Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » 30 największych sieci i operatorów w Polsce

30 największych sieci i operatorów w Polsce


Orbis, którego większościowym udziałowcem jest AccorHotels, to największa grupa hotelowa w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W Polsce pod markami AccorHotels działają 72 hotele, w tym 47 własnych i 25 franczyzowanych, z blisko 12,4 tys. pokoi (żadna inna sieć nie przekroczyła dotąd poziomu 3 tys. pokoi). Jak przedstawia się stan posiadania 30 największych sieci hotelowych w Polsce, oraz jakie mają plany rozwoju na najbliższe lata piszmy w Raporcie z Rynku HoReCa w Polsce – Katalogu Dostawców.

kliknij, aby powiększyć


Największą z polskich sieci hotelowych są Hotele Gołębiewski, które choć posiadają tylko 4 hotele, to dysponują one aż 2 340 pokojami.

Spektakularny rozwój i awans na 9 miejsce zanotowała z kolei firma DeSilva, która poza otwarciami własnych obiektów od 2016 roku zaczęła zarządzać hotelami sprzedawanymi przez Orbis na niestrategicznych dla niego rynkach. W ten sposób przejęła hotele Mercure w Opolu, Częstochowie, Jeleniej Górze i Karpaczu oraz ibisy w Częstochowie i Zabrzu. W sumie to blisko 800 pokoi. Łącznie więc z 1,3 tys. pokoi DeSilva stała się jednym z największych polskich podmiotów na rynku hotelarskim. A w tym roku pod jej zarządzanie mają trafić też hotele Mercure w Cieszynie i ibis Styles w Bielsku-Białej.

 

CO SŁYCHAĆ U 30 NAJWIĘKSZYCH SIECI I OPERATORÓW W POLSCE, ORAZ JAKIE PLANY INWESTYCYJNE NA NAJBLIŻSZE LATA MAJĄ TE FIRMY PRZECZYTASZ W „RAPORCIE Z RYNKU HORECA – KATALOGU DOSTAWCÓW”.


 

Aby otrzymać raport, wraz z najnowszym wydaniem „Hotelarza” zamów prenumeratę TUTAJ
Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Jacek Florczuk dyrektorem Hamptona by Hilton Gdańsk Oliwa

Jacek Florczuk, ostatnio dyrektor gastronomii w Doubletree by Hilton Warszawa, został dyrektorem generalnym hotelu Hampton by Hilton Gdańsk Oliwa. Zastąpił Magdalenę Suligę, która została dyrektorem (...)

Najnowszy „Hotelarz” w opakowaniu zastępczym :)

Na okładce najnowszego „Hotelarza” laureat naszego konkursu „Hotel z Pomysłem 2018″. Który hotel zdobył to prestiżowe wyróżnienie nasi Czytelnicy przekonają się już niebawem. O czym (...)

Pracujwhoreca.pl – nowy serwis dla branży hotelowej i gastronomicznej

Największym problemem branży Horeca, co potwierdzają na każdym kroku inwestorzy, właściciele i managerowie hoteli i restauracji, jest brak pracowników – od najwyższego do najniższego szczebla.  (...)

Ruszył ibis Poznań Centrum pod jednym dachem z Novotelem

Zakończył się trzyletni proces modernizacji hotelu Novotel  Poznań Centrum, w wyniku którego w tym samym budynku otwarty został na sześciu niższych piętrach ibis Poznań Centrum (...)

Stowarzyszenie najlepszych dyrektorów

Europejskie Stowarzyszenie Dyrektorów Hoteli to organizacja skupiająca ponad 400 dyrektorów, prezesów i operatorów najlepszych hoteli 5- i 4-gwiazdkowych. Z Polski jest tylko jeden – Paweł (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA