Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        


HOTELARZ » Bez kategorii, Najnowsze Informacje (1) » Hotel Investment Trends Poland&CEE wciąż trwa

Hotel Investment Trends Poland&CEE wciąż trwa


Trwa Hotel Investment Trends Poland&CEE, druga edycja organizowanego przez wydawcę „Hotelarza” forum poświęconego inwestycjom hotelowym w Polsce oraz Europie Środkowo- Wschodniej. W wydarzeniu bierze udział niemal 350 inwestorów i właścicieli hoteli, przedstawicieli sieci hotelowych, deweloperów, firm budowlanych, funduszy inwestycyjnych, banków, architektów, projektantów wnętrz oraz ekspertów z różnych dziedzin branży hotelarskiej i nieruchomościowej z Polski i zagranicy. Forum odbywa się w warszawskim hotelu Renaissance, bierze udział około 350 osób.Po przerwie kawowej goście Forum brali udział w kolejnym panelu dyskusyjnym z udziałem liderów rynku. Tym razem dotyczył on inwestycji w regionie CCE. Panel poprowadził Frédéric Le Fichoux – partner w firmie Cushman & Wakefield, prowadzący zespół transakcji hotelowych w Europie kontynentalnej i wspierający zespół hotelowy w Europie Środkowej i Wschodniej. Wzięli w nim udział: Gilles Clavie – Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Orbis SA, Gheorghe Cristescu – Przewodniczący Społecznej Rady Turystyki przy MSiT, prezes Chopin Airport Development, Daniel Folian – Członek zarządu, dyrektor finansowy (CFO), Warimpex, Frank Hildwein – Szef Działu Przejęć i Zakupów Hotelowych, Deka Immobilien, Bogdan Zasada – Managing Director, Branch Office Poland at Strabag Real Estate AG.Gheorghe Cristescu opowiadał o szczegółach związanych z budową hotelu  Renaissance i związanych z tym wyzwaniach. Zapowiedział też kolejne inwestycje w Polsce, w tym pierwszy hotel Moxy w tym kraju. Podkreślił, że Warszawie nie ma centrum kongresowego, co postrzega to jako dużą szansę inwestycyjną na przyszłość.

Bogdan Zasada zauważył, że organizacja procesu budowlanego i umowy długoterminowe z zabezpieczeniem cen są kluczem udanej inwerstycji. Zwrócił on także uwagę na trudny okres dla deweloperów, wynikający ze wzrostu cen działek w ostatnim czasie, związanym przede wszystkim z popytem na rynku mieszkaniowym.

– Rozglądamy się w regionie i nasze oczekiwanie cenowe są wysokie. Chcielibyśmy nabyć istniejący hotel, a nie budować nowy – powiedział Daniel Folian.

– Jesteśmy w fazie, w której rynek zaczyna się stabilizować, choć w porównaniu z Europą Zachodnią jesteśmy jeszcze w fazie wzrostu – powiedział Frank Hildwein.

– Chcemy się skupić na miastach Warszawa, Kraków Trójmiasto i Katowice – powiedział Gilles Clavie. – Obecnie zwracamy uwagę na bardzo silnych partnerów, którzy mają duży potencjał. Jesteśmy otwarci na nowe możliwości franczyzy. Każdy chce sprzedać jak najdrożej, ale zdarzają się okazje cenowe, nie tylko w Polsce, ale I w innych krajach.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

W Kołobrzegu powstaje Osada Morska. W condo.

163 apartamenty liczyć ma powstająca w Kołobrzegu Osada Morska Wellness & Spa, ośrodek o standardzie 4-gwiazdek, który składać będzie się ze 163 apartamentów, rozmieszczonych w (...)

Warszawa: otwarto Varsovia Apartamenty Kasprzaka z 311 jednostkami. W condo

W sierpniu otwarty został na Woli obiekt hotelowy Varsovia Apartamenty Kasprzaka z 311 jednostkami sprzedawanymi w systemie condo. To drugi sieci Varsovia Apartamenty aparthotel stworzonej (...)

Hotel Trends Poland&CEE – największe forum dla właścicieli i kadry zarządzającej hoteli

W dniach 26-27 listopada we wnętrzach hotelu Sofitel Victoria w Warszawie odbędzie się VI edycja konferencji Hotel Trends Poland&CEE, wyjątkowej imprezy gromadzącej w jednym miejscu (...)

Właściciel Royal Hotel & Spa w Białymstoku chce sworzyć ogólnopolską sieć hoteli

Białostocki przedsiębiorca Marek Piotrowski, właściciel pierwszego pięciogwiazdkowego hotelu na Podlasiu, 42-pokojowego Royal Hotel&SPA w Białymstoku, zapowiada stworzenie sieci ekonomicznych hoteli. Wizualizacja obiektu powstającego w Białymstoku (...)

W Lublinie powstanie hotel B&B

Przy ulicy Dolnej w Lublinie powstać ma dwugwiazdkowy hotel francuskiej sieci B&B Hotels. Spółka stara się w Urzędzie Miasta o pozwolenie na budowę, a prace (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA