Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » INWESTYCJE, Z Branży » Strabag wybuduje Unity Centre z hotelem Radisson RED

Strabag wybuduje Unity Centre z hotelem Radisson RED


Strabag został generalnym wykonawcą krakowskiego projektu wielofunkcyjnego Unity Centre, którego koszt realizacji wyniesie 380 mln zł. Jednym z jego elementów będzie hotel Radisson RED z 230 pokojami.

Powstający przy rondzie Mogilskim w ramach przebudowy słynnego „Szkieletora” (jego budowa zaczęła się – i stanęła – w latach 70.) kompleks składał się będzie z pięciu budynków.

W ramach inwestycji powstanie przestrzeń biurowo-usługowa oraz hotelowa. Wyjątkowym elementem Unity Centre ma być przestrzeń publiczna: reprezentacyjne schody wiodą na piazzę przebiegającą w głównej osi całego założenia i prowadzącą ruch pieszy od ronda Mogilskiego poprzez cały kompleks - łącząc w ten sposób nowe obiekty z Uniwersytetem Ekonomicznym. Dwukondygnacyjny podziemny parking znajdujący się pod całym kompleksem ma obsługiwać ok. 600 abonamentów.

Przewiduje się, że przy projekcie będzie pracowało w różnych okresach łącznie ok. 1500 osób, włączając w to zarówno pracowników firmy Strabag, jak i podwykonawców. Inwestorem Unity Centre jest spółka Treimorfa Project, której udziałowcami są Eurozone Equity Company oraz krakowska firma GD&K Group. Autorem projektu kompleksu jest natomiast krakowskiej biuro architektoniczne DDJM.

Hotel zarządzany będzie przez Rezidor Hotel Group. Radisson RED to nowa marka sieci Carlson Rezidor, stworzona w 2014 roku, skierowana do generacji milenialsów. Oparta jest na wartościach ważnych dla tego pokolenia, takich jak: technologia, design, moda, muzyka i sztuka. Pierwszy hotel Radisson RED otwarto w Brukseli w kwietniu ubiegłego roku, a drugi w Minneapolis w listopadzie. Do 2020 roku powstać ma 60 obiektów.

Obecnie w ramach Rezidor Group działa w Polsce dziewięć hoteli (siedem Radisson Blu, jeden Park Inn w Krakowie oraz Rezydent w Sopocie zarządzany przez Rezidora), a cztery kolejne są w przygotowaniu – oprócz Radisson RED również Park Inn w Poznaniu, który ruszyć ma w tym roku, oraz dwa Radissony Blu w Zakopanem i Szklarskiej Porębie, których start zaplanowany jest na przyszły rok (budowa tego drugiego jeszcze się nie rozpoczęła).

 

 

 


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Adam Żygadło dyrektorem trzech warszawskich hoteli Satoria Group

Adam Żygadło objął stanowisko dyrektora trzech hoteli należących do Satoria Group – Best Western Portos, Start Atos i Aramis łącznie z blisko 700 pokoi. Z (...)

Zmienił się dyrektor hotelu Sheraton Warszawa

Fadlallah Zayat, ostatnio dyrektor generalny hotelu luksusowej marki JW Marriott w Bukareszcie, objął zarządzanie hotelem Sheraton Warszawa. Zastąpił Gonçalo Duarte Silvę, który od pięciu lat (...)

Powraca temat budowy mega hotelu w Szczecinie

Zapowiadana od lat, jedna z największych inwestycji w Szczecinie, dostała kolejne życie. Konsorcjum spółek – Tian Yu i Recca Investment, zapowiadające od ponad 10 lat (...)

Hilton Złotym Sponsorem Hotel Investment Trends Poland&CEE

Hilton, wiodąca globalna firma hotelarska, została Sponsorem Złotym organizowanej przez wydawcę miesięcznika „Hotelarz” konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2018, która odbędzie się w dniu 17 (...)

Drugi superluksusowy hotel w Warszawie

W najnowszym „Hotelarzu” piszemy o planach budowy drugiego po Raffles superluksusowego hotelu w Warszawie, a także rozmawiamy z Miguelem Martinsem, dyrektorem ds. rozwoju IHG w (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA