Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » Konsorcjum BBI Development i Archidiecezji Warszawskiej planuje ekskluzywny hotel w stolicy

Konsorcjum BBI Development i Archidiecezji Warszawskiej planuje ekskluzywny hotel w stolicy


Konsorcjum BBI Development i Archidiecezji Warszawskiej zapowiada budowę 170-metrowego wieżowca przy skrzyżowaniu ul. E. Plater i ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Poza biurami i mieszkaniami, ma zostać tam uruchomiony także około 200-pokojowy ekskluzywny hotel działający pod międzynarodową, luksusową marką. Co to za marka, napiszemy w najnowszym wydaniu "Hotelarza".


BBI zapowiadało budowę Roma Tower, bo tak nazywać ma się wieżowiec, już od kilku lat, lecz na przeszkodzie stał brak przyjęcia planu zagospodarowania przestrzennego dla tego rejonu. Teraz plan został już przyjęty przez miasto, inwestycja dostała więc zielone światło.

Firma podała, że wewnątrz znajdzie się około 200-pokojowy hotel działający pod międzynarodową marką, około 70 apartamentów, centrum konferencyjne oraz biura o powierzchni 20 tys. mkw. Budowa ma ruszyć w 2020 roku.

Jak podaje portal „naszemiasto.pl”  - inwestycja powstaje u zbiegu ulicy Emilii Plater i Nowogrodzkiej, na terenie parafii kościoła Piotr i Pawła. Z tego powodu wspólnikiem BBI jest Archidiecezja Warszawska. Archidiecezja ze swojej strony wniosła grunt o wartości 34,6 mln zł oraz 10 tys. zł w gotówce. Natomiast BBI Development poprzez spółki zależne przeznaczy na projekt 19 mln zł, a także będzie wykonywać: „kompleksowe usługi zarządzania projektem deweloperskim, a także prace architektoniczne oraz usługi zarządzania finansowego.” Reszta będzie finansowana poprzez kredyty.

Kościół, na skutek umowy, zyska 55% ze wszystkich zysków związanych z przyszłym biurowcem, a BBI Development 45%. W sumie cała budowa pochłonie aż 150 mln euro. Projekt strzelistej wieży przygotowała pracownia Juvenes-Projekt.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Otwarto hotel ibis Styles Warszawa City

W czwartek 15 marca oficjalnie otwarto mieszczący się przy ulicy Grzybowskiej 220-pokojowy hotel ibis Styles Warszawa City. Na uroczystej inauguracji jego działalności pojawiło się wielu (...)

Jeszcze w tym roku na rynek wejdze 8 tys. pokoi hotelowych

W tym roku w Polsce oddanych zostanie ponad 8 tysięcy pokoi hotelowych, co stanowi około 6% bazy hotelowej w naszym kraju, wynika z danych zawartych (...)

Efektywna i zyskowna sprzedaż konferencji i bankietów

W czwartek 15 marca w warszawskim hotelu Courtyard by Marriott odbyło się drugie w tym roku seminarium szkoleniowe z cyklu Akademii Hotelarza. Nasi eksperci, Blanka (...)

Nowa dyrektor sprzedaży i marketingu Grupy Arche

Magdalena Żelech, ostatnio zwązana z Grupą Zdrojowa Invest, dołączyła do zespołu Arche Hotele, gdzie objęła stanowisko dyrektora sprzedaży i marketingu w warszawskim biurze spółki. Magdalena (...)

Pałac Alexandrinum zyskał dodatkowe pokoje i powierzchnię konferencyjną

Pałac Alexandrinum, 4-gwiazdkowy hotel położony w Krubkach-Górkach 13 km od Warszawy, zyskał dwie nowoczesne sale balowo – konferencyjne, oraz 18 dodatkowych pokoi. Jak mówi dyrektor (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA