Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (2) » Zamość bez hotelu Mercure

Zamość bez hotelu Mercure


Zamojski – tak po zmianie właściciela ponownie nazywa się hotel, który do końca ub.r. działał w ramach sieci Mercure. W 2015 r. sprzedany został przez Orbis wraz z Mercure Lublin spółce DWP, a w 2017 r. kupił go właściciel innego zamojskiego hotelu  – Koronny.Obiekt z 54 pokojami uruchomiony został przez Orbis w 2000 r. w zespole odrestaurowanych kamienic jako hotel Orbis Zamojski. W 2012 r. wszedł pod markę Mercure, a w 2015 r. Orbis sprzedał go wraz ze 110-pokojowym Mercure Lublin łącznie za 21,5 mln zł spółce DWP (jej udziałowcem jest Wojciech Dzioba –  lubelski deweloper, właściciel firmy TBV, która w 2016 r. podpisała umowę franczyzową na otwarcie w Lublinie hotelu ibis Styles ze 110 pokojami). Jesienią ub.r. odkupił go zamojski przedsiębiorca Jarosław Cieśla (właściciel firmy Beans Polska, największy w Polsce dystrybutor fasoli), który w 2012 r. otworzył w Zamościu hotel Koronny z 38 pokojami w zabytkowym budynku na terenie byłych koszarów. Mercure był jedynym obiektem sieciowym w Zamościu, w którym działa 10 hoteli.


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Warszawa: ruszył Arche Hotel Krakowska z 344 pokojami. W condo

Na przełomie września i października otwarty został 4-gwiazdkowy Arche Hotel Krakowska na granicy Ochoty i Włoch. Oferuje 344 pokoje, w 13 apartamentów, oraz 15 sal (...)

Jak utrzymać deklarowaną jakość hotelu na trudnym rynku pracy?

Obecnie największym problemem branży hotelarskiej jest absolutny brak pracowników, gdy na generalny spadek bezrobocia nałożył się jeszcze boom inwestycyjny w hotelarstwie. W efekcie nie ma (...)

Revenue management w Akademii Hotelarza

W czwartek 11 października w hotelu Courtyard by Marriott w Warszawie odbyło się kolejne z tegorocznych seminariów szkoleniowych w ramach Akademii Hotelarza, tym razem poświęcone (...)

Orbis wchodzi do Chorwacji

Orbis S.A. – wyłączny licencjodawca marek AccorHotels w Europie Wschodniej, podpisał z chorwacka spółką Rox umowę o zarządzanie hotelem w Zagrzebiu pod marką Novotel. Będzie (...)

Sukces kolejnej edycji HMC

POD PATRONATEM HOTELARZA Jedna konferencja – kilkadziesiąt godzin spędzonych ze specjalistami, tysiąc uczestników, mnóstwo pozytywnych emocji. Tak w skrócie można podsumować Hotel Marketing Conference 2018 (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA