Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne
O nas    Prenumerata    Kontakt  
     
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Zamość bez hotelu Mercure

Zamość bez hotelu Mercure


Zamojski – tak po zmianie właściciela ponownie nazywa się hotel, który do końca ub.r. działał w ramach sieci Mercure. W 2015 r. sprzedany został przez Orbis wraz z Mercure Lublin spółce DWP, a w 2017 r. kupił go właściciel innego zamojskiego hotelu  – Koronny.Obiekt z 54 pokojami uruchomiony został przez Orbis w 2000 r. w zespole odrestaurowanych kamienic jako hotel Orbis Zamojski. W 2012 r. wszedł pod markę Mercure, a w 2015 r. Orbis sprzedał go wraz ze 110-pokojowym Mercure Lublin łącznie za 21,5 mln zł spółce DWP (jej udziałowcem jest Wojciech Dzioba –  lubelski deweloper, właściciel firmy TBV, która w 2016 r. podpisała umowę franczyzową na otwarcie w Lublinie hotelu ibis Styles ze 110 pokojami). Jesienią ub.r. odkupił go zamojski przedsiębiorca Jarosław Cieśla (właściciel firmy Beans Polska, największy w Polsce dystrybutor fasoli), który w 2012 r. otworzył w Zamościu hotel Koronny z 38 pokojami w zabytkowym budynku na terenie byłych koszarów. Mercure był jedynym obiektem sieciowym w Zamościu, w którym działa 10 hoteli.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Hotel Altus w Poznaniu otwarty

Hotel Altus, 11-piętrowy obiekt w centrum Poznania, przyjął pierwszych gości. 3-gwiazdkowy hotel ze 109 pokojami zlokalizowany jest w jednej z pięciu wież Domów Towarowych Alfa (...)

Aneta Klepacka-Kołbuk nową dyrektor generalną MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel

Aneta Klepacka-Kołbuk została dyrektorem generalnym MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie Mazowieckim oraz Mazurkas Catering 360°. Zastąpiła Marka Przeorskiego, który pełnił tę funkcję (...)

Chińska marka Metropolo zadebiutuje w Krakowie

Pierwszy w Polsce i w Europie hotel pod chińską marką Metropolo otwarty zostanie w Krakowie w budynku, w którym planowano wcześniej 220-pokojowe Centrum Kongresowe Gromada (...)

Jesienią otwarcie ponad 300 pokojowego hotelu Grupy Arche w Warszawie

Jesienią tego roku pierwszych gości ma przyjąć 344 pokojowy, 4-gwiazkowy hotel Krakowska. Należący do Grupy Arche obiekt zlokalizowany jest na skrzyżowaniu Łopuszańskiej i Alei Krakowskiej (...)

Edyta Kulka z Satoria Group do kompleksu Akwawit w Lesznie

Edyta Kulka, dotychczas związana z Satoria Group jako dyrektor hoteli Best Western Portos, Atos i Aramis została prezesem zarządu Centrum Konferencji i Rekreacji Akwawit w (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA