Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
     


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » W Radomiu powstanie Hilton Garden Inn

W Radomiu powstanie Hilton Garden Inn


Firma Unirest kupiła zabytkowy pałacyk Towarzystwa Kredytowego Ziemskiego, oraz pobliski budynek po dawnej szkole odzieżowej w Radomiu. W ciągu trzech lat powstać ma tam hotel, który działać będzie pod marką Hilton Garden Inn.


Jak pisze „Gazeta Wyborcza” Unirest budynki odkupił od firmy Partner Dom, którą zamierzała wcześniej wybudować tam hotel oraz budynek biurowy, planów tych jednak nigdy nie zrealizowała.

- Partner Dom przedstawił władzom miasta nowego inwestora, który chce, aby pałacyk odzyskał dawny blask. Nowym nabywcą jest firma Unirest, która planuje budowę hotelu. Prezydent wyraził zgodę na zmianę właściciela i na przedłużenie terminu realizacji inwestycji. Ma ona zostać zrealizowana w ciągu trzech lat od daty podpisania aktu notarialnego, co nastąpiło w ubiegłym tygodniu – informuje Katarzyna Piechota-Kaim, rzeczniczka prezydenta. Jak dodaje, konserwator zabytków pozytywnie zaopiniował program funkcjonalno-użytkowy nieruchomości.

Pałacyk Towarzystwa Kredytowego Ziemskiego to jedna z ładniejszych budowli w centrum Radomia. Wzniesiono ją przed 1852 r., według projektu Henryka Marconiego i Ludwika Radziszewskiego. Od 1922 r. w pałacyku mieścił się Bank Ziemiański SA w Warszawie, potem Państwowa Żeńska Szkoła Zawodowa oraz Państwowe Żeńskie Gimnazjum Krawieckie. Podczas II wojny światowej urządzono w nim tymczasowy szpital wojskowy, a następnie niemieckie kasyno wojskowe. Po wojnie ponownie wprowadziły się do niego szkoły: najpierw zawodowa odzieżowa, a później szkoła muzyczna i szkoła plastyczna. Budynek od kilku lat stoi pusty. W 2013 r. firma Partner Dewelopment wygrała przetarg ogłoszony przez miasto z ceną 7,93 mln zł. Pieniędzy jednak nie wpłaciła, bo transakcja wiązała się z zakupem przez gminę 77 mieszkań od spółki Partner Dom w wieżowcu przy ul. Staroopatowskiej.

W pałacyku inwestor zaplanował hotel z 50 pokojami oraz czterema lokalami restauracyjno-gastronomicznymi. Firma zgodnie z umową miała pięć lat od 2014 r., by wyremontować pałacyk i rozpocząć w nim działalność.

Remont rozpoczęła, po czym prace, decyzją konserwatora zabytków, wstrzymano. Chodziło o to, że kilka miesięcy wcześniej ekipa remontująca pałacyk bez pozwolenia zdjęła oryginalną więźbę dachową i w jej miejsce zaczęła montować nową – ze stalowych belek. Tych prac nie było w projekcie, który był uzgadniany z biurem konserwatora. Już po wstrzymaniu prac inwestor wystąpił z wnioskiem o zgodę na zabezpieczenie stropu. Zgodę dostał, a z nią nakaz, aby przygotować nową dokumentację projektową, która uwzględni odtworzenie więźby i która zostanie zaakceptowana przez konserwatora zabytków. Do piątku, czyli do czasu zawarcia transakcji, dokumentacja taka do konserwatora nie wpłynęła, dach nadal pokryty jest folią.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

IHG dołącza do grona Sponsorów Hotel Trends Poland&CEE 2018

IHG, jedna z wiodących firm hotelarskich na świecie, dołączyła do grona Sponsorów Złotych konferencji Hotel Trends Poland&CEE 2018, która odbędzie się w dniach w dniach (...)

Kamila Wódczyńska zarządza hotelem Puro Kraków Kazimierz

Dyrektor generalną otwartego na początku lipca hotelu Puro Kraków Kazimierz jest Kamila Wódczyńska, która już od jesieni ub.r. odpowiedzialna była za jego pre-opening. Wcześniej przez (...)

Wmurowano kamień węgielny pod Holiday Inn Express w Rzeszowie-Jasionce

33,9 mln zł (282,5 tys. zł za pokój) kosztować ma budowa hotelu Holiday Inn Express IV generacji, który powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka (...)

Wkrótce otwarcie hotelu Hel

1 sierpnia ma nastąpić otwarcie 60 pokojowego hotelu Hel, mieszczącego się przy ulicy Admirała Steyera w Helu. Właścicielem obiektu jest Przedsiębiorstwo Budowlane Margo. 4-gwiazdkowy hotel (...)

Mextra Sponsorem Złotym konferencji Hotel Trends Poland&CEE 2018

Firma Mextra, lider branży mebli bankietowych w Polsce,po raz kolejny dołączyła do grona sponsorów konferencji Hotel Trends Poland&CEE 2018, która odbędzie się w dniach w (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA