Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » Z Branży » W Katowicach powstanie hotel sieci Puro?

W Katowicach powstanie hotel sieci Puro?


Grupa Genfer, norweski właściciel sieci hoteli Puro, kupiła trzy nieużytkowane działki przy al. Korfantego 10 w ścisłym centrum Katowic – pisze serwis Katowice.pro.

Poprzedni właściciel, spółka Millenium Rondo z Warszawy parokrotnie od 2004 roku zapowiadała start inwestycji obiecując zabudowę hotelową czy apartamentową.

W międzyczasie dla całej strefy uchwalono plan zagospodarowania, wyburzono istniejący w tym miejscu 2-kondygnacyjny pawilon, gdzie przez lata działało Centrum u Michalika, a 1,8 tys. m² terenu po zachodnie stronie przeznaczono pod budowę ul. Winklera. Miasto zajęło ten fragment ziemi ramach tzw. specustawy drogowej.

Była to jedna z przyczyn sporu toczącego się między właścicielem a urzędem. Jak donosiła w 2013 r. „Wyborcza”, Millenium Rondo chciało od Katowic 46 mln zł odszkodowania, w tym również za bezprawne i zbyt długie – zdaniem właściciela – korzystanie z terenu podczas przebudowy tej strefy śródmieścia. Firma skarżyła się, że nie może użytkować własnego gruntu. Ostatecznie miasto wypłaciło nieco ponad 4 mln zł za część działki zajętej pod budowę drogi. Z kolei w 2014 r. urząd sprzedał spółce za 1,7 mln zł teren o powierzchni 685 m² od strony al. Korfantego, który jest dziś jedną z trzech działek tworzących nieruchomość.

Obecnie grunt ma w sumie powierzchnię 3 508 m² i nowego właściciela. Transakcję całości sfinalizowano na przełomie października i listopada br. Wartość umowy nie została ujawniona. Millenium Rondo sprzedała teren spółce z Grupy Genfer, zależnej od Puro Hotell Holding z Norwegii i będącej właścicielem obiektów oraz marki Puro Hotels.

 

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Wkrótce otwarcie hotelu Renaissance w Warszawie

W marcu tego roku pierwszych gości przyjmie pięciogwiazdkowy hotel zlokalizowany bezpośrednio przy Lotnisku Chopina w Warszawie, pierwszy w Polsce obiekt marki Renaissance, należącej do Marriott (...)

Zdobyć i utrzymać najlepszych pracowników

Coraz niższy wskaźnik bezrobocia i coraz wyższe oczekiwania finansowe personelu powodują, że właściciele i osoby zarządzające hotelami muszą na nowo definiować swoje podejście do rynku (...)

Turcja – jakość w dobrej cenie

Tureckie hotele nie bez powodu szczycą się bardzo dobrą jakością w stosunku do ceny. Standard zdecydowanej większości z nich nie odbiega od tego, czego oczekują (...)

Nowi dyrektorzy w hotelach Chopin Airport Development

Adriana Biernatowicz-Jadczak, dotychczasowa dyrektor trzygwiazdkowego hotelu Hampton by Hilton Airport Warszawa awansuje do pięciogwiazdkowego Renaissance Warszawa Airport, gdzie będzie pełnić funkcję zastępcy dyrektora hotelu. W (...)

Hotel Aquarion w Zakopanem przyjął pierwszych gości

Otwarty został hotel Aquarion ze 136 pokojami, restauracją na 180 gości i trzema salami konferencyjnymi, połączony z aquaparkiem, należącym do spółki Polskie Tatry. Hotel zarządzany (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA