Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » Trwa Hotel Investment Trends Poland&CEE

Trwa Hotel Investment Trends Poland&CEE


W warszawskim hotelu Renaissance trwa Hotel Investment Trends Poland&CEE, druga edycja organizowanego przez wydawcę „Hotelarza” forum poświęconego inwestycjom hotelowym w Polsce oraz Europie Środkowo- Wschodniej. W wydarzeniu bierze udział niemal 350 inwestorów i właścicieli hoteli, przedstawicieli sieci hotelowych, deweloperów, firm budowlanych, funduszy inwestycyjnych, banków, architektów, projektantów wnętrz oraz ekspertów z różnych dziedzin branży hotelarskiej i nieruchomościowej z Polski i zagranicy.


Rafał Szubstarski, redaktor naczelny „Hotelarza” poprowadził panel dyskusyjny, w którym Janusz Mitulski dyrektor ds. rozwoju sieci Marriott International na Europę Środkowo-Wschodnią, Ireneusz Węgłowski – prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, wiceprezes Grupy Orbis oraz Andrzej Wójcik – prezes zarządu Satoria Group / VHM rozmawiali o kondycji branży hotelarskiej w stolicach region.

Andrzej Wójcik wspomniał o planach Grupy Satoria związanych z nowymi inwestycjami i dobrej koniunkturze gospodarczej prognozowanej na najbliższe lata. Jednak, jak zauważył plany inwestycyjne są na dłuższy okres, dlatego istnieje zawsze pewne ryzyko inwestycyjne: “Jako firma z polskim kapitałem musimy grać bezpiecznie, a rywalizują z nami w Warszawie bardziej agresywni, dużo więksi gracze”. Zauważył także, że wraz z dobrą koniunkturą rosną także koszty budowy hoteli.

Jako najbardziej perspektywiczne rynki pod względem własnych inwestycji hotelowych w Polsce rozmówcy, poza Warszawą, Krakowem i Trójmiastem wskazali m.in. Wrocław, jako atrakcyjne miasto pod względem infrastruktury, zrównoważonego rozwoju i dobrego zarządzania. Wśród innych miast wskazali oni także Katowice, Łódź, Lublin. Przewaga Katowic wynika z tego, że posiadają one centrum kongresowe.

 


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Warszawa: ruszył Arche Hotel Krakowska z 344 pokojami. W condo

Na przełomie września i października otwarty został 4-gwiazdkowy Arche Hotel Krakowska na granicy Ochoty i Włoch. Oferuje 344 pokoje, w 13 apartamentów, oraz 15 sal (...)

Jak utrzymać deklarowaną jakość hotelu na trudnym rynku pracy?

Obecnie największym problemem branży hotelarskiej jest absolutny brak pracowników, gdy na generalny spadek bezrobocia nałożył się jeszcze boom inwestycyjny w hotelarstwie. W efekcie nie ma (...)

Revenue management w Akademii Hotelarza

W czwartek 11 października w hotelu Courtyard by Marriott w Warszawie odbyło się kolejne z tegorocznych seminariów szkoleniowych w ramach Akademii Hotelarza, tym razem poświęcone (...)

Orbis wchodzi do Chorwacji

Orbis S.A. – wyłączny licencjodawca marek AccorHotels w Europie Wschodniej, podpisał z chorwacka spółką Rox umowę o zarządzanie hotelem w Zagrzebiu pod marką Novotel. Będzie (...)

Sukces kolejnej edycji HMC

POD PATRONATEM HOTELARZA Jedna konferencja – kilkadziesiąt godzin spędzonych ze specjalistami, tysiąc uczestników, mnóstwo pozytywnych emocji. Tak w skrócie można podsumować Hotel Marketing Conference 2018 (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA