Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość, Zamknij to okno informacyjne


O nas    Prenumerata    Kontakt  
        
HOTELARZ » Bez kategorii, Najnowsze Informacje (1) » Hotel Investment Trends Poland&CEE wciąż trwa – zakończyła się kolejna część panelowa Forum

Hotel Investment Trends Poland&CEE wciąż trwa – zakończyła się kolejna część panelowa Forum


Trwa Hotel Investment Trends Poland&CEE, druga edycja organizowanego przez wydawcę „Hotelarza” forum poświęconego inwestycjom hotelowym w Polsce oraz Europie Środkowo- Wschodniej. Wydarzenie odbywa się w warszawskim hotelu Renaissance, a uczestniczy w nim niemal 350 inwestorów i właścicieli hoteli, przedstawicieli sieci hotelowych, deweloperów, firm budowlanych, funduszy inwestycyjnych, banków, architektów, projektantów wnętrz oraz ekspertów z różnych dziedzin branży hotelarskiej i nieruchomościowej z Polski i zagranicy. Zakończyła się właśnie kolejna część panelowa spotkania.


Kolejny panel poprowadziła Maria Zielińska, starszy konsultant w dziale rynku hotelowego firmy Cushman & Wakefield. Uczestnicy panelu: Rick Van Erp – CEO, Odyssey Hotels Group, Adam Konieczny – dyrektor ds. rozwoju na Polskę i Europę Wschodnią, Louvre Hotels Group, Michał Mieciński – radca prawny, Linklaters, Wojciech Popis – wiceprezes, VHM Hotel Management, Magdalena Sekutowska – dyrektor ds. rozwoju w regionie CEE, Hilton Worldwide oraz Jacek Stasikowski – dyrektor rozwoju sieci Accor Hotels i Orbis S. A. w Polsce dyskutowali na temat Umowa o zarządzanie – komu przyniesie zysk”.

Goście spotkania dyskutowali między innymi na temat tego, na ile sieci hotelowe są elastyczne przy negocjowaniu warunków i czy możemy się spodziewać w najbliższym ewolucji modelu umowy o zarządzanie.

– W inwestycji, prócz zwrotu ważna jest stabilna marka, którą trzeba zapewnić inwestorom – zwrócił uwagę Jacek Stasikowski. – W zeszłym tygodniu podpisaliśmy umowę zarządczą w krakowskim hotelu Adagio.

Rick Van Erp twierdzi, że rynek nieruchomości w Polsce wciąż dojrzewa i w związku z tym również potrzeba leasingu będzie wziąż rosła.

Adam Konieczny z LHG poinformował o podpisaniu przez reprezentowaną przez niego sieć umowy o zarządzanie krakowskim hotelem, który powstawał pierwotnie pod marką Centrum Kongresowe Gromada Kraków, jednak nie został nigdy ukończony. Obiekt działać ma pod chińską marką 4-gwiazdkową Metropolo. (jak informowaliśmy w lutym tego roku działka z niedokończonym hotelem Gromada została sprzedana za 48 mln zł założycielowi firmy Europlan Arturowi Kozieji, który jest też m.in. inwestorem  kompleksu Lake Hill Resort & SPA w Karkonoszach - przyp. red.).

Magdalena Sekutowska powiedziała, że są pewne hotele, które będą doskonale radziły sobie bez naszego zarządzania, ale są też takie, które będą lepiej działały na zasadzie franczyzy. Około 705 hteli Hilton działa na zasadzie franczyzy. Nie chcielibyśmy franczyzować produktu luksusowego, ale jesteśmy w stanie rozważyć najciekawsze oferty.

Powinniśmy słuchać inwestora, być elasyczni i wspierać go, bo ryzyko często jest po stronie inwestora – powiedział Wojciech Popis. – Jest więc różnica ze strony inwestora czy jest to umowa najmu, czy franczyzy. Najważniejsze jest więc zrozumienie rynku.

Dopóki jesteśmy elastyczni i rozumiemy potrzeby inwestorów, to znajdziemy rozwiązanie z każdej sytuacji – zakończyła panel prowadząca Maria Zielińska.

 


Skomentuj artykuł


Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.

Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Jacek Florczuk dyrektorem Hamptona by Hilton Gdańsk Oliwa

Jacek Florczuk, ostatnio dyrektor gastronomii w Doubletree by Hilton Warszawa, został dyrektorem generalnym hotelu Hampton by Hilton Gdańsk Oliwa. Zastąpił Magdalenę Suligę, która została dyrektorem (...)

Najnowszy „Hotelarz” w opakowaniu zastępczym :)

Na okładce najnowszego „Hotelarza” laureat naszego konkursu „Hotel z Pomysłem 2018″. Który hotel zdobył to prestiżowe wyróżnienie nasi Czytelnicy przekonają się już niebawem. O czym (...)

Pracujwhoreca.pl – nowy serwis dla branży hotelowej i gastronomicznej

Największym problemem branży Horeca, co potwierdzają na każdym kroku inwestorzy, właściciele i managerowie hoteli i restauracji, jest brak pracowników – od najwyższego do najniższego szczebla.  (...)

Ruszył ibis Poznań Centrum pod jednym dachem z Novotelem

Zakończył się trzyletni proces modernizacji hotelu Novotel  Poznań Centrum, w wyniku którego w tym samym budynku otwarty został na sześciu niższych piętrach ibis Poznań Centrum (...)

Stowarzyszenie najlepszych dyrektorów

Europejskie Stowarzyszenie Dyrektorów Hoteli to organizacja skupiająca ponad 400 dyrektorów, prezesów i operatorów najlepszych hoteli 5- i 4-gwiazdkowych. Z Polski jest tylko jeden – Paweł (...)

Bezpłatny newsletter
Z Branży
więcej...

Na piszemy:Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl
REKLAMA