Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » Trwa Hotel Investment Trends Poland&CEE

Trwa Hotel Investment Trends Poland&CEE


W warszawskim hotelu Renaissance trwa Hotel Investment Trends Poland&CEE, druga edycja organizowanego przez wydawcę „Hotelarza” forum poświęconego inwestycjom hotelowym w Polsce oraz Europie Środkowo- Wschodniej. W wydarzeniu bierze udział niemal 350 inwestorów i właścicieli hoteli, przedstawicieli sieci hotelowych, deweloperów, firm budowlanych, funduszy inwestycyjnych, banków, architektów, projektantów wnętrz oraz ekspertów z różnych dziedzin branży hotelarskiej i nieruchomościowej z Polski i zagranicy.


Rafał Szubstarski, redaktor naczelny „Hotelarza” poprowadził panel dyskusyjny, w którym Janusz Mitulski dyrektor ds. rozwoju sieci Marriott International na Europę Środkowo-Wschodnią, Ireneusz Węgłowski – prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, wiceprezes Grupy Orbis oraz Andrzej Wójcik – prezes zarządu Satoria Group / VHM rozmawiali o kondycji branży hotelarskiej w stolicach region.

Andrzej Wójcik wspomniał o planach Grupy Satoria związanych z nowymi inwestycjami i dobrej koniunkturze gospodarczej prognozowanej na najbliższe lata. Jednak, jak zauważył plany inwestycyjne są na dłuższy okres, dlatego istnieje zawsze pewne ryzyko inwestycyjne: “Jako firma z polskim kapitałem musimy grać bezpiecznie, a rywalizują z nami w Warszawie bardziej agresywni, dużo więksi gracze”. Zauważył także, że wraz z dobrą koniunkturą rosną także koszty budowy hoteli.

Jako najbardziej perspektywiczne rynki pod względem własnych inwestycji hotelowych w Polsce rozmówcy, poza Warszawą, Krakowem i Trójmiastem wskazali m.in. Wrocław, jako atrakcyjne miasto pod względem infrastruktury, zrównoważonego rozwoju i dobrego zarządzania. Wśród innych miast wskazali oni także Katowice, Łódź, Lublin. Przewaga Katowic wynika z tego, że posiadają one centrum kongresowe.

 


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Nowy dyrektor Hamptona by Hilton Gdańsk Old Town

Daniel Danielewicz, przez ostatnie pięć i pół roku dyrektor generalny Golden Tulip Gdańsk Residence (o zmianie na tym stanowisku pisaliśmy TUTAJ), objął stanowisko dyrektora generalnego (...)

Jacek Florczuk dyrektorem Hamptona by Hilton Gdańsk Oliwa

Jacek Florczuk, ostatnio dyrektor gastronomii w Doubletree by Hilton Warszawa, został dyrektorem generalnym hotelu Hampton by Hilton Gdańsk Oliwa. Zastąpił Magdalenę Suligę, która została dyrektorem (...)

Najnowszy „Hotelarz” w opakowaniu zastępczym :)

Na okładce najnowszego „Hotelarza” laureat naszego konkursu „Hotel z Pomysłem 2018″. Który hotel zdobył to prestiżowe wyróżnienie nasi Czytelnicy przekonają się już niebawem. O czym (...)

Pracujwhoreca.pl – nowy serwis dla branży hotelowej i gastronomicznej

Największym problemem branży Horeca, co potwierdzają na każdym kroku inwestorzy, właściciele i managerowie hoteli i restauracji, jest brak pracowników – od najwyższego do najniższego szczebla.  (...)

Ruszył ibis Poznań Centrum pod jednym dachem z Novotelem

Zakończył się trzyletni proces modernizacji hotelu Novotel  Poznań Centrum, w wyniku którego w tym samym budynku otwarty został na sześciu niższych piętrach ibis Poznań Centrum (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA