Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » 09/2017, TEMAT NUMERU, W NUMERZE » 55 lat Hotelarza

55 lat Hotelarza

Równo 55 lat temu, we wrześniu 1962 r., ukazał się pierwszy numer „Biuletynu Informacyjnego Zrzeszenia Polskich Hoteli Turystycznych. HT”. Od tego czasu zmieniło się wszystko: od sytuacji geopolitycznej na świecie, przez ustrój Polski, po nazwę pisma, które od 1970 r. ukazuje się jako „Hotelarz”. Nie zmienił się tylko cel i sens istnienia naszego magazynu, który od pierwszego numeru chciał być „środkiem wszechstronnej informacji”, „służącym wymianie doświadczeń” i zamierzającym „zamieszczać wiadomości z zakresu hotelarstwa”.Wydanie z września 1962 r. miało sześć kartek zapisanych obustronnie na maszynie, umieszczonych w tekturowych okładkach i odbijanych na powielaczu. „Pierwszy numer Biuletynu jest skromny. Sądzimy jednak, iż celowym jest rozpoczęcie wydawania Biuletynu w skromnym rozmiarze i nakładzie oraz doskonalenie jego układu formy i treści wraz z rozwojem [polskiego hotelarstwa]”. I udało się udoskonalić zarówno formę, jak i treść do ponad 130 bogato ilustrowanych stron, które trzymają Państwo w rękach. A to wszystko dzięki rozwojowi polskiego hotelarstwa (i wytężonej pracy Redakcji), któremu „Hotelarz” towarzyszy i które wspiera od – przypomnijmy, bo aż trudno uwierzyć, że jakiekolwiek pismo potrafi tak długo funkcjonować na rynku i cały czas się rozwijać – 55 LAT! Mimo że pierwszy numer ukazał się w samym środku siermiężnych czasów PRL-u, gdy na czele państwa stał pierwszy sekretarz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej Władysław Gomułka, a w Polsce działało około stu hoteli, to już zawierał zarówno interesujące newsy ze świata, jak np. o otwarciu nowego hotelu Hilton, czy relację z obrad Kongresu Międzynarodowego Zrzeszenia Hotelarstwa w Lizbonie, jak i aktualności z polskiego rynku („O założeniach projektowych nowego hotelu w Warszawie”). Znalazły się w nim też artykuły dotyczące kwestii, które do dziś są istotne dla branży, jak np. ewidencji zakładów hotelarskich. Pismo od początku realizowało również swoją misję edukacyjno-poradnikową („Czy hotel powinien rezerwowa [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.Dostęp dla prenumeratorów Hotelarza
Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plSkomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Adam Żygadło dyrektorem trzech warszawskich hoteli Satoria Group

Adam Żygadło objął stanowisko dyrektora trzech hoteli należących do Satoria Group – Best Western Portos, Start Atos i Aramis łącznie z blisko 700 pokoi. Z (...)

Zmienił się dyrektor hotelu Sheraton Warszawa

Fadlallah Zayat, ostatnio dyrektor generalny hotelu luksusowej marki JW Marriott w Bukareszcie, objął zarządzanie hotelem Sheraton Warszawa. Zastąpił Gonçalo Duarte Silvę, który od pięciu lat (...)

Powraca temat budowy mega hotelu w Szczecinie

Zapowiadana od lat, jedna z największych inwestycji w Szczecinie, dostała kolejne życie. Konsorcjum spółek – Tian Yu i Recca Investment, zapowiadające od ponad 10 lat (...)

Hilton Złotym Sponsorem Hotel Investment Trends Poland&CEE

Hilton, wiodąca globalna firma hotelarska, została Sponsorem Złotym organizowanej przez wydawcę miesięcznika „Hotelarz” konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2018, która odbędzie się w dniu 17 (...)

Drugi superluksusowy hotel w Warszawie

W najnowszym „Hotelarzu” piszemy o planach budowy drugiego po Raffles superluksusowego hotelu w Warszawie, a także rozmawiamy z Miguelem Martinsem, dyrektorem ds. rozwoju IHG w (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA