Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » 30 największych sieci i operatorów w Polsce

30 największych sieci i operatorów w Polsce


Orbis, którego większościowym udziałowcem jest AccorHotels, to największa grupa hotelowa w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W Polsce pod markami AccorHotels działają 72 hotele, w tym 47 własnych i 25 franczyzowanych, z blisko 12,4 tys. pokoi (żadna inna sieć nie przekroczyła dotąd poziomu 3 tys. pokoi). Jak przedstawia się stan posiadania 30 największych sieci hotelowych w Polsce, oraz jakie mają plany rozwoju na najbliższe lata piszmy w Raporcie z Rynku HoReCa w Polsce – Katalogu Dostawców.

kliknij, aby powiększyć


Największą z polskich sieci hotelowych są Hotele Gołębiewski, które choć posiadają tylko 4 hotele, to dysponują one aż 2 340 pokojami.

Spektakularny rozwój i awans na 9 miejsce zanotowała z kolei firma DeSilva, która poza otwarciami własnych obiektów od 2016 roku zaczęła zarządzać hotelami sprzedawanymi przez Orbis na niestrategicznych dla niego rynkach. W ten sposób przejęła hotele Mercure w Opolu, Częstochowie, Jeleniej Górze i Karpaczu oraz ibisy w Częstochowie i Zabrzu. W sumie to blisko 800 pokoi. Łącznie więc z 1,3 tys. pokoi DeSilva stała się jednym z największych polskich podmiotów na rynku hotelarskim. A w tym roku pod jej zarządzanie mają trafić też hotele Mercure w Cieszynie i ibis Styles w Bielsku-Białej.

 

CO SŁYCHAĆ U 30 NAJWIĘKSZYCH SIECI I OPERATORÓW W POLSCE, ORAZ JAKIE PLANY INWESTYCYJNE NA NAJBLIŻSZE LATA MAJĄ TE FIRMY PRZECZYTASZ W „RAPORCIE Z RYNKU HORECA – KATALOGU DOSTAWCÓW”.


 

Aby otrzymać raport, wraz z najnowszym wydaniem „Hotelarza” zamów prenumeratę TUTAJ
Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Z Różanego Gaju do hotelu Deo Gdańsk

Piotr Rudziński, zarządzający dotychczas hotelami Różany Gaj w Gdyni i Aqua w Sopocie, został wybrany dyrektorem generalnym powstającego w Gdańsku hotelu Deo Gdańsk Old Town (...)

Otwarto hotel B&B Kraków Centrum

Szósty hotel sieci B&B w Polsce, krakowski B&B Kraków Centrum został już otwarty. Obiekt dysponuje 130 pokojami. B&B Kraków Centrum usytuowany jest przy ul. Monte (...)

Łukasz Kaszewski dyrektorem generalnym hotelu MDM

Łukasz Kaszewski objął funkcję dyrektora generalnego hotelu MDM, mieszczącego się przy Placu Konstytucji w Warszawie. Łukasz Kaszewski jest absolwentem Wyższej Szkoły Gastronomii Hotelarstwa i Turystyki (...)

Warszawski hotel Renaissance przyjmuje już pierwszych gości

Chopin Airport Development otworzył swój flagowy projekt, pierwszy w Polsce pięciogwiazdkowy hotel sąsiadujący z lotniskiem.  Renaissance Warszawa Airport Hotel, który został wybudowany naprzeciwko terminalu Lotniska (...)

Śniadanie Hotelarza Katowice – przełamać stereotyp

O katowickim rynku hotelarskim, jego specyfice, wynikach, inwestycjach, słabych (niskie ceny i stereotypowy wizerunek miasta) i mocnych (niezłe obłożenie, MCK, NOSPR, Muzeum Śląskie) stronach, szansach (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA