Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     
HOTELARZ » Z Branży » AccorHotels przejmuje Grupę Mantis

AccorHotels przejmuje Grupę Mantis


AccorHotels ogłosiła zawarcie strategicznego partnerstwa z Grupą Mantis z siedzibą w Republice Południowej Afryki – operatorem pięciogwiazdkowych hoteli i innych obiektów, zarówno własnych, jak i zarządzanych lub prowadzonych pod znaną marką, oferujących zakwaterowanie na całym świecie, na wszystkich siedmiu kontynentach.Umowa ta wzmacnia pozycję AccorHotels dzięki butikowym hotelom, eko-agroturystyce, noclegom w rezerwatach dzikich zwierząt i na luksusowych łodziach mieszkalnych, turystyce przygodowej i dostosowanym do indywidualnych potrzeb podróżom, współgrając jednocześnie z celami programu zrównoważonego rozwoju Planet 21 Grupy AccorHotels.

Partnerstwu strategicznemu towarzyszy utworzenie Community Conservation Fund Africa (CCFA) - organizacji pozarządowej działającej na zasadach non-profit, której celem jest większe zaangażowanie obu grup kapitałowych w zapobieganie postępującej degradacji dzikiej przyrody w Afryce oraz połączenie trzech międzynarodowych organizacji ochrony przyrody - Wilderness Foundation, Tusk Trust i African Parks.

Sebastien Bazin - prezes i dyrektor generalny AccorHotels powiedział: „Mantis jest pionierem zindywidualizowanych, jedynych w swoim rodzaju usług turystycznych w jednych z najbardziej pomysłowych hoteli na świecie. Dzięki strategicznemu partnerstwu z Mantis wzmacniamy znaczenie Grupy AccorHotels w Afryce i uzyskujemy dostęp do marki o silnych korzeniach i dziedzictwie kulturowym, docenianej za zaangażowanie w ochronę środowiska naturalnego i cieszącej się prestiżem w branży hotelarskiej”.

Założyciel i prezes Grupy Mantis, Adrian Gardiner, powiedział: „AccorHotels jest jednym z najszybciej rozwijających się operatorów w branży turystyczno-hotelarskiej na świecie. Zawarta umowa oferuje Grupie Mantis atrakcyjną możliwość wykorzystania kanałów dystrybucji AccorHotels oraz uzyskanie światowego zasięgu w celu dalszego rozwijania koncepcji hotelarskich i przedsięwzięć w obszarze zrównoważonego rozwoju, nad którymi pracujemy. Cieszymy się, że wraz z AccorHotels możemy rozpocząć nowe działania, w ramach których będziemy pełnić rolę ambasadorów rozwoju portfolio obiektów i oferty obu naszych Grup”.

Sieć Grupy Mantis to 28 zarządzanych obiektów oraz globalna sieć hoteli i rezydencji działających pod jej marką, obejmujących butikowe wille, rezydencje i flagowe obiekty takie jak Founders Lodge - południowoafrykański rezerwat dzikich zwierząt na Przylądku Wschodnim (Eastern Cape), Mantis St Helena - hotel butikowy na odległej Wyspie Świętej Heleny położonej na Oceanie Atlantyckim, a także Draycott Hotel w Londynie - synonim elegancji Starego Świata i kwintesencja brytyjskiego luksusu.

Słynąca z niezwykle interesującej oferty dla łowców przygód Grupa Mantis jest również właścicielem i operatorem szeregu niezwykłych, luksusowych łodzi mieszkalnych pod marką Zambezi Queen Collection.

Strategiczne partnerstwo wzmocni wiodącą pozycję AccorHotels w Afryce, realizując jednocześnie wizję ochrony przyrody w połączeniu z edukacją w działalności obu grup. Do najważniejszych osiągnięć Grupy Mantis w zakresie ochrony przyrody należy wspieranie i sponsorowanie inicjatyw Wilderness Foundation Africa, Tusk Trust i innych organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną przyrody. Mantis dokłada starań w celu zachowania bioróżnorodności krajobrazu w lokalizacjach, w których prowadzi swoje obiekty, i dzieli się z lokalnymi społecznościami korzyściami płynącymi z ekoturystyki poprzez tworzenie miejsc pracy. Podstawową wartością Grupy Mantis jest także edukacja – w ramach „Worldwide Experience” studenci z różnych krajów mają możliwość odbycia stażu w dziedzinie ochrony przyrody w Afryce Południowej. Grupa współpracuje na partnerskich zasadach ze Stenden University oferującym w Republice Południowej Afryki studia hotelarskie kształcące studentów w dziedzinie hotelarstwa i zarządzania kryzysowego, zapewniającym dodatkowo praktyczne doświadczenie dzięki stażom w obiektach Mantis i będącym jedyną instytucją na świecie oferującą studia w dziedzinie ochrony przyrody i zarządzania obiektami w prywatnym rezerwacie dzikich zwierząt.

Umowa o partnerstwie podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Z Różanego Gaju do hotelu Deo Gdańsk

Piotr Rudziński, zarządzający dotychczas hotelami Różany Gaj w Gdyni i Aqua w Sopocie, został wybrany dyrektorem generalnym powstającego w Gdańsku hotelu Deo Gdańsk Old Town (...)

Otwarto hotel B&B Kraków Centrum

Szósty hotel sieci B&B w Polsce, krakowski B&B Kraków Centrum został już otwarty. Obiekt dysponuje 130 pokojami. B&B Kraków Centrum usytuowany jest przy ul. Monte (...)

Łukasz Kaszewski dyrektorem generalnym hotelu MDM

Łukasz Kaszewski objął funkcję dyrektora generalnego hotelu MDM, mieszczącego się przy Placu Konstytucji w Warszawie. Łukasz Kaszewski jest absolwentem Wyższej Szkoły Gastronomii Hotelarstwa i Turystyki (...)

Warszawski hotel Renaissance przyjmuje już pierwszych gości

Chopin Airport Development otworzył swój flagowy projekt, pierwszy w Polsce pięciogwiazdkowy hotel sąsiadujący z lotniskiem.  Renaissance Warszawa Airport Hotel, który został wybudowany naprzeciwko terminalu Lotniska (...)

Śniadanie Hotelarza Katowice – przełamać stereotyp

O katowickim rynku hotelarskim, jego specyfice, wynikach, inwestycjach, słabych (niskie ceny i stereotypowy wizerunek miasta) i mocnych (niezłe obłożenie, MCK, NOSPR, Muzeum Śląskie) stronach, szansach (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA