Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » Hotelarski Inwestor Roku – niminacje do nagrody

Hotelarski Inwestor Roku – niminacje do nagrody


17 maja podczas wieczornej gali w hotelu Renaissance Warszawa ogłoszeni zostaną laureaci konkursu „Hotelarska Inwestycja Roku” organizowanego przez miesięcznik „Hotelarz”. Kapituła składająca się z ponad 20 ekspertów rynku hotelarskiego wybierze zwycięzców w pięciu kategoriach. Dziś ogłaszamy finalistów w ostatniej kategorii: Hotelarski Inwestor Roku.


Ponieważ jest to pierwsza edycja konkursu, obejmuje ona okres od połowy 2016 roku, aby przedstawić firmy, które w ostatnich kilkunastu miesiącach były najbardziej aktywne w swoich kategoriach. I tak w kategorii Hotelarski Inwestor Roku w wyniku głosowania Kapituły nominacje otrzymały:

GRUPA ARCHE

Otwarcia w 2017
Arche Hotel Częstochowa, Folwark Łochów (łącznie ponad 270 pokoi)

Inwestycje w trakcie realizacji na ukończeniu
Arche Poloneza na Ursynowie (150 pokoi),
Koszary Góra Kalwaria (89),
Arche Krakowska (350),
Arche Geologiczna (78)

Inwestycje trwające
Klasztor, Wrocław (89),
Arche Hotel w Lublinie (120)
Arche Hotel w Pile (120),
Dwór Uphagena Gdański (200),
Cukrownia Żnin (ok. 300 pokoi)

Grupa Arche otworzyła tylko w 2017 roku 120-pokojowy hotel w Częstochowie i 150-pokojowy Folwark Ł, obydwa 4-gwiazdkowe. A jednocześnie prowadziła, zmierzające w tym roku do finalizacji inwestycje w 350-pokojowy Arche Krakowska Residence w al. Krakowskiej, 150-pokojowy Arche Poloneza na ul. Poloneza na Ursynowie i kolejny hotel we Włochach oraz otwierane właśnie Koszary w Górze Kalwarii. Na różnym etapie inwestycyjnym są kolejne projekty. Arche ogłosiło rozpoczęcie inwestycji w hotel Klasztor na Karłowicach we Wrocławiu oraz przy wrocławskim lotnisku. A pracuje też m.in. przy obiektach w Gdańsku, Lublinie, Łodzi i Pile oraz przy Cukrowni Żnin z ok. 300 pokojami. Grupa Arche w ciągu dwóch, trzech lat stała się jednym z największych inwestorów na polskim rynku hotelarskim.

 

GENFER HOTELS

Otwarcia w 2017
Puro Gdańsk, druga część ze 118 pokojami

Inwestycje w trakcie realizacji na ukończeniu
Puro Kazimierz, Kraków (250 pokoi)
Puro, Warszawa (149 pokoi),
Puro, Łódź (120)

Inwestycje trwające i planowane
Puro Waliców, Warszawa (350),
Puro, Katowice (duży)

Genfer czyli spółka właścicielska marki Puro Hotels zaangażowała się w rozwój sieci na całego. Do już istniejących hoteli we Wrocławiu, w Krakowie, Poznaniu i Gdańsku dołączył kolejny, bo tak nazwać można Puro 2 na Wyspie Spichrzów w Gdańsku ze 117 pokojami – nową większą część hotelu Puro. A jednocześnie trwały inwestycje w duży szczególnie jak na Kraków hotel na Kazimierzu z 250 pokojami i w Warszawie przy 149-pokojowym hotelu na ul. Widok. Ruszyła też inwestycja w Łodzi, a jej zakończenie planowane jest na przyszły rok. Firma kupiła już działkę pod duży hotel w samym centrum Katowic i rozpoczęła prace przy projekcie 350-pokojowego kolejne Puro w Warszawie, na bliskiej Woli. I to na pewno nie jest ostatnie słowo tej sieci, wkrótce zapewne będzie można dowiedzieć się o kolejnych inwestycjach Puro Hotels.

ZDROJOWA INVEST

Otwarcia w 2017
Radisson Blu Resort, Świnoujście (340 pokoi) – największy hotel otwarty w 2017 roku w Polsce

Inwestycje w trakcie realizacji na ukończeniu
Baltic Park Fort, Świnoujście (150 pokoi),
Boulevard Residence Ustronie Morskie (11)

Inwestycje trwające
5-gwiazdkowy hotel w kompleksie Baltic Park Molo, Świnoujście
H20 Hotel, Kołobrzeg
Forest Ski Hotel, Szklarska Poręba
(łącznie ok. 500 pokoi)

Zdrojowa Invest jest obecnie chyba najwiekszym inwestorem na polskim rynku hotelarskim. W 2017 otworzyła 340-pokojowy, 5-gwiazdkowy Radisson Blu Resort w Świnoujściu – największy hotel nad polskim morzem i największy otwarty w Polsce w 2017 roku. A jednocześnie do końca zbliża się kolejna inwestycja: Baltic Park Fort połączony z aquaparkiem w Baltic Park Molo. Firma ogłosiła tez powrót do projektu hotelu w Szklarskiej Porębie ze 100 pokojami, który oddany ma być do końca przyszłego roku. A w różnym etapie realizacyjnym są kolejne hotele: 5-gwiazdkowy w Baltic Park Molo ze 170 pokojami obok Radissona (bryła już stoi, ma być oddany w połowie 2019 r.) i 4-gwiazdkowy H20 w Kołobrzegu. Zdrojowa Invest jest liderem w polskiej branży inwestycji condohotelowych, uruchamiając wcześniej w tym systemie osiem hoteli i obiektów hotelowych łącznie z ponad tysiącem pokoi.

 


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Nowy dyrektor Hamptona by Hilton Gdańsk Old Town

Daniel Danielewicz, przez ostatnie pięć i pół roku dyrektor generalny Golden Tulip Gdańsk Residence (o zmianie na tym stanowisku pisaliśmy TUTAJ), objął stanowisko dyrektora generalnego (...)

Jacek Florczuk dyrektorem Hamptona by Hilton Gdańsk Oliwa

Jacek Florczuk, ostatnio dyrektor gastronomii w Doubletree by Hilton Warszawa, został dyrektorem generalnym hotelu Hampton by Hilton Gdańsk Oliwa. Zastąpił Magdalenę Suligę, która została dyrektorem (...)

Najnowszy „Hotelarz” w opakowaniu zastępczym :)

Na okładce najnowszego „Hotelarza” laureat naszego konkursu „Hotel z Pomysłem 2018″. Który hotel zdobył to prestiżowe wyróżnienie nasi Czytelnicy przekonają się już niebawem. O czym (...)

Pracujwhoreca.pl – nowy serwis dla branży hotelowej i gastronomicznej

Największym problemem branży Horeca, co potwierdzają na każdym kroku inwestorzy, właściciele i managerowie hoteli i restauracji, jest brak pracowników – od najwyższego do najniższego szczebla.  (...)

Ruszył ibis Poznań Centrum pod jednym dachem z Novotelem

Zakończył się trzyletni proces modernizacji hotelu Novotel  Poznań Centrum, w wyniku którego w tym samym budynku otwarty został na sześciu niższych piętrach ibis Poznań Centrum (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA