Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » Trwa Hotel Investment Trends Poland&CEE

Trwa Hotel Investment Trends Poland&CEE


W warszawskim hotelu Renaissance trwa Hotel Investment Trends Poland&CEE, druga edycja organizowanego przez wydawcę „Hotelarza” forum poświęconego inwestycjom hotelowym w Polsce oraz Europie Środkowo- Wschodniej. W wydarzeniu bierze udział niemal 350 inwestorów i właścicieli hoteli, przedstawicieli sieci hotelowych, deweloperów, firm budowlanych, funduszy inwestycyjnych, banków, architektów, projektantów wnętrz oraz ekspertów z różnych dziedzin branży hotelarskiej i nieruchomościowej z Polski i zagranicy.


Rafał Szubstarski, redaktor naczelny „Hotelarza” poprowadził panel dyskusyjny, w którym Janusz Mitulski dyrektor ds. rozwoju sieci Marriott International na Europę Środkowo-Wschodnią, Ireneusz Węgłowski – prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, wiceprezes Grupy Orbis oraz Andrzej Wójcik – prezes zarządu Satoria Group / VHM rozmawiali o kondycji branży hotelarskiej w stolicach region.

Andrzej Wójcik wspomniał o planach Grupy Satoria związanych z nowymi inwestycjami i dobrej koniunkturze gospodarczej prognozowanej na najbliższe lata. Jednak, jak zauważył plany inwestycyjne są na dłuższy okres, dlatego istnieje zawsze pewne ryzyko inwestycyjne: “Jako firma z polskim kapitałem musimy grać bezpiecznie, a rywalizują z nami w Warszawie bardziej agresywni, dużo więksi gracze”. Zauważył także, że wraz z dobrą koniunkturą rosną także koszty budowy hoteli.

Jako najbardziej perspektywiczne rynki pod względem własnych inwestycji hotelowych w Polsce rozmówcy, poza Warszawą, Krakowem i Trójmiastem wskazali m.in. Wrocław, jako atrakcyjne miasto pod względem infrastruktury, zrównoważonego rozwoju i dobrego zarządzania. Wśród innych miast wskazali oni także Katowice, Łódź, Lublin. Przewaga Katowic wynika z tego, że posiadają one centrum kongresowe.

 


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

W Kołobrzegu powstaje Osada Morska. W condo.

163 apartamenty liczyć ma powstająca w Kołobrzegu Osada Morska Wellness & Spa, ośrodek o standardzie 4-gwiazdek, który składać będzie się ze 163 apartamentów, rozmieszczonych w (...)

Warszawa: otwarto Varsovia Apartamenty Kasprzaka z 311 jednostkami. W condo

W sierpniu otwarty został na Woli obiekt hotelowy Varsovia Apartamenty Kasprzaka z 311 jednostkami sprzedawanymi w systemie condo. To drugi sieci Varsovia Apartamenty aparthotel stworzonej (...)

Hotel Trends Poland&CEE – największe forum dla właścicieli i kadry zarządzającej hoteli

W dniach 26-27 listopada we wnętrzach hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbędzie się VI edycja konferencji Hotel Trends Poland&CEE, wyjątkowej imprezy gromadzącej w jednym miejscu (...)

Właściciel Royal Hotel & Spa w Białymstoku chce sworzyć ogólnopolską sieć hoteli

Białostocki przedsiębiorca Marek Piotrowski, właściciel pierwszego pięciogwiazdkowego hotelu na Podlasiu, 42-pokojowego Royal Hotel&SPA w Białymstoku, zapowiada stworzenie sieci ekonomicznych hoteli. Wizualizacja obiektu powstającego w Białymstoku (...)

W Lublinie powstanie hotel B&B

Przy ulicy Dolnej w Lublinie powstać ma dwugwiazdkowy hotel francuskiej sieci B&B Hotels. Spółka stara się w Urzędzie Miasta o pozwolenie na budowę, a prace (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA