Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » Hotelarski Inwestor Roku – niminacje do nagrody

Hotelarski Inwestor Roku – niminacje do nagrody


17 maja podczas wieczornej gali w hotelu Renaissance Warszawa ogłoszeni zostaną laureaci konkursu „Hotelarska Inwestycja Roku” organizowanego przez miesięcznik „Hotelarz”. Kapituła składająca się z ponad 20 ekspertów rynku hotelarskiego wybierze zwycięzców w pięciu kategoriach. Dziś ogłaszamy finalistów w ostatniej kategorii: Hotelarski Inwestor Roku.


Ponieważ jest to pierwsza edycja konkursu, obejmuje ona okres od połowy 2016 roku, aby przedstawić firmy, które w ostatnich kilkunastu miesiącach były najbardziej aktywne w swoich kategoriach. I tak w kategorii Hotelarski Inwestor Roku w wyniku głosowania Kapituły nominacje otrzymały:

GRUPA ARCHE

Otwarcia w 2017
Arche Hotel Częstochowa, Folwark Łochów (łącznie ponad 270 pokoi)

Inwestycje w trakcie realizacji na ukończeniu
Arche Poloneza na Ursynowie (150 pokoi),
Koszary Góra Kalwaria (89),
Arche Krakowska (350),
Arche Geologiczna (78)

Inwestycje trwające
Klasztor, Wrocław (89),
Arche Hotel w Lublinie (120)
Arche Hotel w Pile (120),
Dwór Uphagena Gdański (200),
Cukrownia Żnin (ok. 300 pokoi)

Grupa Arche otworzyła tylko w 2017 roku 120-pokojowy hotel w Częstochowie i 150-pokojowy Folwark Ł, obydwa 4-gwiazdkowe. A jednocześnie prowadziła, zmierzające w tym roku do finalizacji inwestycje w 350-pokojowy Arche Krakowska Residence w al. Krakowskiej, 150-pokojowy Arche Poloneza na ul. Poloneza na Ursynowie i kolejny hotel we Włochach oraz otwierane właśnie Koszary w Górze Kalwarii. Na różnym etapie inwestycyjnym są kolejne projekty. Arche ogłosiło rozpoczęcie inwestycji w hotel Klasztor na Karłowicach we Wrocławiu oraz przy wrocławskim lotnisku. A pracuje też m.in. przy obiektach w Gdańsku, Lublinie, Łodzi i Pile oraz przy Cukrowni Żnin z ok. 300 pokojami. Grupa Arche w ciągu dwóch, trzech lat stała się jednym z największych inwestorów na polskim rynku hotelarskim.

 

GENFER HOTELS

Otwarcia w 2017
Puro Gdańsk, druga część ze 118 pokojami

Inwestycje w trakcie realizacji na ukończeniu
Puro Kazimierz, Kraków (250 pokoi)
Puro, Warszawa (149 pokoi),
Puro, Łódź (120)

Inwestycje trwające i planowane
Puro Waliców, Warszawa (350),
Puro, Katowice (duży)

Genfer czyli spółka właścicielska marki Puro Hotels zaangażowała się w rozwój sieci na całego. Do już istniejących hoteli we Wrocławiu, w Krakowie, Poznaniu i Gdańsku dołączył kolejny, bo tak nazwać można Puro 2 na Wyspie Spichrzów w Gdańsku ze 117 pokojami – nową większą część hotelu Puro. A jednocześnie trwały inwestycje w duży szczególnie jak na Kraków hotel na Kazimierzu z 250 pokojami i w Warszawie przy 149-pokojowym hotelu na ul. Widok. Ruszyła też inwestycja w Łodzi, a jej zakończenie planowane jest na przyszły rok. Firma kupiła już działkę pod duży hotel w samym centrum Katowic i rozpoczęła prace przy projekcie 350-pokojowego kolejne Puro w Warszawie, na bliskiej Woli. I to na pewno nie jest ostatnie słowo tej sieci, wkrótce zapewne będzie można dowiedzieć się o kolejnych inwestycjach Puro Hotels.

ZDROJOWA INVEST

Otwarcia w 2017
Radisson Blu Resort, Świnoujście (340 pokoi) – największy hotel otwarty w 2017 roku w Polsce

Inwestycje w trakcie realizacji na ukończeniu
Baltic Park Fort, Świnoujście (150 pokoi),
Boulevard Residence Ustronie Morskie (11)

Inwestycje trwające
5-gwiazdkowy hotel w kompleksie Baltic Park Molo, Świnoujście
H20 Hotel, Kołobrzeg
Forest Ski Hotel, Szklarska Poręba
(łącznie ok. 500 pokoi)

Zdrojowa Invest jest obecnie chyba najwiekszym inwestorem na polskim rynku hotelarskim. W 2017 otworzyła 340-pokojowy, 5-gwiazdkowy Radisson Blu Resort w Świnoujściu – największy hotel nad polskim morzem i największy otwarty w Polsce w 2017 roku. A jednocześnie do końca zbliża się kolejna inwestycja: Baltic Park Fort połączony z aquaparkiem w Baltic Park Molo. Firma ogłosiła tez powrót do projektu hotelu w Szklarskiej Porębie ze 100 pokojami, który oddany ma być do końca przyszłego roku. A w różnym etapie realizacyjnym są kolejne hotele: 5-gwiazdkowy w Baltic Park Molo ze 170 pokojami obok Radissona (bryła już stoi, ma być oddany w połowie 2019 r.) i 4-gwiazdkowy H20 w Kołobrzegu. Zdrojowa Invest jest liderem w polskiej branży inwestycji condohotelowych, uruchamiając wcześniej w tym systemie osiem hoteli i obiektów hotelowych łącznie z ponad tysiącem pokoi.

 


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Świeradów-Zdrój: Biały Kamień rozbudowuje się. W condo

Hotel & Medi Spa Biały Kamień w Świeradowie-Zdroju z 67 pokojami rozbudowuje się o 29 Apartamentów Biały Kamień sprzedawanych w systemie condo od 12 do (...)

Kołobrzeg: powstający – w condo – Seaside Park Hotel szuka dyrektora

Grupa doradcza hotelAG rozpoczęła rekrutację do nowo powstającego hotelu Seaside Park w Kołobrzegu z 391 pokojami i apartamentami, który otwarty ma być w połowie 2019 (...)

Koło Brzegu w Kołobrzegu. I w condo

Poznańska firma Nickel Development rozpoczęła inwestycję Koło Brzegu z 96 apartamentami wakacyjnymi w Kołobrzegu, sprzedawanymi w systemie condo. Nabywcom oferuje comiesięczne rozliczenia na zasadzie 70 (...)

Na Wyspie Spichrzów powstanie Grand Hotel Gdańsk. W condo. I w spichrzu

Supernova Development rozpoczyna inwestycję w kompleks Grand Hotel Gdańsk na Wyspie Spichrzów z 340 pokojami i apartamentami na sprzedaż w systemie condo. 4-gwiazdkowy hotel, w którym znajdzie (...)

Orbis z kolejnym hotelem w Rumunii

Grupa Hotelowa Orbis – największy operator na rynku hotelarskim w Europie Wschodniej i strategiczny partner AccorHotels, podpisała umowę na kolejny hotel w Rumunii – ibis (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA