Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » Bez kategorii, Najnowsze Informacje (2) » Sieć Roku 2017 – IHG. Wyróżnienia dla Rezidor Group i Focus Hotels

Sieć Roku 2017 – IHG. Wyróżnienia dla Rezidor Group i Focus Hotels


W rankingu „Hotelarza” 7 NAJ w kategorii Sieć Roku 2017  wygrała IHG – najszybciej rozwijająca się sieć hotelarska w Polsce w tym roku. Poza tym, że otworzyła największy w tym roku hotel w Warszawie - Holiday Inn oraz hotel pod butikową marką Indigo, łącznie z 314 pokojami, podpisała umowy na kolejnych 1,5 tys. pokoi w siedmiu hotelach pod markami Crowne Plaza, Holiday Inn, Holiday Inn Express i Staybridge Suites.

Pod koniec grudnia otwarty został w centrum Warszawy 254-pokojowy Holiday Inn City Center – pierwszy w stolicy, a wcześniej Indigo z 60 pokojami.  W grudniu ogłoszono plany otwarcia w inwestycji The Warsaw HUB firmy Ghelamco przy rondzie Daszyńskiego  (a o obecność tam walczyły wszystkie największe sieci)  dwumarkowego kompleksu z 430 pokojami Crowne Plaza-Holiday Inn Express, w październiku – dwóch hoteli w różnych lokalizacjach na Służewcu: Holiday Inn z 370 pokojami i Holiday Inn Express ze 167 pokojami. Wcześniej w tym roku sieć podpisała też umowy na wprowadzenie do Polski nowej marki aparthotelowej Staybridge Suites na Ursynowie ze 190 pokojami oraz na Holiday Inn w sąsiedztwie Dworca Zachodniego na Ochocie z 217 pokojami. Podpisano też umowę na Holiday Inn Express ze 120 pokojami na lotnisku Rzeszów-Jasionka. Trwa inwestycja w Holiday Inn na Wyspie Spichrzów w Gdańsku z 236 pokojami. Podsumowując: na początku tego roku pod markami IHG działało w Polsce osiem hoteli z 1,4 tys. pokoi, na koniec roku już 10 z ponad 1,7 tys. pokoi, umowy podpisano na następnych siedem z 1,5 tys. pokoi,  a razem z  gdańską inwestycją w "pipelinie" ma blisko 1,8 tys. pokoi. W ten sposób sieć IHG dołączyła do liderów polskiego rynku hotelarskiego pod względem rozwoju obok Hilton Worldwide, Marriott Internatonal i AccorHotels.

 

Wyróżnienia

Rezidor Group

Sieć Rezidor Group mocno zaznaczyła swoją obecność na polskim rynku w 2017 r. Pod marką Radisson Blu otwarty został w Świnoujściu największy w tym roku hotel w Polsce z 340 pokojami. Podpisano tez umowę franczyzową na uruchomienie hotelu Radisson Blu w Sopocie z 230 pokojami oraz na pierwszy hotel pod stworzoną dla pokolenia millenialsów marką Radisson Red z 230 pokojami w Krakowie. Sieć odnotowała też prestiżowy sukces, ogłaszając przejęcie  od stycznia 2018 pod markę Park Inn by Radisson 168-pokojowego hotelu w Katowicach, który od otwarcia w 2010 r. działał jako Best Western Premier. Na polskim rynku takie zmiany marek zdarzają się raz na kilka lat. Czyli w tym roku podpisano umowy na trzy nowe hotele z blisko 620 pokojami, a w przygotowaniu są też Radisson Blu w Zakopanem i Park Inn by Radisson w Poznaniu, które mają być otwarte w przyszłym roku.

 

Focus Hotels

Ta polska sieć opierająca się na dzierżawie była jednym z najdynamiczniej rozwijających się podmiotów hotelarskich w 2017 r. Podpisała umowy na uruchomienie hoteli w Warszawie, Poznaniu i Lublinie łącznie z ponad 400 pokojami. To więcej niż podpisały w tym roku np. Marriott International czy Hilton Worldwide. Pod marką Focus Premium zaczął też działać hotel Pod Orłem w Bydgoszczy – ósmy w sieci, a wiosną ma być otwarty kolejny w Sopocie. Sieć ma też ambicje międzynarodowe. W tym roku otwarto biuro w Bukareszcie, które będzie odpowiedzialne za rozwój sieci na terenie Rumunii, Węgier, Czech i Słowacji przez zakup i dzierżawę hoteli. Focus Hotels może okazać się pierwszą polską siecią hotelarską po Orbisie, która zaistnieje na rynku międzynarodowym.

 


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Akademia Hotelarza podczas targów WorldHotel

W czwartek 22 marca, drugiego dnia targów WorldHotel, odbyło się kolejne ze spotkań z cyklu Akademii Hotelarza, tym razem poświęcone Organizacji pracy hotelu. Elżbieta Nitsze (...)

Adam Żygadło dyrektorem trzech warszawskich hoteli Satoria Group

Adam Żygadło objął stanowisko dyrektora trzech hoteli należących do Satoria Group – Best Western Portos, Start Atos i Aramis łącznie z blisko 700 pokoi. Z (...)

Zmienił się dyrektor hotelu Sheraton Warszawa

Fadlallah Zayat, ostatnio dyrektor generalny hotelu luksusowej marki JW Marriott w Bukareszcie, objął zarządzanie hotelem Sheraton Warszawa. Zastąpił Gonçalo Duarte Silvę, który od pięciu lat (...)

Powraca temat budowy mega hotelu w Szczecinie

Zapowiadana od lat, jedna z największych inwestycji w Szczecinie, dostała kolejne życie. Konsorcjum spółek – Tian Yu i Recca Investment, zapowiadające od ponad 10 lat (...)

Hilton Złotym Sponsorem Hotel Investment Trends Poland&CEE

Hilton, wiodąca globalna firma hotelarska, została Sponsorem Złotym organizowanej przez wydawcę miesięcznika „Hotelarz” konferencji Hotel Investment Trends Poland&CEE 2018, która odbędzie się w dniu 17 (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA