Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » 30 największych sieci i operatorów w Polsce

30 największych sieci i operatorów w Polsce


Orbis, którego większościowym udziałowcem jest AccorHotels, to największa grupa hotelowa w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W Polsce pod markami AccorHotels działają 72 hotele, w tym 47 własnych i 25 franczyzowanych, z blisko 12,4 tys. pokoi (żadna inna sieć nie przekroczyła dotąd poziomu 3 tys. pokoi). Jak przedstawia się stan posiadania 30 największych sieci hotelowych w Polsce, oraz jakie mają plany rozwoju na najbliższe lata piszmy w Raporcie z Rynku HoReCa w Polsce – Katalogu Dostawców.

kliknij, aby powiększyć


Największą z polskich sieci hotelowych są Hotele Gołębiewski, które choć posiadają tylko 4 hotele, to dysponują one aż 2 340 pokojami.

Spektakularny rozwój i awans na 9 miejsce zanotowała z kolei firma DeSilva, która poza otwarciami własnych obiektów od 2016 roku zaczęła zarządzać hotelami sprzedawanymi przez Orbis na niestrategicznych dla niego rynkach. W ten sposób przejęła hotele Mercure w Opolu, Częstochowie, Jeleniej Górze i Karpaczu oraz ibisy w Częstochowie i Zabrzu. W sumie to blisko 800 pokoi. Łącznie więc z 1,3 tys. pokoi DeSilva stała się jednym z największych polskich podmiotów na rynku hotelarskim. A w tym roku pod jej zarządzanie mają trafić też hotele Mercure w Cieszynie i ibis Styles w Bielsku-Białej.

 

CO SŁYCHAĆ U 30 NAJWIĘKSZYCH SIECI I OPERATORÓW W POLSCE, ORAZ JAKIE PLANY INWESTYCYJNE NA NAJBLIŻSZE LATA MAJĄ TE FIRMY PRZECZYTASZ W „RAPORCIE Z RYNKU HORECA – KATALOGU DOSTAWCÓW”.


 

Aby otrzymać raport, wraz z najnowszym wydaniem „Hotelarza” zamów prenumeratę TUTAJ
Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

IHG dołącza do grona Sponsorów Hotel Trends Poland&CEE 2018

IHG, jedna z wiodących firm hotelarskich na świecie, dołączyła do grona Sponsorów Złotych konferencji Hotel Trends Poland&CEE 2018, która odbędzie się w dniach w dniach (...)

Kamila Wódczyńska zarządza hotelem Puro Kraków Kazimierz

Dyrektor generalną otwartego na początku lipca hotelu Puro Kraków Kazimierz jest Kamila Wódczyńska, która już od jesieni ub.r. odpowiedzialna była za jego pre-opening. Wcześniej przez (...)

Wmurowano kamień węgielny pod Holiday Inn Express w Rzeszowie-Jasionce

33,9 mln zł (282,5 tys. zł za pokój) kosztować ma budowa hotelu Holiday Inn Express IV generacji, który powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka (...)

Wkrótce otwarcie hotelu Hel

1 sierpnia ma nastąpić otwarcie 60 pokojowego hotelu Hel, mieszczącego się przy ulicy Admirała Steyera w Helu. Właścicielem obiektu jest Przedsiębiorstwo Budowlane Margo. 4-gwiazdkowy hotel (...)

Mextra Sponsorem Złotym konferencji Hotel Trends Poland&CEE 2018

Firma Mextra, lider branży mebli bankietowych w Polsce,po raz kolejny dołączyła do grona sponsorów konferencji Hotel Trends Poland&CEE 2018, która odbędzie się w dniach w (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA