Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne
O nas    Prenumerata    Kontakt  
     
HOTELARZ » Bez kategorii, Najnowsze Informacje (1) » Hotel Investment Trends Poland&CEE wciąż trwa

Hotel Investment Trends Poland&CEE wciąż trwa


Trwa Hotel Investment Trends Poland&CEE, druga edycja organizowanego przez wydawcę „Hotelarza” forum poświęconego inwestycjom hotelowym w Polsce oraz Europie Środkowo- Wschodniej. W wydarzeniu bierze udział niemal 350 inwestorów i właścicieli hoteli, przedstawicieli sieci hotelowych, deweloperów, firm budowlanych, funduszy inwestycyjnych, banków, architektów, projektantów wnętrz oraz ekspertów z różnych dziedzin branży hotelarskiej i nieruchomościowej z Polski i zagranicy. Forum odbywa się w warszawskim hotelu Renaissance, bierze udział około 350 osób.Po przerwie kawowej goście Forum brali udział w kolejnym panelu dyskusyjnym z udziałem liderów rynku. Tym razem dotyczył on inwestycji w regionie CCE. Panel poprowadził Frédéric Le Fichoux – partner w firmie Cushman & Wakefield, prowadzący zespół transakcji hotelowych w Europie kontynentalnej i wspierający zespół hotelowy w Europie Środkowej i Wschodniej. Wzięli w nim udział: Gilles Clavie – Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Orbis SA, Gheorghe Cristescu – Przewodniczący Społecznej Rady Turystyki przy MSiT, prezes Chopin Airport Development, Daniel Folian – Członek zarządu, dyrektor finansowy (CFO), Warimpex, Frank Hildwein – Szef Działu Przejęć i Zakupów Hotelowych, Deka Immobilien, Bogdan Zasada – Managing Director, Branch Office Poland at Strabag Real Estate AG.Gheorghe Cristescu opowiadał o szczegółach związanych z budową hotelu  Renaissance i związanych z tym wyzwaniach. Zapowiedział też kolejne inwestycje w Polsce, w tym pierwszy hotel Moxy w tym kraju. Podkreślił, że Warszawie nie ma centrum kongresowego, co postrzega to jako dużą szansę inwestycyjną na przyszłość.

Bogdan Zasada zauważył, że organizacja procesu budowlanego i umowy długoterminowe z zabezpieczeniem cen są kluczem udanej inwerstycji. Zwrócił on także uwagę na trudny okres dla deweloperów, wynikający ze wzrostu cen działek w ostatnim czasie, związanym przede wszystkim z popytem na rynku mieszkaniowym.

– Rozglądamy się w regionie i nasze oczekiwanie cenowe są wysokie. Chcielibyśmy nabyć istniejący hotel, a nie budować nowy – powiedział Daniel Folian.

– Jesteśmy w fazie, w której rynek zaczyna się stabilizować, choć w porównaniu z Europą Zachodnią jesteśmy jeszcze w fazie wzrostu – powiedział Frank Hildwein.

– Chcemy się skupić na miastach Warszawa, Kraków Trójmiasto i Katowice – powiedział Gilles Clavie. – Obecnie zwracamy uwagę na bardzo silnych partnerów, którzy mają duży potencjał. Jesteśmy otwarci na nowe możliwości franczyzy. Każdy chce sprzedać jak najdrożej, ale zdarzają się okazje cenowe, nie tylko w Polsce, ale I w innych krajach.

Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Hotel Altus w Poznaniu otwarty

Hotel Altus, 11-piętrowy obiekt w centrum Poznania, przyjął pierwszych gości. 3-gwiazdkowy hotel ze 109 pokojami zlokalizowany jest w jednej z pięciu wież Domów Towarowych Alfa (...)

Aneta Klepacka-Kołbuk nową dyrektor generalną MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel

Aneta Klepacka-Kołbuk została dyrektorem generalnym MCC Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie Mazowieckim oraz Mazurkas Catering 360°. Zastąpiła Marka Przeorskiego, który pełnił tę funkcję (...)

Chińska marka Metropolo zadebiutuje w Krakowie

Pierwszy w Polsce i w Europie hotel pod chińską marką Metropolo otwarty zostanie w Krakowie w budynku, w którym planowano wcześniej 220-pokojowe Centrum Kongresowe Gromada (...)

Jesienią otwarcie ponad 300 pokojowego hotelu Grupy Arche w Warszawie

Jesienią tego roku pierwszych gości ma przyjąć 344 pokojowy, 4-gwiazkowy hotel Krakowska. Należący do Grupy Arche obiekt zlokalizowany jest na skrzyżowaniu Łopuszańskiej i Alei Krakowskiej (...)

Edyta Kulka z Satoria Group do kompleksu Akwawit w Lesznie

Edyta Kulka, dotychczas związana z Satoria Group jako dyrektor hoteli Best Western Portos, Atos i Aramis została prezesem zarządu Centrum Konferencji i Rekreacji Akwawit w (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA