Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » Konsorcjum BBI Development i Archidiecezji Warszawskiej planuje ekskluzywny hotel w stolicy

Konsorcjum BBI Development i Archidiecezji Warszawskiej planuje ekskluzywny hotel w stolicy


Konsorcjum BBI Development i Archidiecezji Warszawskiej zapowiada budowę 170-metrowego wieżowca przy skrzyżowaniu ul. E. Plater i ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Poza biurami i mieszkaniami, ma zostać tam uruchomiony także około 200-pokojowy ekskluzywny hotel działający pod międzynarodową, luksusową marką. Co to za marka, napiszemy w najnowszym wydaniu "Hotelarza".


BBI zapowiadało budowę Roma Tower, bo tak nazywać ma się wieżowiec, już od kilku lat, lecz na przeszkodzie stał brak przyjęcia planu zagospodarowania przestrzennego dla tego rejonu. Teraz plan został już przyjęty przez miasto, inwestycja dostała więc zielone światło.

Firma podała, że wewnątrz znajdzie się około 200-pokojowy hotel działający pod międzynarodową marką, około 70 apartamentów, centrum konferencyjne oraz biura o powierzchni 20 tys. mkw. Budowa ma ruszyć w 2020 roku.

Jak podaje portal „naszemiasto.pl”  - inwestycja powstaje u zbiegu ulicy Emilii Plater i Nowogrodzkiej, na terenie parafii kościoła Piotr i Pawła. Z tego powodu wspólnikiem BBI jest Archidiecezja Warszawska. Archidiecezja ze swojej strony wniosła grunt o wartości 34,6 mln zł oraz 10 tys. zł w gotówce. Natomiast BBI Development poprzez spółki zależne przeznaczy na projekt 19 mln zł, a także będzie wykonywać: „kompleksowe usługi zarządzania projektem deweloperskim, a także prace architektoniczne oraz usługi zarządzania finansowego.” Reszta będzie finansowana poprzez kredyty.

Kościół, na skutek umowy, zyska 55% ze wszystkich zysków związanych z przyszłym biurowcem, a BBI Development 45%. W sumie cała budowa pochłonie aż 150 mln euro. Projekt strzelistej wieży przygotowała pracownia Juvenes-Projekt.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Powstanie Indigo we Wrocławiu

Spółka Unirest kupiła XIX-wieczną kamienicę w centrum Wrocławia przy ul. Kościuszki, gdzie planuje otworzyć sieciowy hotel. Z informacji „Hotelarza” wynika, że będzie on działał pod (...)

Satoria Group otworzy Hilton Garden Inn w Toruniu

W  Starym Browarze w Toruniu otwarty zostanie hotel Hilton Garden Inn ze 120 pokojami. W ub.r. Stary Browar kupiła spółka Polskie Projekty Inwestycyjne należąca do (...)

W Krakowie powstanie pierwszy w Polsce hotel marki Curio Collection by Hilton

Dysponujący 113 pokojami hotel marki Curio Collection by Hilton powstanie w zabytkowym budynku dawnego hotelu Saskiego przy ulicy Sławkowskiej w pobliżu Rynku Głównego w Krakowie (...)

W Ustce ruszył kolejny hotel rodziny de Lubicz – The Sun

Rodzina de Lubicz Szeliskich, która prowadzi już w Ustce dwa hotele – Grand Lubicz Uzdrowisko Ustka oraz Lubicz Spa & Wellness – otworzyła trzeci. The (...)

110 pokoi i apartamentów w Szczawnica Park Resort & Spa. W condo.

W grudniu tego roku pierwszych gości przyjąć ma 4-gwiazdowy hotel Szczawnica Park Resort & Spa, którego inwestorem jest Grupa Kapitałowa Szczawnica Park. Hotel dysponować będzie (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA