Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » Focus Hotels chce otworzyć hotel w Bukareszcie

Focus Hotels chce otworzyć hotel w Bukareszcie


Polska sieć Focus Hotels otworzyła biuro w Bukareszcie, które będzie odpowiedzialne za rozwój sieci na terenie Rumunii, Węgier, Czech oraz Słowacji. Jak zapowiada Łukasz Płoszyński, członek zarządu sieci pierwszych inwestycji Focus Hotels można się spodziewać właśnie w stolicy Rumunii - Bukareszcie.

Łukasz Płoszyński, członek zarządu sieci Focus Hotels


Starannie selekcjonujemy obiekty i negocjujemy warunki. Najważniejszym celem, jaki sieć stawia sobie na najbliższe miesiące i lata, jest pozyskanie hoteli w Krakowie i Wrocławiu, wyjście poza granice kraju oraz debiut Focus Hotels na giełdzie. Pierwszych inwestycji sieci za granicą spodziewać się można w stolicy Rumunii - Bukareszcie. Inwestorom proponujemy dzierżawę na atrakcyjnych warunkach - zapewniamy m.in. gwarantowany czynsz i gwarancję zwrotu z inwestycji. Ten model cieszy się coraz większym zainteresowaniem i będziemy go rozwijać – mówi Łukasz Płoszyński, członek zarządu Focus Hotels.

Należąca do Grupy Kapitałowej Immobile, polska sieć Focus Hotels w pierwszym półroczu tego roku zanotowała wzrost przychodów o 32% w stosunku do pierwszego półrocza 2016 roku. Wzrost ten spowodowany jest przede wszystkim otwarciem nowego czterogwiazdkowego obiektu Focus Premium Gdańsk w czerwcu 2016 roku, oraz przejęciem od kwietnia 2017 roku czterogwiazdkowego obiektu Focus Premium Pod Orłem w Bydgoszczy.

Celem strategicznym sieci jest powiększanie grupy obiektów poprzez pozyskiwanie w skali roku od dwóch do czterech nowych obiektów hotelowych. I połowa 2017 roku była pod tym względem rekordowa – spółka podpisała trzy umowy dzierżawy na nowe projekty hotelowe oraz przejęła prowadzenie istniejącego obiektu. Jak podano w raporcie giełdowym podsumowującym I półrocze tego roku „w obszarze zainteresowania spółki nadal pozostają największe miasta Polski – Warszawa, Wrocław, Kraków, a także miasta mniejsze, mające powyżej 100 tysięcy mieszkańców, takie jak Rzeszów i Toruń. Równolegle do ekspansji w kraju prowadzone są działania mające na celu zaistnienie sieci poza granicami kraju – na rynkach rumuńskim, węgierskim, słowackim i czeskim.
W lutym tego roku roku spółka podpisała umowę dzierżawy 4-gwiazdkowego hotelu w centrum Lublina. Jego otwarcie zaplanowano na październik 2018 roku. Obiekt prowadzony będzie pod marką Premium i zaoferuje gościom 75 pokoi oraz 400 m2 powierzchni konferencyjnej. W hotelu powstanie także restauracja, bar, sauna i siłownia.
W tym roku do sieci dołączył także zabytkowy hotel Pod Orłem w Budgoszczy, którego historia sięga początków XIX wieku. To jeden z pierwszych hoteli, jakie powstały w Bydgoszczy i architektoniczna ikona miasta. Obecnie odrestaurowany i nowoczesny obiekt posiada standard 4 gwiazdek. Oferuje gościom 75 pokoi, restaurację oraz 4 sale konferencyjne. W hotelu znajduje się także bar, siłownia i sauna.

W kwietniu 2017 roku zarząd spółki podpisał ponadto umowę dzierżawy na 4-gwiazdkowy obiekt w Warszawie, położony przy ul. Woronicza na Mokotowie. Projekt ten ma dla Focus Hotels strategiczne znaczenie – warszawski rynek hotelowy jest kluczowy ze względu na rozpoznawalność marki i siłę sprzedażową całej sieci. Jednocześnie będzie to nie tylko pierwszy hotel w stolicy, ale także dotychczas największy obiekt Focus. Do dyspozycji oddanych zostanie 238 pokoi na 12 piętrach oraz podziemny parking na 147 miejsc postojowych. W hotelu znajdzie się także restauracja, bar oraz sauna i siłownia. Łączna powierzchnia zaplecza konferencyjnego wynosić będzie ok. 1700 m2, a największa sala pomieści do 800 osób. Finalizację inwestycji zaplanowano na rok 2020.
Kolejnym obiektem pozyskanym w tym rokujest hotel w Poznaniu. Focus Hotel Poznań powstanie przy ulicy Serafitek w Poznaniu, tuż obok terenów zielonych Parku Kurpińskiego. Obiekt dołączy do rodziny hoteli 3-gwiazdkowych i zaoferuje gościom 94 pokoje, w tym pokoje w standardzie premium. W obiekcie znajdzie się także zaplecze konferencyjne, restauracja, bar, sauna i siłownia oraz parking podziemny. Otwarcie hotelu zaplanowano na II kwartał 2018 roku.
Średnie obłożenie w hotelach Focus w I półroczu tego roku wyniosło 59,5% (przy 63,3% w analogicznym okresie roku ub.), ADR wyniósł 164,17 zł (148,31 zł w roku ubiegłym) i RevPAR 97,68 zł (93,88 zł w roku ubiegłym).

Focus Hotels S.A. to sieć hoteli biznesowych w Polsce należących do Grupy Kapitałowej Immobile. Obiekty należą do klasy ekonomicznej i aktualnie w skład sieci wchodzą hotele w Gdańsku, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy, Chorzowie oraz Inowrocławiu.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dobre zarządzanie personelem – fanaberia, czy konieczność?

Ostatnie lata w relacjach pracownik-pracodawca to ogromna transformacja. Rynek pracodawcy przekształcił się w rynek pracownika. Do tego doszły zmiany i strukturalne i jakościowe społeczeństwa, wychowania (...)

Maciej Bochyński z Apricot Capital Group do Sun & Snow

Maciej Bochyński dołączył do zespołu Sun & Snow i objął stanowisko dyrektora realizacji inwestycji deweloperskich. Będzie odpowiadać za przygotowywanie nowych projektów do realizacji, współpracę z (...)

Wkrótce otwarcie hotelu Renaissance w Warszawie

W marcu tego roku pierwszych gości przyjmie pięciogwiazdkowy hotel zlokalizowany bezpośrednio przy Lotnisku Chopina w Warszawie, pierwszy w Polsce obiekt marki Renaissance, należącej do Marriott (...)

Zdobyć i utrzymać najlepszych pracowników

Coraz niższy wskaźnik bezrobocia i coraz wyższe oczekiwania finansowe personelu powodują, że właściciele i osoby zarządzające hotelami muszą na nowo definiować swoje podejście do rynku (...)

Turcja – jakość w dobrej cenie

Tureckie hotele nie bez powodu szczycą się bardzo dobrą jakością w stosunku do ceny. Standard zdecydowanej większości z nich nie odbiega od tego, czego oczekują (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA