Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Bez kategorii, Najnowsze Informacje (1) » Hotel Investment Trends Poland&CEE wciąż trwa

Hotel Investment Trends Poland&CEE wciąż trwa


Trwa Hotel Investment Trends Poland&CEE, druga edycja organizowanego przez wydawcę „Hotelarza” forum poświęconego inwestycjom hotelowym w Polsce oraz Europie Środkowo- Wschodniej. W wydarzeniu bierze udział niemal 350 inwestorów i właścicieli hoteli, przedstawicieli sieci hotelowych, deweloperów, firm budowlanych, funduszy inwestycyjnych, banków, architektów, projektantów wnętrz oraz ekspertów z różnych dziedzin branży hotelarskiej i nieruchomościowej z Polski i zagranicy. Forum odbywa się w warszawskim hotelu Renaissance, bierze udział około 350 osób.Po przerwie kawowej goście Forum brali udział w kolejnym panelu dyskusyjnym z udziałem liderów rynku. Tym razem dotyczył on inwestycji w regionie CCE. Panel poprowadził Frédéric Le Fichoux – partner w firmie Cushman & Wakefield, prowadzący zespół transakcji hotelowych w Europie kontynentalnej i wspierający zespół hotelowy w Europie Środkowej i Wschodniej. Wzięli w nim udział: Gilles Clavie – Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Orbis SA, Gheorghe Cristescu – Przewodniczący Społecznej Rady Turystyki przy MSiT, prezes Chopin Airport Development, Daniel Folian – Członek zarządu, dyrektor finansowy (CFO), Warimpex, Frank Hildwein – Szef Działu Przejęć i Zakupów Hotelowych, Deka Immobilien, Bogdan Zasada – Managing Director, Branch Office Poland at Strabag Real Estate AG.Gheorghe Cristescu opowiadał o szczegółach związanych z budową hotelu  Renaissance i związanych z tym wyzwaniach. Zapowiedział też kolejne inwestycje w Polsce, w tym pierwszy hotel Moxy w tym kraju. Podkreślił, że Warszawie nie ma centrum kongresowego, co postrzega to jako dużą szansę inwestycyjną na przyszłość.

Bogdan Zasada zauważył, że organizacja procesu budowlanego i umowy długoterminowe z zabezpieczeniem cen są kluczem udanej inwerstycji. Zwrócił on także uwagę na trudny okres dla deweloperów, wynikający ze wzrostu cen działek w ostatnim czasie, związanym przede wszystkim z popytem na rynku mieszkaniowym.

– Rozglądamy się w regionie i nasze oczekiwanie cenowe są wysokie. Chcielibyśmy nabyć istniejący hotel, a nie budować nowy – powiedział Daniel Folian.

– Jesteśmy w fazie, w której rynek zaczyna się stabilizować, choć w porównaniu z Europą Zachodnią jesteśmy jeszcze w fazie wzrostu – powiedział Frank Hildwein.

– Chcemy się skupić na miastach Warszawa, Kraków Trójmiasto i Katowice – powiedział Gilles Clavie. – Obecnie zwracamy uwagę na bardzo silnych partnerów, którzy mają duży potencjał. Jesteśmy otwarci na nowe możliwości franczyzy. Każdy chce sprzedać jak najdrożej, ale zdarzają się okazje cenowe, nie tylko w Polsce, ale I w innych krajach.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Warszawa: ruszył Arche Hotel Krakowska z 344 pokojami. W condo

Na przełomie września i października otwarty został 4-gwiazdkowy Arche Hotel Krakowska na granicy Ochoty i Włoch. Oferuje 344 pokoje, w 13 apartamentów, oraz 15 sal (...)

Jak utrzymać deklarowaną jakość hotelu na trudnym rynku pracy?

Obecnie największym problemem branży hotelarskiej jest absolutny brak pracowników, gdy na generalny spadek bezrobocia nałożył się jeszcze boom inwestycyjny w hotelarstwie. W efekcie nie ma (...)

Revenue management w Akademii Hotelarza

W czwartek 11 października w hotelu Courtyard by Marriott w Warszawie odbyło się kolejne z tegorocznych seminariów szkoleniowych w ramach Akademii Hotelarza, tym razem poświęcone (...)

Orbis wchodzi do Chorwacji

Orbis S.A. – wyłączny licencjodawca marek AccorHotels w Europie Wschodniej, podpisał z chorwacka spółką Rox umowę o zarządzanie hotelem w Zagrzebiu pod marką Novotel. Będzie (...)

Sukces kolejnej edycji HMC

POD PATRONATEM HOTELARZA Jedna konferencja – kilkadziesiąt godzin spędzonych ze specjalistami, tysiąc uczestników, mnóstwo pozytywnych emocji. Tak w skrócie można podsumować Hotel Marketing Conference 2018 (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA