Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » 30 największych sieci i operatorów w Polsce

30 największych sieci i operatorów w Polsce


Orbis, którego większościowym udziałowcem jest AccorHotels, to największa grupa hotelowa w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W Polsce pod markami AccorHotels działają 72 hotele, w tym 47 własnych i 25 franczyzowanych, z blisko 12,4 tys. pokoi (żadna inna sieć nie przekroczyła dotąd poziomu 3 tys. pokoi). Jak przedstawia się stan posiadania 30 największych sieci hotelowych w Polsce, oraz jakie mają plany rozwoju na najbliższe lata piszmy w Raporcie z Rynku HoReCa w Polsce – Katalogu Dostawców.

kliknij, aby powiększyć


Największą z polskich sieci hotelowych są Hotele Gołębiewski, które choć posiadają tylko 4 hotele, to dysponują one aż 2 340 pokojami.

Spektakularny rozwój i awans na 9 miejsce zanotowała z kolei firma DeSilva, która poza otwarciami własnych obiektów od 2016 roku zaczęła zarządzać hotelami sprzedawanymi przez Orbis na niestrategicznych dla niego rynkach. W ten sposób przejęła hotele Mercure w Opolu, Częstochowie, Jeleniej Górze i Karpaczu oraz ibisy w Częstochowie i Zabrzu. W sumie to blisko 800 pokoi. Łącznie więc z 1,3 tys. pokoi DeSilva stała się jednym z największych polskich podmiotów na rynku hotelarskim. A w tym roku pod jej zarządzanie mają trafić też hotele Mercure w Cieszynie i ibis Styles w Bielsku-Białej.

 

CO SŁYCHAĆ U 30 NAJWIĘKSZYCH SIECI I OPERATORÓW W POLSCE, ORAZ JAKIE PLANY INWESTYCYJNE NA NAJBLIŻSZE LATA MAJĄ TE FIRMY PRZECZYTASZ W „RAPORCIE Z RYNKU HORECA – KATALOGU DOSTAWCÓW”.


 

Aby otrzymać raport, wraz z najnowszym wydaniem „Hotelarza” zamów prenumeratę TUTAJ
Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Orbis z kolejnym hotelem w Rumunii

Grupa Hotelowa Orbis – największy operator na rynku hotelarskim w Europie Wschodniej i strategiczny partner AccorHotels, podpisała umowę na kolejny hotel w Rumunii – ibis (...)

Warszawa: ruszył Arche Hotel Krakowska z 344 pokojami. W condo

Na przełomie września i października otwarty został 4-gwiazdkowy Arche Hotel Krakowska na granicy Ochoty i Włoch. Oferuje 344 pokoje, w 13 apartamentów, oraz 15 sal (...)

Jak utrzymać deklarowaną jakość hotelu na trudnym rynku pracy?

Obecnie największym problemem branży hotelarskiej jest absolutny brak pracowników, gdy na generalny spadek bezrobocia nałożył się jeszcze boom inwestycyjny w hotelarstwie. W efekcie nie ma (...)

Revenue management w Akademii Hotelarza

W czwartek 11 października w hotelu Courtyard by Marriott w Warszawie odbyło się kolejne z tegorocznych seminariów szkoleniowych w ramach Akademii Hotelarza, tym razem poświęcone (...)

Orbis wchodzi do Chorwacji

Orbis S.A. – wyłączny licencjodawca marek AccorHotels w Europie Wschodniej, podpisał z chorwacka spółką Rox umowę o zarządzanie hotelem w Zagrzebiu pod marką Novotel. Będzie (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA