Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » Z Branży » AccorHotels przejmuje Grupę Mantis

AccorHotels przejmuje Grupę Mantis


AccorHotels ogłosiła zawarcie strategicznego partnerstwa z Grupą Mantis z siedzibą w Republice Południowej Afryki – operatorem pięciogwiazdkowych hoteli i innych obiektów, zarówno własnych, jak i zarządzanych lub prowadzonych pod znaną marką, oferujących zakwaterowanie na całym świecie, na wszystkich siedmiu kontynentach.Umowa ta wzmacnia pozycję AccorHotels dzięki butikowym hotelom, eko-agroturystyce, noclegom w rezerwatach dzikich zwierząt i na luksusowych łodziach mieszkalnych, turystyce przygodowej i dostosowanym do indywidualnych potrzeb podróżom, współgrając jednocześnie z celami programu zrównoważonego rozwoju Planet 21 Grupy AccorHotels.

Partnerstwu strategicznemu towarzyszy utworzenie Community Conservation Fund Africa (CCFA) - organizacji pozarządowej działającej na zasadach non-profit, której celem jest większe zaangażowanie obu grup kapitałowych w zapobieganie postępującej degradacji dzikiej przyrody w Afryce oraz połączenie trzech międzynarodowych organizacji ochrony przyrody - Wilderness Foundation, Tusk Trust i African Parks.

Sebastien Bazin - prezes i dyrektor generalny AccorHotels powiedział: „Mantis jest pionierem zindywidualizowanych, jedynych w swoim rodzaju usług turystycznych w jednych z najbardziej pomysłowych hoteli na świecie. Dzięki strategicznemu partnerstwu z Mantis wzmacniamy znaczenie Grupy AccorHotels w Afryce i uzyskujemy dostęp do marki o silnych korzeniach i dziedzictwie kulturowym, docenianej za zaangażowanie w ochronę środowiska naturalnego i cieszącej się prestiżem w branży hotelarskiej”.

Założyciel i prezes Grupy Mantis, Adrian Gardiner, powiedział: „AccorHotels jest jednym z najszybciej rozwijających się operatorów w branży turystyczno-hotelarskiej na świecie. Zawarta umowa oferuje Grupie Mantis atrakcyjną możliwość wykorzystania kanałów dystrybucji AccorHotels oraz uzyskanie światowego zasięgu w celu dalszego rozwijania koncepcji hotelarskich i przedsięwzięć w obszarze zrównoważonego rozwoju, nad którymi pracujemy. Cieszymy się, że wraz z AccorHotels możemy rozpocząć nowe działania, w ramach których będziemy pełnić rolę ambasadorów rozwoju portfolio obiektów i oferty obu naszych Grup”.

Sieć Grupy Mantis to 28 zarządzanych obiektów oraz globalna sieć hoteli i rezydencji działających pod jej marką, obejmujących butikowe wille, rezydencje i flagowe obiekty takie jak Founders Lodge - południowoafrykański rezerwat dzikich zwierząt na Przylądku Wschodnim (Eastern Cape), Mantis St Helena - hotel butikowy na odległej Wyspie Świętej Heleny położonej na Oceanie Atlantyckim, a także Draycott Hotel w Londynie - synonim elegancji Starego Świata i kwintesencja brytyjskiego luksusu.

Słynąca z niezwykle interesującej oferty dla łowców przygód Grupa Mantis jest również właścicielem i operatorem szeregu niezwykłych, luksusowych łodzi mieszkalnych pod marką Zambezi Queen Collection.

Strategiczne partnerstwo wzmocni wiodącą pozycję AccorHotels w Afryce, realizując jednocześnie wizję ochrony przyrody w połączeniu z edukacją w działalności obu grup. Do najważniejszych osiągnięć Grupy Mantis w zakresie ochrony przyrody należy wspieranie i sponsorowanie inicjatyw Wilderness Foundation Africa, Tusk Trust i innych organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną przyrody. Mantis dokłada starań w celu zachowania bioróżnorodności krajobrazu w lokalizacjach, w których prowadzi swoje obiekty, i dzieli się z lokalnymi społecznościami korzyściami płynącymi z ekoturystyki poprzez tworzenie miejsc pracy. Podstawową wartością Grupy Mantis jest także edukacja – w ramach „Worldwide Experience” studenci z różnych krajów mają możliwość odbycia stażu w dziedzinie ochrony przyrody w Afryce Południowej. Grupa współpracuje na partnerskich zasadach ze Stenden University oferującym w Republice Południowej Afryki studia hotelarskie kształcące studentów w dziedzinie hotelarstwa i zarządzania kryzysowego, zapewniającym dodatkowo praktyczne doświadczenie dzięki stażom w obiektach Mantis i będącym jedyną instytucją na świecie oferującą studia w dziedzinie ochrony przyrody i zarządzania obiektami w prywatnym rezerwacie dzikich zwierząt.

Umowa o partnerstwie podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

IHG dołącza do grona Sponsorów Hotel Trends Poland&CEE 2018

IHG, jedna z wiodących firm hotelarskich na świecie, dołączyła do grona Sponsorów Złotych konferencji Hotel Trends Poland&CEE 2018, która odbędzie się w dniach w dniach (...)

Kamila Wódczyńska zarządza hotelem Puro Kraków Kazimierz

Dyrektor generalną otwartego na początku lipca hotelu Puro Kraków Kazimierz jest Kamila Wódczyńska, która już od jesieni ub.r. odpowiedzialna była za jego pre-opening. Wcześniej przez (...)

Wmurowano kamień węgielny pod Holiday Inn Express w Rzeszowie-Jasionce

33,9 mln zł (282,5 tys. zł za pokój) kosztować ma budowa hotelu Holiday Inn Express IV generacji, który powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka (...)

Wkrótce otwarcie hotelu Hel

1 sierpnia ma nastąpić otwarcie 60 pokojowego hotelu Hel, mieszczącego się przy ulicy Admirała Steyera w Helu. Właścicielem obiektu jest Przedsiębiorstwo Budowlane Margo. 4-gwiazdkowy hotel (...)

Mextra Sponsorem Złotym konferencji Hotel Trends Poland&CEE 2018

Firma Mextra, lider branży mebli bankietowych w Polsce,po raz kolejny dołączyła do grona sponsorów konferencji Hotel Trends Poland&CEE 2018, która odbędzie się w dniach w (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA