Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne
O nas    Prenumerata    Kontakt  
     
HOTELARZ » Najnowsze Informacje (1) » Trwa Hotel Investment Trends Poland&CEE

Trwa Hotel Investment Trends Poland&CEE


W warszawskim hotelu Renaissance trwa Hotel Investment Trends Poland&CEE, druga edycja organizowanego przez wydawcę „Hotelarza” forum poświęconego inwestycjom hotelowym w Polsce oraz Europie Środkowo- Wschodniej. W wydarzeniu bierze udział niemal 350 inwestorów i właścicieli hoteli, przedstawicieli sieci hotelowych, deweloperów, firm budowlanych, funduszy inwestycyjnych, banków, architektów, projektantów wnętrz oraz ekspertów z różnych dziedzin branży hotelarskiej i nieruchomościowej z Polski i zagranicy.


Rafał Szubstarski, redactor naczelny czasopisma „Hotelarz” poprowadził panel dyskusyjny, w którym Janusz Mitulski dyrektor ds. rozwoju sieci Marriott International na Europę Środkowo-Wschodnią, Ireneusz Węgłowski – prezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, wiceprezes Grupy Orbis oraz Andrzej Wójcik – prezes zarządu Satoria Group / VHM rozmawiali o kondycji branży hotelarskiej w stolicach region.

Andrzej Wójcik wspomniał o planach Grupy Satoria związanych z nowymi inwestycjami i dobrej koniunkturze gospodarczej prognozowanej na najbliższe lata. Jednak, jak zauważył plany inwestycyjne są na dłuższy okres, dlatego istnieje zawsze pewne ryzyko inwestycyjne: “Jako firma z polskim kapitałem musimy grać bezpiecznie, a rywalizują z nami w Warszawie bardziej agresywni, dużo więksi gracze”. Zauważył także, że wraz z dobrą koniunkturą rosną także koszty budowy hoteli.

Jako najbardziej perspektywiczne rynki pod względem własnych inwestycji hotelowych w Polsce rozmówcy, poza Warszawą, Krakowem I Trójmiastem wskazali m.in. Wrocław, jako atrakcyjne miasto pod względem infranstruktury, zrównoważonego rozwoju i dobrego zarządzania. Wśród innych miast wskazali oni także Katowice, Łódź, Lublin. Przewaga Katowic wynika z tego, że posiadają one Centrum kongresowe.

 


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Hotel Altus w Poznaniu otwarty

Hotel Altus, 11-piętrowy obiekt w centrum Poznania, przyjął pierwszych gości. 3-gwiazdkowy hotel ze 109 pokojami zlokalizowany jest w jednej z pięciu wież Domów Towarowych Alfa (...)

Aneta Klepacka-Kołbuk nową dyrektor generalną MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel

Aneta Klepacka-Kołbuk została dyrektorem generalnym MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie Mazowieckim oraz Mazurkas Catering 360°. Zastąpiła Marka Przeorskiego, który pełnił tę funkcję (...)

Chińska marka Metropolo zadebiutuje w Krakowie

Pierwszy w Polsce i w Europie hotel pod chińską marką Metropolo otwarty zostanie w Krakowie w budynku, w którym planowano wcześniej 220-pokojowe Centrum Kongresowe Gromada (...)

Jesienią otwarcie ponad 300 pokojowego hotelu Grupy Arche w Warszawie

Jesienią tego roku pierwszych gości ma przyjąć 344 pokojowy, 4-gwiazkowy hotel Krakowska. Należący do Grupy Arche obiekt zlokalizowany jest na skrzyżowaniu Łopuszańskiej i Alei Krakowskiej (...)

Edyta Kulka z Satoria Group do kompleksu Akwawit w Lesznie

Edyta Kulka, dotychczas związana z Satoria Group jako dyrektor hoteli Best Western Portos, Atos i Aramis została prezesem zarządu Centrum Konferencji i Rekreacji Akwawit w (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA