Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Orbis sprzedał z dużym zyskiem hotel Sofitel Budapest Chain Bridge

Orbis sprzedał z dużym zyskiem hotel Sofitel Budapest Chain Bridge


Grupa Hotelowa Orbis podpisała z grupą Starwood Capital umowę sprzedaży za 75 mln euro hotelu Sofitel Budapest Chain Bridge, uzgadniając jednocześnie zwrotną umowę zarządzania hotelem. Hotel stał się własnością Orbisu w czerwcu tego roku, a wartość transakcji wyniosła wówczas 44 mln euro.


W ramach transakcji, która zostanie zakończona po jej zatwierdzeniu przez KE ds Konkurencji, grupa Starwood Capital nabędzie hotel położony w Budapeszcie. Sofitel Budapest Chain Bridge będzie nadal zarządzany przez Orbis pod marką „Sofitel”, w ramach długoterminowej umowy o zarządzanie zawartej na początkowy okres 30 lat. Umowa przewiduje, że hotel Sofitel Budapest Chain Bridge zostanie odnowiony i poddany gruntownej modernizacji w celu dostosowania tego słynnego obiektu do nowoczesnych wymogów luksusowej marki Sofitel.

- Jesteśmy zadowoleni z zawarcia tej transakcji z grupą Starwood Capital - międzynarodową  firmą inwestycyjną. Transakcja ta otwiera partnerstwo do dalszej potencjalnej współpracy w przyszłości. Zgodnie ze strategią rozwoju Grupy Hotelowej Orbis, celem sprzedaży hotelu Sofitel Budapest Chain Bridge i zawarcia umowy zwrotnej o zarządzanie hotelem jest pozyskanie finansowania na potrzeby dalszego rozwoju Grupy Orbis w regionie oraz zwiększenie zwrotu z zainwestowanego kapitału i wzmocnienie w ten sposób naszego zrównoważonego wzrostu. – podkreślił Gilles Clavie, prezes zarządu i dyrektor generalny Grupy Hotelowej Orbis.

„Cieszymy się, że możemy nabyć ten charakterystyczny europejski hotel na rozwijającym się rynku, jednocześnie współpracując z AccorHotels i Orbis." - powiedział Keith Evans, wiceprezes European Hotels w Starwood Capital Group. "Dzięki swojej pierwszorzędnej lokalizacji i dobrym wynikom operacyjnym hotel ma duży potencjał. Z niecierpliwością oczekujemy na inwestycje w tę nieruchomość i możliwość wykorzystania wiedzy i doświadczenia Starwood Capital Group, by zrealizować planowany wzrost, razem z naszymi partnerami w AccorHotels i Orbis."

Sofitel Budapest Chain Bridge to luksusowy hotel, który działa pod marką należącą do  AccorHotels. Sofitel to marka hoteli łączących lokalną kulturę z francuską sztuką życia, tworząc w ten sposób wspaniałą atmosferę dla międzynarodowych podróżnych poszukujących elegancji i wyjątkowych  doznań. Doskonała lokalizacja nad Dunajem w centralnej dzielnicy  Budapesztu,  wspaniały widok na słynny Most Łańcuchowy, luksusowe spa z basenem, wyśmienita francusko-węgierska restauracja z pokazową kuchnią i stylowym barem oraz spersonalizowany serwis „cousu-main” sprawiają, że o Sofitelu Chain Bridge często mówi się „kultowy”.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Wkrótce otwarcie hotelu Renaissance w Warszawie

W marcu tego roku pierwszych gości przyjmie pięciogwiazdkowy hotel zlokalizowany bezpośrednio przy Lotnisku Chopina w Warszawie, pierwszy w Polsce obiekt marki Renaissance, należącej do Marriott (...)

Zdobyć i utrzymać najlepszych pracowników

Coraz niższy wskaźnik bezrobocia i coraz wyższe oczekiwania finansowe personelu powodują, że właściciele i osoby zarządzające hotelami muszą na nowo definiować swoje podejście do rynku (...)

Turcja – jakość w dobrej cenie

Tureckie hotele nie bez powodu szczycą się bardzo dobrą jakością w stosunku do ceny. Standard zdecydowanej większości z nich nie odbiega od tego, czego oczekują (...)

Nowi dyrektorzy w hotelach Chopin Airport Development

Adriana Biernatowicz-Jadczak, dotychczasowa dyrektor trzygwiazdkowego hotelu Hampton by Hilton Airport Warszawa awansuje do pięciogwiazdkowego Renaissance Warszawa Airport, gdzie będzie pełnić funkcję zastępcy dyrektora hotelu. W (...)

Hotel Aquarion w Zakopanem przyjął pierwszych gości

Otwarty został hotel Aquarion ze 136 pokojami, restauracją na 180 gości i trzema salami konferencyjnymi, połączony z aquaparkiem, należącym do spółki Polskie Tatry. Hotel zarządzany (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA