Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne
O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » Konsorcjum BBI Development i Archidiecezji Warszawskiej planuje ekskluzywny hotel w stolicy

Konsorcjum BBI Development i Archidiecezji Warszawskiej planuje ekskluzywny hotel w stolicy


Konsorcjum BBI Development i Archidiecezji Warszawskiej zapowiada budowę 170-metrowego wieżowca przy skrzyżowaniu ul. E. Plater i ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Poza biurami i mieszkaniami, ma zostać tam uruchomiony także około 200-pokojowy ekskluzywny hotel działający pod międzynarodową, luksusową marką. Co to za marka, napiszemy w najnowszym wydaniu "Hotelarza".


BBI zapowiadało budowę Roma Tower, bo tak nazywać ma się wieżowiec, już od kilku lat, lecz na przeszkodzie stał brak przyjęcia planu zagospodarowania przestrzennego dla tego rejonu. Teraz plan został już przyjęty przez miasto, inwestycja dostała więc zielone światło.

Firma podała, że wewnątrz znajdzie się około 200-pokojowy hotel działający pod międzynarodową marką, około 70 apartamentów, centrum konferencyjne oraz biura o powierzchni 20 tys. mkw. Budowa ma ruszyć w 2020 roku.

Jak podaje portal „naszemiasto.pl”  - inwestycja powstaje u zbiegu ulicy Emilii Plater i Nowogrodzkiej, na terenie parafii kościoła Piotr i Pawła. Z tego powodu wspólnikiem BBI jest Archidiecezja Warszawska. Archidiecezja ze swojej strony wniosła grunt o wartości 34,6 mln zł oraz 10 tys. zł w gotówce. Natomiast BBI Development poprzez spółki zależne przeznaczy na projekt 19 mln zł, a także będzie wykonywać: „kompleksowe usługi zarządzania projektem deweloperskim, a także prace architektoniczne oraz usługi zarządzania finansowego.” Reszta będzie finansowana poprzez kredyty.

Kościół, na skutek umowy, zyska 55% ze wszystkich zysków związanych z przyszłym biurowcem, a BBI Development 45%. W sumie cała budowa pochłonie aż 150 mln euro. Projekt strzelistej wieży przygotowała pracownia Juvenes-Projekt.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Traffic w centrum Wrocławia

W pierwszym kwartale 2019 r. w ścisłym centrum Wrocławia przy ul. Świdnickiej ruszyć ma hotel Traffic z 36 pokojami, drugi obiekt pod tą marką po (...)

FILM Gala konkursu Hotelarz Roku 2018 FILM

Film z gali wręczenia nagród w organizowanym przez „Hotelarza” konkursie „Hotelarz Roku 2018″, która odbyła się w dniu 26 listopada 2018 w hotelu Sofitel Warszawa (...)

HOTELARZE ROKU 2018: Tomasz Schweda, Hotelarz do 35. Roku Życia, Mercure Kraków Stare Miasto

Tomasz Schweda, dyrektor operacyjny flagowego hotelu Mercure w Polsce – Mercure Kraków Old Town, głosami Kapituły Konkursu na Hotelarzy Roku, został Hotelarzem do 35. Roku (...)

Kamila Grajewska-Buśko dyrektorem powstającego Best Western Premier we Wrocławiu

Dyrektorem generalnym hotelu Best Western Premier City Center we Wrocławiu, który otwarty ma być w marcu, została , ostatnio dyrektor operacyjna 5-gwiazdkowego The Granary – (...)

Best Western z kolejnym obiektem w Rzeszowie

Do portfolio sieci Best Western dołączył właśnie hotel Principe z Rzeszowa, który będzie działał pod marką Best Western Premier. To drugi, po Best Western Plus (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA