „Hotelarzu” piszemy o planach budowy drugiego po Raffles superluksusowego hotelu w Warszawie, a także rozmawiamy z Miguelem Martinsem, dyrektorem ds. rozwoju IHG w (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA