Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne

Advertisement

O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » Konsorcjum BBI Development i Archidiecezji Warszawskiej planuje ekskluzywny hotel w stolicy

Konsorcjum BBI Development i Archidiecezji Warszawskiej planuje ekskluzywny hotel w stolicy


Konsorcjum BBI Development i Archidiecezji Warszawskiej zapowiada budowę 170-metrowego wieżowca przy skrzyżowaniu ul. E. Plater i ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Poza biurami i mieszkaniami, ma zostać tam uruchomiony także około 200-pokojowy ekskluzywny hotel działający pod międzynarodową, luksusową marką. Co to za marka, napiszemy w najnowszym wydaniu "Hotelarza".


BBI zapowiadało budowę Roma Tower, bo tak nazywać ma się wieżowiec, już od kilku lat, lecz na przeszkodzie stał brak przyjęcia planu zagospodarowania przestrzennego dla tego rejonu. Teraz plan został już przyjęty przez miasto, inwestycja dostała więc zielone światło.

Firma podała, że wewnątrz znajdzie się około 200-pokojowy hotel działający pod międzynarodową marką, około 70 apartamentów, centrum konferencyjne oraz biura o powierzchni 20 tys. mkw. Budowa ma ruszyć w 2020 roku.

Jak podaje portal „naszemiasto.pl”  - inwestycja powstaje u zbiegu ulicy Emilii Plater i Nowogrodzkiej, na terenie parafii kościoła Piotr i Pawła. Z tego powodu wspólnikiem BBI jest Archidiecezja Warszawska. Archidiecezja ze swojej strony wniosła grunt o wartości 34,6 mln zł oraz 10 tys. zł w gotówce. Natomiast BBI Development poprzez spółki zależne przeznaczy na projekt 19 mln zł, a także będzie wykonywać: „kompleksowe usługi zarządzania projektem deweloperskim, a także prace architektoniczne oraz usługi zarządzania finansowego.” Reszta będzie finansowana poprzez kredyty.

Kościół, na skutek umowy, zyska 55% ze wszystkich zysków związanych z przyszłym biurowcem, a BBI Development 45%. W sumie cała budowa pochłonie aż 150 mln euro. Projekt strzelistej wieży przygotowała pracownia Juvenes-Projekt.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

ibis Styles w Radomiu

Radomski hotel Aviator zostanie wkrótce całkowicie przebudowany, a w jego miejscu w 2020 roku otwarty ma zostać 100 pokojowy ibis Styles – informuje Radio Plus (...)

Koniec szarej strefy w hotelarstwie?

Ministerstwo Sportu i Turystyki zajęło się postulowanym przez branżę hotelarską i turystyczną problemem szarej strefy, związanym z krótkoterminowym najmem nieruchomości. Nowe regulacje mają ujednolicić kwestie (...)

LG Electronics Sponsorem Platynowym Hotel Trends Poland&CEE 2018

LG Electronics, wiodący dostawca technologii elektronicznych, został Sponsorem Platynowym konferencji Hotel Trends Poland&CEE, która w tym roku odbędzie się w dniach 26-27 listopada w hotelu (...)

Tomasz Tatara na czele dwóch obiektów Grupy Dobry Hotel

Tomasz Tatara, dotychczasowy dyrektor hotelu Sedan w Sopocie, stanął na czele dwóch obiektów sieci Dobry Hotel, obejmując dodatkowo stery w hotelu Różany Gaj w Gdyni (...)

Marka hotelowa z Panamy planuje ekspansję w Polsce

Selina, stworzona w 2015 roku w Panamie sieć hotelowa, posiadająca obecnie 24 nieruchomości w 8 państwach Ameryki Łacińskiej, zapowiada wejście do Polski. Otwarcie pierwszego hotelu (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

    Warning: file_get_contents(https://graph.facebook.com/430725843691187/feed?access_token=523429247715089|6XpZEG9aSMSGo4VzbtiGEgb8UdA) [function.file-get-contents]: failed to open stream: Connection timed out in /0/fb/refresh.php on line 22

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /0/fb/refresh.php on line 31

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA